BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 13-14 СІЧНЯ 2001 року |

Футбол поза законом

Справа фальшивих паспортів

СКАНДАЛ

Катерина СЛІПЧЕНКО

Справа про фальшивий паспорт українського воротаря Максима Левицького – тема №1 французької преси, і не тільки тієї, яка спеціалізується на спорті. Перші сторінки всіх поважних і неповажних видань кричать заголовками про “аферу з фальшивими паспортами” гравців команди міста Сент-Етьєна. Тобто про фальшивий грецький паспорт воротаря збірної України Максима Левицького та португальський – бразильця Алекса.

“Справа фальшивих паспортів набуває все більшого розмаху. Вперше в історії LNF (Національна футбольна ліга) поліцейські були присутні на дебатах комісії LNF. Після того як Левицький дав пояснення французьким футбольним босам, поліція забрала його в комісаріат, де він пробув дві доби.

“Maксим проявив добру волю, приїхавши з Ізраїлю, де тренувався зі своєю новою командою (московським “Спартаком”), тож не варто відразу ставитися до нього, як до злочинця”, – заявив його адвокат Андре Бюффар.

На думку адвоката, проблема Максима в тому, що він живе в екс-радянській країні, де, за українськими законами, ніхто не має права на подвійне громадянство. “Доведено, що його грецький паспорт – підробка, та ніде не доведено, що він ним користувався”, – заявив метр Бюффар.

Бразилець Алекс, пославшись на родинні проблеми, на слухання не з’явився.
“Якщо він не з’явиться і на наступне засідання, 16 січня, – сказав голова комісії Жан-П’єр Камю, – то на нього буде накладено дуже великий штраф, а його відсутність розцінюватиметься як визнання провини”. Також він заявив, що Левицький став жертвою несумлінних людей із керівництва “Сент-Етьєна”.

Крім того, комісія вирішила констатувати порушення правил у грі з “Тулузою”.
Анулювати результат вона не має права, наголосив Камю. Керівництво “Тулузи” від коментарів цього бурхливого засідання утрималося.

Максим Левицький сказав комісії, що це футбольний клуб примусив його отримати фальшивий паспорт. Він не просив про це ні клуб, ані свого агента. “Він, звичайно, розумів, що паспорт потрібен, аби зменшити кількість гравців із-за меж Євросоюзу, та був переконаний у його справжності. Українця здивувало, що паспорт він отримав не в консульстві чи в посольстві, й він попросив керівництво клубу перевірити цей факт, – заявив адвокат Андре Бюффар, – вина Максима в тому, що він не поставив під сумнів ані чесність свого агента, ні чесність керівників клубу”. Президент футбольного клубу “Сент-Етьєн” Ален Бомбар назвав те, що сталося, помилкою: “Звичайно, помилка велика, але ж Максим не є вбивцею. Тим паче, що він повернувся в Росію, закінчивши грати у Європі (до речі, відразу кілька видань називають батьківщину Левицького Росією. – К.С.). Максим проявив мужність, розповівши, як усе відбувалося”.
Також президент наголосив, що клуб сприятиме приїзду Алекса на засідання комісії. “Це сумний день для французького футболу”, – проголосив пан Бомбар, розцінивши справу як “катастрофу суспільства”.

Президент Французької федерації футболу (FFF) Клод Сімоне сказав, що “футбольні пристрасті примусили декого втратити голову. Потрібно, щоби правосуддя здійснилось, і футбол далі рухався своїм курсом”.

Ліонський адвокат Андре Сульє, який представляє інтереси клубу “Сент-Етьєн”, оголосив, що клуб став жертвою обману. Чийого? “Щоби це з’ясувати, ми подали скаргу на громадянина X, котрий і займався виробленням паспортів. Потрібно відновити правду, бо зараз Максима Левицького змальовують як бандита з великої дороги”. Також метр Сульє сказав, що клуб зробив усе можливе, щоб Алекс теж з’явився на засідання.

Адвокат “Тулузи” Бернар Деккер сказав, що він упевнений, що “гравці самі ніколи би не схотіли міняти громадянство. Їх у цьому переконали. Але хто? Потрібно з’ясувати, за яких обставин їм було видавали нові паспорти”.

“Тулузу” хвилює тільки про те, щоби повернути собі втрачені очки, проблеми ж “Сент-Етьєна” набагато поважніші”, – зі свого боку сказав Андре Сульє.

Правосуддя також має з’ясувати інші способи, з допомогою яких іде активна торгівля гравцями всупереч законам. Іронія долі полягає ще в тому, що Левицький не може зараз виступати і за національну збірну України, яка не допускає гравців із подвійним громадянством.

