BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 13-14 СІЧНЯ 2001 року |

АРТ-НОВИНИ

Єгипетська цивілізація з’явилася в пустелі

Група британських археологів виявила в єгипетській пустелі зразки наскельного живопису, вік яких перевищує шість тисяч років. Ця знахідка може дуже суттєво змінити підхід до вивчення древньоєгипетської цивілізації, повідомила в середу британська газета The Guardian. “Це Сікстинська капела додинастійного Єгипту. Це дивовижно”, – заявив Тобі Вілкінсон із Кембриджського університету, який брав участь у розкопках. “Ця знахідка відкриває принципово новий розділ у вивченні єгипетської цивілізації та її коренів”, – додав він.
Археологи виявили понад 30 наскельних малюнків у Східній пустелі, між родючою долиною Нілу і Червоним морем. На малюнках зображені тварини, човни і люди в церемоніальних шатах. Багато зображень неймовірно схожі на значно пізніші барельєфи з Долини Царів. Попередні дослідження коренів єгипетської цивілізації фокусувалися на нільській долині, але останнє відкриття англійців дозволяє припустити, що дуже важливу роль зіграли вихідці з пустелі.
“Насправді історики ніколи не брали до уваги величезну скарбницю, сповнену інформації, просто тому, що вона була розташована в негостинній зараз пустелі, – заявив Вілкінсон.

“Знайдені нами малюнки належать до того періоду, коли на місці нинішньої пустині була савана. Її перетворення в пустелю змусило людей, які тут жили, переселитися в долину Нілу, і саме це стало поштовхом до появи великої єгипетської цивілізації”.

Украдено скрипку Гварнері

Цінна скрипка вартістю в півмільйона доларів була викрадена з музичного училища в Кельні, повідомив 9 січня прес-секретар поліцейcького управління міста. Інструмент був створений у 1684 році скрипковим майстром Андрео Гварнері (1626 – 1698), родоначальником знаменитого сімейства італійських скрипкових майстрів. Дід знаменитого Джузеппе Бартоломео Гварнері на прізвисько “Дель Джезу”, Андрео Гварнері учився в кремонського майстра Ніколо Аматі, іншим учнем якого був знаменитий Антоніо Страдіварі. Андрео Гварнері відомий головним чином тим, що розробив власну модель скрипки. Як повідомила агенція AFP, інструмент, що належить Скандинавському банку і наданий 22-річній студентці-скрипальці, був украдений у вівторок вранці, під час перерви в репетиції.

Клімт і Ренуар для жертв Голокосту

Чеський уряд, бажаючи відновити справедливість стосовно жертв нацизму, опублікував в Інтернеті список 2500 творів мистецтва, що належали чеським євреям і були конфісковані під час німецької окупації. Нині ці твори перебувають у чеських музеях. Список опублікований англійською і чеською мовами. Власники і спадкоємці можуть претендувати на ці цінності навіть у тому випадку, якщо вони живуть за межами Чеської республіки. Як повідомила агенція ArtDaily, у списку є роботи таких художників, як Густав Клімт і Огюст Ренуар. Заступник міністра культури Чехії Зденек Новак повідомив, що це унікальна за повнотою і докладністю база даних, принаймні в Європі. Незабаром сайт буде доповнено даними про ще сім тисяч творів мистецтва. Зараз міністерство культури і Єврейський музей у Празі ведуть роботу над цим списком.

POSTUP - ПОСТУП
№8 (666),
13-14 СІЧНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·"Репортери" нас оцінили
·Старий Новий рік

ПОГЛЯД
·Вводити додаткове керівництво у "Львівобленерго" недоцільно
·ЗВЕРНЕННЯ
·СВЯТА ТРИВАЮТЬ

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Для Львова бюджет 2001 буде бюджетом виживання
·Юрій Костенко за Кучму й українську правицю одночасно
·КІЛЬКА СЛІВ
·Понад 500 будинків можуть залишитися без тепла
·Зі старих ощадкнижок 84-літнім вкладникам дадуть по 48 гривень
·Хабарництво залишається плямою на репутації влади

ПОСТУП З КРАЮ
·НОВИНКИ
·Гряде розпродаж України
·Який він - Державний бюджет 2001 року?

ПОСТУП У СВІТ
·Перемога чеських телевізійників
·Новий політичний союз у Польщі
·Наскільки можливе в Інтернеті приватне життя?
·СВІТООГЛЯД

ЗДОРОВИЙ ПОСТУП
·Як визначити діагноз
·Цікаве про предків
·Потепління зашкодить алергікам

ПОСТУП НАУКИ
·Звідки пішла людина
·Земля старіша, ніж здається
·Мавпу схрестили з медузою
·Австралійці випадково винайшли біозброю

ДИСКУРС ПОСТУПУ
·У чому ми шукаємо задоволення?

КНИЖКОВИЙ ПОСТУП
·Перша україномовна історія Європи
·Магія слова
·Журнал для всіх

АРТ-ПОСТУП У СВІТ
·Найкраще з Ворхола
·АРТ-НОВИНИ
·Заарештовано викрадачів Ренуара і Рембрандта
·У Леннона вкрали окуляри

СПОРТ-ПОСТУП
·Розлучення може коштувати Беккеру 7 мільйонів доларів
·"Полонію" пройшли, на черзі - "Будівельник"
·Футбол поза законом
·Чи виграє Василь Іванчук перший супертурнір тисячоліття?
·Марадону хочуть посадити

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Макіяж для нової жінки