BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 13-14 СІЧНЯ 2001 року |

Чи виграє Василь Іванчук перший супертурнір тисячоліття?

ШАХИ

Іван ГЕЛЕМЕЙ

Найсильніші шахісти світу сьогодні розпочинають боротьбу у традиційному супертурнірі в голландському місті Вейк-ан-Зеє. Серед тих, кому належить демонструвати шахи вже ХХІ століття, і львів’янин Василь Іванчук.

Загалом, склад учасників турніру просто зоряний, інтрига передбачається ще та. До того ж, і диспозиція сил на шаховому Олімпі сьогодні все ще не зовсім чітка. Три супергравці – Крамник, Ананд і Каспаров – об’єктивно сильніші за решту гросмейстерів світу, але як їх розташувати за рівнем гри всередині першої трійки – поки що не зрозуміло. І тому дуже цікаво, як виступить у Вейк-ан-Зеє насамперед ця трійка.

Росіянин Володимир Крамник переміг у великому матчі Каспарова й у “швидкі шахи” – Леко. Видно, що він перебуває в чудовій спортивній формі. Єдине, що може йому перешкоджати, це тягар відповідальності. Адже він чемпіон.

Індієць Вішванатан Ананд блискуче виступив у другій половині минулого року, вигравши Кубок світу і Чемпіонат світу ФІДЕ. Він вправно декласує шахістів, котрі поступаються йому за рівнем гри, тому точно набере у Вейк-ан-Зеє багато очок. Але йому, як і Крамникові, буде психологічно важко, бо він теж чемпіон.

Ґаррі Каспаров сповнений нових ідей, не реалізованих у минулорічному матчі за світову корону в Лондоні. Плюс до того у нього є гігантський стимул реабілітувати свій наразі “підвішений” статус в очах шахового світу. Немає сумніву, що він гратиме “на всі сто” і силкуватиметься будь-що виграти турнір.

Другу групу учасників склали 6 досвідчених профі, і кожен із них у принципі міг би втрутитись у суперечку першої трійки.

Реноме Василя Іванчука в шаховому світі давно усталилось. І реноме це – шахового Ахілла. Його незахищена п’ята – це нестійкість нервової системи. У нокаут-турнірах у Лас-Вегасі та Делі це було дуже чітко продемонстровано. Але от у турнірах за коловою системою немає такої нервової напруги, а на перший план виходить таки шахова сила гравців. І чого-чого, а вже суто шахових можливостей у Василя вистачає. Він цілком спроможний боротися навіть за перший приз. І якщо буде спокійний і впевнений у собі, то зробить це.

Іспанець Олексій Широв своїм бурхливим стилем здобув любов шахових уболівальників. Мабуть, він трохи втомився після насиченого турнірами минулого року. Втім, Олексій іще молодий, тож від нього, як завжди, можна чекати подвигів.

Угорець Петер Леко щойно програв “швидкий” матч Крамникові, хоча зумів одного разу зруйнувати “Берлінську стіну”, що не вдалося самому Каспарову. Леко постійно прогресує, і тепер це вже не той юний учень зі сухим стилем гри, котрий завжди робив нічиї.

Англієць Майкл Адамс – людина-павук. Чудово виступив на Чемпіонаті світу ФІДЕ в Делі. Втім, схоже, Адамс уже досяг своєї “стелі”. Поборотися за перші позиції у світі йому вже буде складно, хоча серед еліти може залишатися ще довго. Він неодмінно буде “у плюсах” за підсумками турніру, та важко повірити в його серйозний успіх.

Один із найбільш талановитих молодих шахістів світу росіянин Олександр Морозевич трохи уповільнив свій рух угору. Поки що йому не вдається вигравати у “великих”. Морозевич дуже добре виступив на шаховій Олімпіаді у Стамбулі, спочатку добре йшов і в Делі, проте не скористався вдалим жеребом. У Вейк-ан-Зеє має гарний шанс.

Торік ряд турнірів нагадав світові колишнього супергросмейстера Веселина Топалова, який у середині 90-х років успішно конкурував із “великою трійкою”.
Тепер у болгарина відкрилося друге дихання, почалася друга молодість.

До третьої групи гравців належать чотири голландці та лідер білоруських шахів. Єрун Пікет, Люк ван Велі, Ян Тімман, Сергій Тивяков і Олексій Федоров здатні показати високий результат, але стабільністю гри вони не вирізняються. Певно, тільки один із них зможе вийти “у плюс” за підсумками змагань, але хто саме – сказати неможливо.

Немає сумнівів, що результативність на турнірі буде висока, особливо в партіях між лідерами й аутсайдерами. Крім того, зараз “політична ситуація” така, що величезне значення будуть мати особисті зустрічі лідерів.

POSTUP - ПОСТУП
№8 (666),
13-14 СІЧНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·"Репортери" нас оцінили
·Старий Новий рік

ПОГЛЯД
·Вводити додаткове керівництво у "Львівобленерго" недоцільно
·ЗВЕРНЕННЯ
·СВЯТА ТРИВАЮТЬ

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Для Львова бюджет 2001 буде бюджетом виживання
·Юрій Костенко за Кучму й українську правицю одночасно
·КІЛЬКА СЛІВ
·Понад 500 будинків можуть залишитися без тепла
·Зі старих ощадкнижок 84-літнім вкладникам дадуть по 48 гривень
·Хабарництво залишається плямою на репутації влади

ПОСТУП З КРАЮ
·НОВИНКИ
·Гряде розпродаж України
·Який він - Державний бюджет 2001 року?

ПОСТУП У СВІТ
·Перемога чеських телевізійників
·Новий політичний союз у Польщі
·Наскільки можливе в Інтернеті приватне життя?
·СВІТООГЛЯД

ЗДОРОВИЙ ПОСТУП
·Як визначити діагноз
·Цікаве про предків
·Потепління зашкодить алергікам

ПОСТУП НАУКИ
·Звідки пішла людина
·Земля старіша, ніж здається
·Мавпу схрестили з медузою
·Австралійці випадково винайшли біозброю

ДИСКУРС ПОСТУПУ
·У чому ми шукаємо задоволення?

КНИЖКОВИЙ ПОСТУП
·Перша україномовна історія Європи
·Магія слова
·Журнал для всіх

АРТ-ПОСТУП У СВІТ
·Найкраще з Ворхола
·АРТ-НОВИНИ
·Заарештовано викрадачів Ренуара і Рембрандта
·У Леннона вкрали окуляри

СПОРТ-ПОСТУП
·Розлучення може коштувати Беккеру 7 мільйонів доларів
·"Полонію" пройшли, на черзі - "Будівельник"
·Футбол поза законом
·Чи виграє Василь Іванчук перший супертурнір тисячоліття?
·Марадону хочуть посадити

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Макіяж для нової жінки