Перше засідання міської ради у новому тисячолітті
СЕСІЯ
Іван ГОР
Закінчення. Початок на стор. 1
Учора відбулося перше сесійне засідання Львівської міської ради у 2000 році.
Депутати розглянули понад п’ятдесят питань порядку денного, більшість яких перейшли ще з минулого тисячоліття.
Депутати заслухали інформацію Михайла Лавейкіна, начальника обласного управління земельних ресурсів, якому в останні дні минулого року міськрада доручила продати у Львові земельні ділянки під автозаправні станції. 14 ділянок було продано за 2 235 тисяч гривень. Дев’яносто відсотків цієї суми повинно бути перераховано до міського бюджету 2001 року. Як повідомив Михайло Лавейкін, ділянки продавалися за ціною удвічі більшою за їх експертну оцінку.
Однак, за його словами, експертна оцінка незалежних експертів “на порядок нижча від грошової оцінки землі”, яка застосовується для сплати земельного податку. На думку Михайла Лавейкіна, земля у Львові ще не є комунальною власністю, а належить державі чи приватним власникам. Хоча міська рада і прийняла минулого року ухвалу, що вся земля, яка не є у приватній власності, належить міській громаді, фактична передача земель на баланс міської ради ще не відбулася. Тому область і надалі проводитиме продаж земельних ділянок міста. Зокрема, 20 січня має відбутися відповідний конкурс, узгоджувати який із міською владою “немає потреби”.
Депутати прийняли ухвалу про погодження проекту зміни меж міста. Як ми вже повідомляли, місто має отримати 181 га у районі Білогорщі та 131 га у південній частині Сихова. Ще мають бути прийняті відповідні ухвали сільських та обласної ради, а також Верховної Ради. А до того часу мешканці кварталів довкола “Санта-Барбари” формально залишатимуться громадянами села Зубря Пустомитівського району.
За основу було прийнято бюджетну резолюцію. Хоча вже 25 січня депутати мають розглядати міський бюджет 2001 року, вони досі ще не бачили плану соціально-економічного розвитку Львова на 2001 рік, а також не отримали від виконавчих органів основних макроекономічних показників, на основі яких треба планувати бюджет.
Було вирішено багато земельних питань, хоча вже “традиційно” були дискриміновані львівські римо-католики. Двох голосів не вистачило на те, щоб затвердити ухвалу про користування земельною ділянкою по вул. Освицькій, 4, релігійною громадою РКЦ.
Звернення Львівської міської ради до громадян Львова
та депутатів самоврядних громад Галичини
Початок третього тисячоліття для українських греко-католиків знаменується століттям від сходження на престол глави УГКЦ митрополита Андрея Шептицького.
Постать митрополита Андрея була і залишається однією з найсвітліших в українській історії минулого століття. Невичерпне джерело християнських цінностей, незмінно й невтомно сповідуваних митрополитом, стало духовною запорукою незнищенності української ідентичності. Слово митрополита завжди додавало українському народові певності й Віри в найдраматичніші часи його історії. Віримо, що сьогочасне звернення до його пророчих настанов допомогло б і в поборюванні нинішніх проблем України.
Цьогорічний ювілей є доброю нагодою для вшанування пам’яті Андрея Шептицького, поширення та популяризації його Слова.
Вшануймо світлу пам’ять митрополита Андрея нашим зверненням до його гуманістичної спадщини та новітнім осмисленням його вікопомних чинів.
Шановні колеги!
Звертаємося до вас із закликом підготувати і реалізувати заходи з метою вшанування пам’яті Глави УГКЦ митрополита Андрея Шептицького.
Львівська міська рада
11 січня 2001 року
|
|