BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 12 СІЧНЯ 2001 року |

ТРУБА

C' EST LA VIE

Нещодавно мені довелося почути дуже дивну і вдночас цікаву історію, яка трапилася у Львові. Троє студентів поверталися пізнього вечора додому з якоїсь забави. Про те, як забавляється сучасна молодь, можна говорити довго, але можна і коротко. Як правило, все залежить від кількості кишенькових грошей, яких завжди бракує під кінець будь-якої молодіжної вечірки. Герої почутої оповідки не належали ані до представників “золотої молоді”, ані до початківців у кримінальних колах. Для них отримані від батьків зайві кілька гривень могли бути конвертовані максимум у кілька пляшок пива на “дискотівці”. Тому-то й додому вони поверталися без шику – не в таксі, а пішки.

От тільки не чекали вони, що пізня прогулянка містом не завжди залишає приємні враження: іноді такий спосіб пересування містом гарантує нові несподівані пригоди. Все як у тому неписаному законі: забава мусить тривати... І вона протривала.

Спочатку дорогу молодим людям перетнула звичайна металева труба. Студенти й не подумали її обійти (від гріха подалі). У їх світлих головах миттєво визріла ідея, як за допомогою шматка металу трохи наповнити власні кишені грошима. Так, їхні гроші валялися просто під ногами, треба було лише їх підняти; іншими словами – треба було підняти цю трубу, здати її в металобрухт і отримати свою винагороду.

Однак благородному бажанню кількох хлопців прибрати незручний предмет, який заважав багатьом перехожим і зовсім не прикрашав вулицю нашого міста, так і не судилося отримати належну оцінку від вдячного суспільства. Варто було лишень їм узятися за виконання свого задуму, як з-за рогу з увімкненими вогнями, мигавками та сиреною вирвався міліцейський “бобик”. Наміри моторизованих громадян у формі сумнівів не викликали: вони хотіли схопити злодіїв на місці злочину, проте очевидним було і бажання студентів вислизнути з пастки. Недовге переслідування завершилося майже повною перемогою міліції: двоє з трьох шукачів металобрухту таки потрапили у відділок.

Та помиляється той, хто гадатиме, що на юних львів’ян чекало справедливе покарання “за мотивами Карного кодексу України”! Наміри правоохоронців мало чим відрізнялися від “трубних планів” студентів: ні, боронь Боже, ніхто не збирався здавати молодиків у металобрухт, бо якраз їх міліція збиралася повернути батькам. Причому останні могли навіть не хвилюватися, що про прикру пригоду їхніх чад дізнається керівництво вузу (адже за таке можна й вилетіти з навчального закладу). Утім, про безплатну передачу, звичайно ж, не йшлося: з батьків браві правоохоронці попередньо збиралися здерти по “штуці баксів” за невідкриття справи про розкрадання державного майна. Проте нетривалі переговори закінчилися перемогою батьків: розмір “відступного” скоротився до 100 доларів “за душу”. Однак у перспективі й ця сума могла бути ще зменшена: батьки двох затриманих студентів сконтактувалися з батьками третього, якому вдалося щасливо втекти, і запропонували долучитися до грошової операції – мовляв, інакше проблеми будуть і у вашого нащадка...

Така-от історія. І не важливо, чим же вона врешті-решт завершилася. Підозрюю, що комусь-таки довелося заплатити, а комусь, між іншим, – набити власні кишені. От тільки звідки взялася ця злощасна труба? Один з учасників цієї історії небезпідставно припустив, що її підкинули самі ж міліціонери. А чого дивуватися? Знаєте, скільки отримують в середньому наші правоохоронці? 150 гривень!!! Нещодавно, щоправда, їм пообіцяли підвищити зарплатню до 300 гривень. Тільки шкода, що помножений на 2 оклад ще не гарантує подвоєння чесності серед окремих представників вітчизняної міліції. Зрештою, навіщо бути чесним правоохоронцем? Адже навкруги стільки йолопів, яких навіть не треба лякати українським законом – самі заплатять, ще й вдячні будуть. Таких ловити легше, ніж якихось справжніх злочинців. Тільки-от в результаті такої логіки вигодовується сірість. Та сірість, на яку перетворилося українське життя після перших років національної ейфорії, народних мітингів та студентських голодувань. І майже кожен у цій сірості час від часу дозволяє собі плюнути у бік влади (як правило, коли ніхто не бачить): мовляв, чому ці кляті політики не борються з корупцією, чому не платять грошей, чому немає світла та тепла в помешканнях, чому, врешті-решт, людина при владі (незалежно від міри повноважень) може здійснити злочин – із непоганими шансами уникнути покарання?

Дмитро ЯЦЕНКО

POSTUP - ПОСТУП
№7 (665),
12 СІЧНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Проголошено Рік Митрополита Андрея графа Шептицького
·Вирок у "касетній справі" ухвалить Тарас Чорновіл?

ПОГЛЯД
·Львів знову поринає у мітингову стихію?
·Перше засідання міської ради у новому тисячолітті
·ТРУБА

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Львівські вчителі готуються до страйку
·...А Служби Божі Папа відправить на іподромі
·Військовослужбовець намагався продати гранатомети "Муха"
·КІЛЬКА СЛІВ
·УНА-УНСО вже готує похорон Георгія Гонгадзе у Львові
·Молоде вино в старі міхи Львівської облдержадміністрації

ГАЛИЦЬКА СТОЛИЦЯ
·АРХІВАРІУС
·Пограбували особу, що називає себе королем
·Організації у сфері молодіжного працевлаштування, єднайтеся!

ПОСТУП З КРАЮ
·Парламент не зміг звільнити Потебенька
·В очікуванні політичної сецесії?
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Біляна Плавшич відкидає звинувачення
·Гладіатори кохання на "острові спокус
·Хто викрав американця Глака?

ПРОЕКТИ ПОСТУПУ
·"Пункт перетину": Лодзь-Штутгарт-Львів

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Скандал довкола ЗАлКу набирає обертів
·Атака на глобалізацію продовжиться
·СВІТ

АРТ-ПОСТУП
·Сучасне мистецтво музейної проби

АВТО-ПОСТУП
·НОВИНКИ
·Ще раз про цивільну відповідальність
·За новинками - у Детройт

СПОРТ-ПОСТУП
·Чеченці завоюють Росію футболом
·ФІФА покінчить з безпорядками на стадіонах
·Марина та Гвендаль: злиття на льоду
·ФУТБОЛ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Макіяж для нової жінки