BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 12 СІЧНЯ 2001 року |

СВІТООГЛЯД

Годач подав у відставку

Нещодавно обраний генеральний директор Громадського чеського телебачення Іржі Годач подав у відставку. Нагадаємо, що його призначення на цю посаду призвело до бунту частини журналістів телекомпанії, внаслідок чого доходило до курйозів, коли телеканал одночасно транслював два суперечливі випуски новин, підготовані журналістами-прихильниками Годача та його противниками. Відставки Годача вимагали тисячі пражан, які упродовж кількох тижнів виходили на акції протесту.

“уранові” райони на Балканах закриють?

Агентство ООН з охорони навколишнього середовища закликає закрити доступ у райони, на які здійснювалися напади із застосуванням зброї зі збідненим ураном у зв’язку з останніми побоюваннями про його небезпеку для здоров’я. Після того, як серед військового миротворчого контингенту ООН у Боснії та Герцоговині і Косово було зареєстровано декілька випадків лейкемії, окремі країни висловили серйозну стурбованість. Снаряди з використанням збідненого урану, що мають потужну бронебійну дію, використовували ще під час війни в Перській затоці. Міністерство оборони Великобританії продовжує заперечувати, що ця зброя становить небезпеку, не зважаючи на публікацію внутрішнього листування міністерства чотирирічної давнини, у якому висловлювалося попередження про небезпеку для здоров’я зброї зі збідненим ураном.

на близькому сході стало спокійніше

Ізраїльські та палестинські представники домовилися про поновлення спільного патрулювання на Західному березі й у секторі Газа, яке було припинено з початком заворушень восени минулого року. Ізраїль також знімає блокаду деяких доріг, що ведуть на територію Палестинської автономії. Угоду про це, як повідомило ізраїльське радіо, досягнуто на переговорах, які проходили позавчора вночі між Ясиром Арафатом і міністром транспорту Ізраїлю. Зняття блокади Ізраїлем стало можливим в обмін на обіцянку палестинської поліції стримувати вуличні заворушення.

Німецька промисловість має проблеми з “остарбайтерами”

Німецька промисловість не може набрати встановлені за нею 5 мільярдів марок у фонд компенсації колишнім підневільним робітникам до визначеного терміна. Тому, як повідомила в четвер газета Berliner Zeitung, ділові кола перерахують у фонд поки що лише 3,6 мільярда марок. Таке рішення прийняте для того, щоб фонд “Пам’ять, відповідальність, майбутнє” зміг нарешті розпочати виплати компенсацій колишнім невільникам Третього райху. Цей фонд на рівних умовах створювався урядом Німеччини і німецькою промисловістю. Кожна зі сторін зобов’язалася перерахувати в нього по п’ять мільярдів марок.

В австрійців, натомість, намітився прогрес

На переговорах про виплати компенсацій австрійським євреям, майно яких у часи Третього райху було конфісковане нацистами, намітився прогрес. Представник США Стюарт Ейзенстед заявив на спільній з федеральним канцлером Вольфгангом Шюсселем прес-конференції у Відні, що сторони дуже близькі до досягнення домовленостей. Ейзенстед висловив упевненість, що остаточно ця проблема буде вирішена наступного тижня в рамках чергового раунду переговорів у Вашингтоні. Журналістам повідомили про те, що Австрія погодилася виділити на компенсації жертвам нацистських переслідувань 360 мільйонів доларів.

8 tурків стріляли по... Місяцю

У четвер турецька поліція заарештувала 8 осіб, які стріляли по Місяцю під час місячного затемнення. Заарештовані пояснюють свої дії давно існуючою традицією. Арешти проведені в місті Караманмарас на південному сході країни. Гвинтівки конфісковано. Турецьким релігійним діячам прийшлося зробити відповідну заяву, згідно з якою стрілянина по Місяцю під час затемнення, на відміну від молитви, не є богоугодною.

POSTUP - ПОСТУП
№7 (665),
12 СІЧНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Проголошено Рік Митрополита Андрея графа Шептицького
·Вирок у "касетній справі" ухвалить Тарас Чорновіл?

ПОГЛЯД
·Львів знову поринає у мітингову стихію?
·Перше засідання міської ради у новому тисячолітті
·ТРУБА

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Львівські вчителі готуються до страйку
·...А Служби Божі Папа відправить на іподромі
·Військовослужбовець намагався продати гранатомети "Муха"
·КІЛЬКА СЛІВ
·УНА-УНСО вже готує похорон Георгія Гонгадзе у Львові
·Молоде вино в старі міхи Львівської облдержадміністрації

ГАЛИЦЬКА СТОЛИЦЯ
·АРХІВАРІУС
·Пограбували особу, що називає себе королем
·Організації у сфері молодіжного працевлаштування, єднайтеся!

ПОСТУП З КРАЮ
·Парламент не зміг звільнити Потебенька
·В очікуванні політичної сецесії?
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Біляна Плавшич відкидає звинувачення
·Гладіатори кохання на "острові спокус
·Хто викрав американця Глака?

ПРОЕКТИ ПОСТУПУ
·"Пункт перетину": Лодзь-Штутгарт-Львів

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Скандал довкола ЗАлКу набирає обертів
·Атака на глобалізацію продовжиться
·СВІТ

АРТ-ПОСТУП
·Сучасне мистецтво музейної проби

АВТО-ПОСТУП
·НОВИНКИ
·Ще раз про цивільну відповідальність
·За новинками - у Детройт

СПОРТ-ПОСТУП
·Чеченці завоюють Росію футболом
·ФІФА покінчить з безпорядками на стадіонах
·Марина та Гвендаль: злиття на льоду
·ФУТБОЛ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Макіяж для нової жінки