СВІТ
ЄВРОСОЮЗ СКАРЖИТЬСЯ ВТО НА США
ЄС звернувся з протестом у ВТО на США з приводу введеного там порядку відрахувань на користь американських компаній, які постраждали від демпінгу, штрафів із іноземних фірм. Представник Європейської комісії з питань торгівлі Паскаль Ламі заявив, що відповідний американський закон порушує правила ВТО. За його словами, введення такого порядку призведе до того, що американські компанії почнуть порушувати позови проти іноземних виробників лише для того, щоб отримати фінансову вигоду. Звернення ЄС у ВТО підтримали Японія, Південна Корея, Бразилія, Індія, Таїланд, Австралія та Чилі. Вони зазначають, що нові американські правила – ніщо інше, як державні субсидії виробникам. Новий торговий конфлікт, розглядати який буде ВТО, викликаний поправкою до антидемпінгового законодавства США. Вона дозволяє американській владі розподіляти надходження від штрафів, накладених на іноземних виробників, які демпінгують, серед американських компаній, що постраждали внаслідок порушення правил чесної конкуренції.
РОСТЕ СКОРОЧЕННЯ ПЕРСОНАЛУ В ІНТЕРНЕТ-КОМПАНІЯХ
Скорочення персоналу Інтернет-компаній у США у грудні 2000 року збільшилося порівняно з даними листопада на 19% – до 10,5 тис. осіб, повідомила американська рекрутингова компанія Challenger, Gray & Christmas. Збільшення кількості звільнених із американських Інтернет-компаній триває вже сьомий місяць поспіль. Загалом, з грудня 1999 року було скорочено 41,5 тис. осіб. Серед компаній, які у грудні 2000 року істотно скоротили чисельність свого персоналу, сайт Salon.com, де якому звільнили 20% працівників, виробник програмного забезпечення для Інтернет-ЗМІ Sonic Foundry (40%) і пошуковий ресурс Ask Jeeves (25%).
ОПЕК МАЄ НАМІР ЗНИЗИТИ ВИДОБУТОК НАФТИ
Країни ОПЕК мають намір знизити щоденний видобуток нафти на 1,5-2 млн. барелей на добу. Остаточний розмір скорочення нафтовидобутку буде встановлено на міністерській нараді нафтокартелю 17 січня у Відні. Падіння цін на світових біржах відбулося через надвиробництво нафти, вважають представники ОПЕК. Індонезійський міністр енергетики заявив, що Індонезія як член впливового нафтовидобувного картелю, зацікавлена в тому, щоби не допустити подальшого зниження ціни на сиру нафту, а зараз спостерігається саме така тенденція. Аналогічну позицію займають Іран, Кувейт і Лівія. Країни-члени картелю ще обговорювали, наскільки скоротиться нафтовидобуток. Так, Індонезія пропонує скоротити видобуток нафти на 1-1,5 млн. барелей на день. Сьогодні обсяг виробленої ОПЕК нафти сягає 29,57 млн. барелей на день. Індонезія видобуває щодня близько 1,3 млн. барелей нафти.
E-TOYS ПОКИДАЄ ЄВРОПУ
Американський Інтернет-магазин eToys, лідер он-лайнової торгівлі іграшками, оголосив про припинення з 19 січня всіх операцій на ринку Європи та закриття свого європейського підрозділу. Раніше представники Інтернет-магазину сподівалися, що зможуть продовжувати торгівлю принаймні до кінця березня. Наприкінці грудня eToys оголосив про різке зниження обсягів продажів і прибутків компанії. Тоді керівництво електронного іграшкового магазину сподівалося, що йому вдасться знайти варіанти реструктуризації, злиття або продажу бізнесу. За словами віце-президента eToys Рубена Родріґеса, у “сформованих ринкових умовах іншого вибору немає”. Компанія зазначає, що показники британського підрозділу були ще не найгірші, особливо в період Різдвяних свят, проте магазин змушений його закрити, щоби знизити витрати на послуги інвестиційного банку Goldman Sachs, який займається зараз вирішенням фінансових проблем eToys.
|
|