BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 12 СІЧНЯ 2001 року |

Гладіатори кохання на "острові спокус

ХЛІБА І ВИДОВИЩ

Андрій САЙЧУК

Світ здрібнів і впевнено простує на вселенський цвинтар. Приблизно такого висновку дійшли американські телекритики у своїх рецензіях на нове шоу на каналі “Фокс”. Нова розважальна програма полягає в тому, що парочка закоханих повинна деякий час прожити окремо одне від одного на екзотичному карибському острові. Там їх кохання випробовуватимуть 26 спокус та сотні прихованих камер.

Шоу витримане в стилі так званого “телебачення реальності”, яке спершу поширилося в Інтернеті. Ідея була проста: за плату користувачі отримували можливість в live-режимі “підглядати” за еротичними сценами за допомогою відеокамер, під’єднаних до Мережі. Минулого року програму “телебачення реальності” “Виживання” дивився 51 мільйон американців (до речі, саме ця програма стала прототипом для “острова спокуси”). Тоді спортивний тренер Дік Гетч протримався на безлюдному острові 16 тижнів і виграв приз в 1 мільйон доларів.

Що стосується нового шоу, то умови його такі: на “острові спокуси” наречених розлучають, натомість кожного оточують напівоголені “спокусники” протилежної статі. Серед них, зокрема, колишня учасниця групи підтримки баскетбольної команди “Лос-Анджелес Лейкерз”, моделька журналу Playboy, королева краси, засмаглі масажисти зі статурою античних напівбогів і т.д. Цікаво, що вже двоє з потенційних героїв шоу (чоловіки) погодились узяти участь у програмі тільки за умови, що їх кохані жодного разу не зустрінуться з масажистами.

У будь-якому разі, завдання як жіночої, так і чоловічої компанії, які на довгий час складуть виключно єдине товариство для нареченої і нареченого (якщо, звичайно, не враховувати сховані об’єктиви телекамер), – перевірити, чи зможуть вони, тимчасово розлучені, зберегти взаємну вірність. Наприкінці шоу обидва учасники постануть перед вибором – повернутися до старого партнера чи продовжити роман з одним із “спокусників”.

Стало відомо, що телекомпанія “Фокс” перевірила всіх учасників на СНІД та інші захворювання, які можуть передаватися статевим шляхом. Представник “Фокс”, однак, відмовився відповідати на запитання тележурналістів, чи будуть учасники шоу забезпечені презервативами.

У Штатах презентація телешоу “острів спокуси” викликала різку критику з боку релігійних громад та консервативних оборонців “традиційних американських цінностей”. Голова групи “Рада батьків із питань телебачення” Брент Бозелл назвав нове шоу “прикладом того, як Америка сьогодні сприймає біль інших – як дешеву розвагу”. “Продюсерам “острова спокуси має бути соромно, адже вони намагаються зруйнувати людські стосунки задля розваги тих телепнів, котрі згодяться дивитися все це сміття”, – заявив він. Такої думки дотримуються і критики, які вважають шоу таким, що спрямоване лише на те, аби полоскотати нерви глядачів. Усі одностайні в тому, що смаки американців безнадійно псуються, а продукти американської розважальної індустрії свідчать про подальший занепад моралі.

Поза сумнівом, новий витвір “телебачення реальності” стане цікавим матеріалом і для культурологів, адже на цьому прикладі відкривається цілий спектр проблем модерної людини інформаційної доби: від вуаєризму інтернет-манії до культурного регресу мас-культури. Зрозуміло проте, що чудовиську з пультом у руці перед екраном телевізора вже замало потоків крові з томатної пасти, воно прагне “реального” видовища.

POSTUP - ПОСТУП
№7 (665),
12 СІЧНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Проголошено Рік Митрополита Андрея графа Шептицького
·Вирок у "касетній справі" ухвалить Тарас Чорновіл?

ПОГЛЯД
·Львів знову поринає у мітингову стихію?
·Перше засідання міської ради у новому тисячолітті
·ТРУБА

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Львівські вчителі готуються до страйку
·...А Служби Божі Папа відправить на іподромі
·Військовослужбовець намагався продати гранатомети "Муха"
·КІЛЬКА СЛІВ
·УНА-УНСО вже готує похорон Георгія Гонгадзе у Львові
·Молоде вино в старі міхи Львівської облдержадміністрації

ГАЛИЦЬКА СТОЛИЦЯ
·АРХІВАРІУС
·Пограбували особу, що називає себе королем
·Організації у сфері молодіжного працевлаштування, єднайтеся!

ПОСТУП З КРАЮ
·Парламент не зміг звільнити Потебенька
·В очікуванні політичної сецесії?
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Біляна Плавшич відкидає звинувачення
·Гладіатори кохання на "острові спокус
·Хто викрав американця Глака?

ПРОЕКТИ ПОСТУПУ
·"Пункт перетину": Лодзь-Штутгарт-Львів

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Скандал довкола ЗАлКу набирає обертів
·Атака на глобалізацію продовжиться
·СВІТ

АРТ-ПОСТУП
·Сучасне мистецтво музейної проби

АВТО-ПОСТУП
·НОВИНКИ
·Ще раз про цивільну відповідальність
·За новинками - у Детройт

СПОРТ-ПОСТУП
·Чеченці завоюють Росію футболом
·ФІФА покінчить з безпорядками на стадіонах
·Марина та Гвендаль: злиття на льоду
·ФУТБОЛ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Макіяж для нової жінки