Хронологія “справи паспортів”:
26 травня 2000 року. Аргентинця Дієґо Гарая затримали німецькі митники з фальшивим паспортом.
9 серпня 2000 року. Гарая передали його попередньому клубу Talleres Cordoba.
6 вересня 2000 року. Нападник “Сент-Етьєна” Алекс викликав перші підозри у використанні фальшивого паспорта.
2 грудня 2000 року. Після перевірки паспорт Aлекса оголошено підробленим. “Тулуза” вимагає розглянути справу детальніше.
4 грудня 2000 року. Паспорт Maксима Левицького визнано фальшивим.
11 грудня 2000 року. “Сент-Етьєн” подав скаргу на людину, чиє прізвище не розголошується, за підробку паспортів.
12 грудня 2000 року. Під час загальних зборів LNF у Парижі президент Жерар Буржуен оголошує, що паспорти всіх іноземних гравців, котрі виступають у першому дивізіоні, пройшли перевірку.
16 грудня 2000 року. Клод Сімоне, президент Французької федерації футболу, оголосив про занепокоєння федерації. Разом із Міністерством внутрішніх справ перевірено 78 паспортів футболістів, котрі виступають у французькій першості.
18 грудня 2000 року. Юридична комісія LNF припинила виступи Алекса та Левицького у французькій першості.
19 грудня 2000 року. До справи долучається афера з Дієґо Гараєм, який зіграв 22 матчі в кольорах “Страсбура”.
27 грудня 2000 року. “Сент-Етьєн” подав апеляцію.
28 грудня 2000 року. Левицький перейшов у “Спартак”. Через справу паспортів LNF не віддає “Спартаку” трансферний лист українця, без якого Максим не може виступати за російський клуб.
4 січня 2001 року. Комісія відхилила апеляцію “Сент-Етьєна” і передала справу в юридичну комісію.
9 січня 2001 року. Левицького затримали, Алекс не з’явився, наступне засідання відбудеться 16 січня.
За матеріалами Le Monde, Le Parisien, Figaro, L’Equipe, France Footboll.

P.S. В останній момент стало відомо, що українського голкіпера Максима Левицького рішенням суду таки відпущено на свободу. Тепер він спокійно може залишити Францію і поїхати до Ізраїлю, де тренується його нинішня команда.
Втім, наразі трансферний лист французи росіянам іще не віддали. Та, як стверджують російські ЗМІ, це має відбутися найближчими днями. Якщо це так, то це означає, що французи повністю визнали українця невинним у справі з фальшивим паспортом, і Левицький без проблем зможе захищати кольори національної збірної України та російського “Спартака”.

POSTUP - ПОСТУП
№8 (666),
13-14 СІЧНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·"Репортери" нас оцінили
·Старий Новий рік

ПОГЛЯД
·Вводити додаткове керівництво у "Львівобленерго" недоцільно
·ЗВЕРНЕННЯ
·СВЯТА ТРИВАЮТЬ

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Для Львова бюджет 2001 буде бюджетом виживання
·Юрій Костенко за Кучму й українську правицю одночасно
·КІЛЬКА СЛІВ
·Понад 500 будинків можуть залишитися без тепла
·Зі старих ощадкнижок 84-літнім вкладникам дадуть по 48 гривень
·Хабарництво залишається плямою на репутації влади

ПОСТУП З КРАЮ
·НОВИНКИ
·Гряде розпродаж України
·Який він - Державний бюджет 2001 року?

ПОСТУП У СВІТ
·Перемога чеських телевізійників
·Новий політичний союз у Польщі
·Наскільки можливе в Інтернеті приватне життя?
·СВІТООГЛЯД

ЗДОРОВИЙ ПОСТУП
·Як визначити діагноз
·Цікаве про предків
·Потепління зашкодить алергікам

ПОСТУП НАУКИ
·Звідки пішла людина
·Земля старіша, ніж здається
·Мавпу схрестили з медузою
·Австралійці випадково винайшли біозброю

ДИСКУРС ПОСТУПУ
·У чому ми шукаємо задоволення?

КНИЖКОВИЙ ПОСТУП
·Перша україномовна історія Європи
·Магія слова
·Журнал для всіх

АРТ-ПОСТУП У СВІТ
·Найкраще з Ворхола
·АРТ-НОВИНИ
·Заарештовано викрадачів Ренуара і Рембрандта
·У Леннона вкрали окуляри

СПОРТ-ПОСТУП
·Розлучення може коштувати Беккеру 7 мільйонів доларів
·"Полонію" пройшли, на черзі - "Будівельник"
·Футбол поза законом
·Чи виграє Василь Іванчук перший супертурнір тисячоліття?
·Марадону хочуть посадити

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Макіяж для нової жінки