BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 12 СІЧНЯ 2001 року |

Організації у сфері молодіжного працевлаштування, єднайтеся!

ПИТАННЯ ЧАСУ

Остап ДРОЗДОВ

Реалії є такими, що проблема працевлаштування як така вже перестала дивувати, і до безробіття поволі встигли звикнути всі, і навіть самі люди зі статусом безробітного. Проте з лона цієї комплексної проблеми по-особливому виокремлюється питання молодіжного працевлаштування. І не тому, що воно стосується вже сущого покоління, а головним чином тому, що вічно з ним щось не зрозуміло...

Найчастіше у цьому пересвідчується чи не єдина служба в нашому місті, назва якої говорить сама за себе: центр молодіжного працевлаштування “Альфа плюс”.
Якраз він, опираючись на свій доробок у цій сфері, енергійно заповзявся зрушити справу з місця. “Оскільки проблема молодіжного працевлаштування є дуже багатовекторною, то її вирішення неодмінно потребує колективних зусиль профільних державних установ, неурядових організацій і підприємницьких кіл,” – переконаний директор “Альфа плюс” Віталій Загайний.

Тому “круглий стіл”, організований цією громадською структурою під кінець минулого року, закликав до діалогу всі зацікавлені сторони й жорстко поставив болючі проблеми. А вони є; та й самі учасники процесу зізнаються у тому, що підняте питання наче оповите клубком труднощів на всіх рівнях. Аби почати спільно їх розмотувати, “круглий стіл” кинув актуальний заклик – створити асоціацію всіх структур, що працюють у соціальній сфері, зокрема, і в молодіжному секторі. Реалізацію цієї ідеї заплановано на перший квартал цього року, а сприяння управління економічного розвитку міської ради є знаком того, що і сама держава зацікавилася цим проектом. Начальник згаданого управління Ігор Цвілинюк підтверджує сказане: “Зараз є понад 3000 суб’єктів підприємницької діяльності, тому навіть фізично неможливо підходити до кожного з них із якимись пропозиціями. Створена асоціація могла би сконсолідувати всі зусилля і спростити вихід на всі зацікавлені у співпраці сторони“.

Реальним прикладом такої співпраці може слугувати Партнерство сприяння зайнятості, що зараз діє у Львові за підтримки британського уряду. Це Партнерство об’єднує державний центр зайнятості з рядом профспілкових і неурядових організацій. Проте насторожує те, що проект завершується у 2001 році, тож важко говорити про подальшу діяльність Партнерства без іноземного донора. “Місцевим аналогом такої моделі має стати асоціація, про яку йде мова”, – вважає Віталій Загайний. Тим більше, що ресурси структури з подібними функціями – державного фонду сприяння зайнятості – лише на третину можуть бути використані на потреби міського працевлаштування, не кажучи вже про суто молодіжне.

У розрізі піднятої проблеми “круглий стіл” озвучив новий підхід – соціальне замовлення шляхом проведення тендерів. Коли буде означена мережа організацій, готових утілювати проект із працевлаштування чи тимчасового залучення робочої сили, то їх конкуренція лише додасть позитивів усій справі, водночас розвантажуючи місцеві бюджети. Треба враховувати, що утримання якоїсь недержавної організації з бюджету просто немислиме, бо це провокує конфлікт усередині третього сектора. Тому настав час скласти реєстр необхідних стандартів та вимог до неурядових структур, які займаються соціальними проектами. Як ця ідея запрацює, поки що важко сказати, адже не так уже й багато є таких структур, а ті, що є, щойно набивають собі руку. З іншого боку, це дещо прояснило б діяльність кадрових агенцій з працевлаштування за кордоном. Начальник управління економічного розвитку Ігор Цвілинюк вважає їх певною проблемою, бо тільки легальне працевлаштування в тих країнах, з якими наша держава має двосторонні договори стосовно міграції робочої сили, забезпечує соціальний захист за досить неприємних обставин, а відтак і трудовий стаж та пенсію.

Ну, а у Львові молодіжне працевлаштування найліпше діє у режимі оплачуваних громадських робіт. Хоча й Положення про громадські роботи явно застаріло бодай у тому, що воно суттєво обмежує виділення коштів на цю справу. До того ж дається взнаки психологічний момент, адже громадські роботи є все-таки низькокваліфікованими, а це не всіх приваблює. Однак і тут очікуються певні зміни за західним зразком, де людина отримує статус безробітного аж тоді, коли відпрацює визначений обсяг громадських робіт.

“Словом, зі сферою молодіжного працевлаштування щось треба робити, – відверто каже Віталій Загайний. – Причому недержавні організації готові взяти на себе частину відповідальності – за умови порозуміння із державою”.
Починаємо робити перші кроки?

POSTUP - ПОСТУП
№7 (665),
12 СІЧНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Проголошено Рік Митрополита Андрея графа Шептицького
·Вирок у "касетній справі" ухвалить Тарас Чорновіл?

ПОГЛЯД
·Львів знову поринає у мітингову стихію?
·Перше засідання міської ради у новому тисячолітті
·ТРУБА

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Львівські вчителі готуються до страйку
·...А Служби Божі Папа відправить на іподромі
·Військовослужбовець намагався продати гранатомети "Муха"
·КІЛЬКА СЛІВ
·УНА-УНСО вже готує похорон Георгія Гонгадзе у Львові
·Молоде вино в старі міхи Львівської облдержадміністрації

ГАЛИЦЬКА СТОЛИЦЯ
·АРХІВАРІУС
·Пограбували особу, що називає себе королем
·Організації у сфері молодіжного працевлаштування, єднайтеся!

ПОСТУП З КРАЮ
·Парламент не зміг звільнити Потебенька
·В очікуванні політичної сецесії?
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Біляна Плавшич відкидає звинувачення
·Гладіатори кохання на "острові спокус
·Хто викрав американця Глака?

ПРОЕКТИ ПОСТУПУ
·"Пункт перетину": Лодзь-Штутгарт-Львів

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Скандал довкола ЗАлКу набирає обертів
·Атака на глобалізацію продовжиться
·СВІТ

АРТ-ПОСТУП
·Сучасне мистецтво музейної проби

АВТО-ПОСТУП
·НОВИНКИ
·Ще раз про цивільну відповідальність
·За новинками - у Детройт

СПОРТ-ПОСТУП
·Чеченці завоюють Росію футболом
·ФІФА покінчить з безпорядками на стадіонах
·Марина та Гвендаль: злиття на льоду
·ФУТБОЛ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Макіяж для нової жінки