BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 12 СІЧНЯ 2001 року |

Пограбували особу, що називає себе королем

МОНАРХІЯ

Зоряна ІЛЕНКО

Короля України-Русі Ореста І, митрополита Карпатського Романа, магістра Лицарського Ордена Святого Архангела Михаїла і Святого Георгія Переможця, полковника Українського Козацтва було брутально пограбовано. Як розповів самотитулований король, протягом двох тижнів він був у відрядженні, а коли повернувся додому і зайшов у квартиру – жахнувся.

Нагадаємо, що в 1991 році Орест граф Карелін-Романишин мав нагоду спілкуватися з останнім представником роду Долгорукових-Рюриковичів, який називав себе Королем України Олельком Другим. Король жив тоді в Іспанії, тож Кареліна він призначив своїм регентом – з усіма відповідними повноваженнями.
У 1994 році Олелько Другий помер. Львівський граф вирішив більше не шукати претендентів на престол за межами королівства і проголосив себе королем України.

Стосовно останньої крадіжки, то, як розповів Орест І, дивує той факт, що величезна бібліотека (близько трьох тисяч книжок) була перегорнута сторінка за сторінкою. Щось шукали. Усі картини та портрети було зірвано, навіть зняли оббивку із дверей.

Як повідомив титулований король, у нього зникло багато речей, зокрема, тисяча доларів, антикварні діамантові сережки (кожен діамант по п’ять каратів) вартість яких, за його словами, сягає від 5 до 10 тисяч доларів, майже тисяча двісті дрібних діамантів, що їх подарували йому свого часу чеченці, два персні з діамантами, каблучка з коштовними каменями. Зникла також скринька, в якій зберігалися золоті вироби радянського виробництва, рубіни, аквамарини, перли.

Крім того, викрадено три золоті царські монети, зброю, зокрема два кортики, ножі, подаровані німецькими рицарями, ордени Регентства, орден Святого Станіслава, орден Святого Лазаря, медаль Союзу польсько-чеченсько-українського (у світі таких медалей було випущено лише 12 екземплярів). Крім того, зникла велика кількість документів.

За словами титулованого короля, колекцію діамантів він планував використати для прикрашання орденів Архангела Михаїла. А антикварні сережки мав намір пожертвувати на побудову каплички на могилі Сірка у Нікополі. Правда, незважаючи на крадіжку, будь-які наміри злочинців не зупинять добру справу, тому в майбутньому капличка таки буде відбудована, а крім того, буде закладена церква Покрови Божої Матері. Виконання цього вже узгоджено з районною та міською владами Нікополя.

На думку титулованого короля, для виносу були підготовлені практично всі цінні речі, але сталося так, що прорвало каналізацію (туалетну трубу) і, швидше за все, це і злякало зловмисників, які не встигли винести геть усе.
Адже в помешканні залишилися золота шабля Пілсудського, подарована Військом Польським, інша шабля, подарована Краківським королівством, старовинні ікони.

“Мені не важливо, що вкрали, однак, на мою думку, якби то був пересічний злодій, він брав би все підряд, а не нишпорив по всіх архівах, перебираючи кожен папірець, кожну книжку, бо переглянуто навіть усю постіль. На мою думку, в моєму помешканні працювали щонайменше три дні”, – говорить Орест І. “Коли працівники ЖЕКу прийшли, аби знешкодити аварію каналізаційної труби, вони виламували двері, оскільки їх було зачинено на ті замки, що їх зачиняв я. Себто хтось мав ключі від помешкання, – розповідає потерпілий. – Протягом двох років моєму життю погрожують. Почалося все після викрадення печаток, ордонансів, дипломів, тепер невідомі, користуючись моїм іменем, почали продавати графські титули.” Як розповів “Поступу” Орест І, хтось, користуючись документами, викраденими раніше, надавав і далі надає титули дуже поважним особам Львівщини й України. Свого часу нагороджували орденами Святого Станіслава як працівників ДАІ, прикордонників, так і “кримінальних” лідерів. Адже, на думку титулованого короля, Міністр оборони України, директор одного з львівських ринків і декілька кримінальних “авторитетів” не можуть носити ордена Святого Станіслава І ступеня. Тому потерпілий обурений тим, що завдяки викраденим документам відбувається брутальна торгівля національними символами, що ганьбить честь і гідність української національної символіки.

У міському управлінні міліції повідомили, що заяву про крадіжку в титулованого короля було зареєстровано і зараз триває дослідча перевірка.
Поки що перевіркою фактів займається Галицький РВВС.

POSTUP - ПОСТУП
№7 (665),
12 СІЧНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Проголошено Рік Митрополита Андрея графа Шептицького
·Вирок у "касетній справі" ухвалить Тарас Чорновіл?

ПОГЛЯД
·Львів знову поринає у мітингову стихію?
·Перше засідання міської ради у новому тисячолітті
·ТРУБА

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Львівські вчителі готуються до страйку
·...А Служби Божі Папа відправить на іподромі
·Військовослужбовець намагався продати гранатомети "Муха"
·КІЛЬКА СЛІВ
·УНА-УНСО вже готує похорон Георгія Гонгадзе у Львові
·Молоде вино в старі міхи Львівської облдержадміністрації

ГАЛИЦЬКА СТОЛИЦЯ
·АРХІВАРІУС
·Пограбували особу, що називає себе королем
·Організації у сфері молодіжного працевлаштування, єднайтеся!

ПОСТУП З КРАЮ
·Парламент не зміг звільнити Потебенька
·В очікуванні політичної сецесії?
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Біляна Плавшич відкидає звинувачення
·Гладіатори кохання на "острові спокус
·Хто викрав американця Глака?

ПРОЕКТИ ПОСТУПУ
·"Пункт перетину": Лодзь-Штутгарт-Львів

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Скандал довкола ЗАлКу набирає обертів
·Атака на глобалізацію продовжиться
·СВІТ

АРТ-ПОСТУП
·Сучасне мистецтво музейної проби

АВТО-ПОСТУП
·НОВИНКИ
·Ще раз про цивільну відповідальність
·За новинками - у Детройт

СПОРТ-ПОСТУП
·Чеченці завоюють Росію футболом
·ФІФА покінчить з безпорядками на стадіонах
·Марина та Гвендаль: злиття на льоду
·ФУТБОЛ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Макіяж для нової жінки