BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 12 СІЧНЯ 2001 року |

Вирок у "касетній справі" ухвалить Тарас Чорновіл?

КУЧМАГЕЙТ

Остап ВОЛЯНСЬКИЙ

Днями екс-майор СБУ Микола Мельниченко знову заговорив. У телефонному інтерв’ю радіо “Свобода” він зізнався, що у його розпорядженні є записи розмов Президента з депутатом Верховної Ради Катериною Ващук, із журналістом В’ячеславом Піховшеком, з друзями Гії Ґонґадзе та з народним депутатом Тарасом Чорноволом. Цікаво, що Мельниченко не згадав при цьому про записи розмов Президента з Павлом Лазаренком. А саме про ці розмови згадував нещодавно Олександр Мороз.

Тарас Чорновіл заявив, що він чудово пам’ятає свою розмову з Президентом України. Свого часу ця розмова мало не стала історичною: Тарас розповів про неї у максимально відвертій і максимально поширеній формі на сторінках окремих львівських видань, а також передав суть розмови у кількох радіоінтерв’ю. Тоді чимало політиків висловлювали своє обурення: чи варто було Чорноволові аж так відверто говорити про те, що об’єднання політичних партій ПРП, НРУ, УНР і КУН-у інспіроване самим Президентом та його командою? І чи варто було вказувати на те, що українська політика аж настільки контрольована Банковою?

Як виявилося – треба. Тепер ситуація склалася таким чином, що Тарас Чорновіл може стати єдиним адвокатом чи прокурором Кучми. Він заявив, що може упізнати розмову з Гарантом. І, що найважливіше, Чорновіл є саме тим депутатом, якому повірить більшість громадян України. Додайте ще й той факт, що Генеральна прокуратура вже, по суті, розписалася у власному безсиллі, заявивши, що неможливо встановити автентичність голосів на аудіокасетах. Зауважмо: Потебенько виставив себе на сміх, заявивши, що касету скомпоновано з 11 фрагментів, хоч цього, здається, ніхто і не приховував (якщо пам’ятаєте, у пресі оприлюднювалися пронумеровані (від 1 до 11) фрагменти записів розмов Кучми з оточенням).

Є ще також надія на незалежну експертизу касет, яка відбувається нині в Австрії. Але Потебенько знову-таки наголосив на незаконності такої експертизи. Хоча, з іншого боку, визнав, що попередні експертизи робилися у Росії. Видно, Москва для декого – ще “нє заграніца”.

Таким чином, залишається чекати на вердикт, що його має винести Тарас Чорновіл. А цей вердикт може стати страшним ударом – або для Президента, або для опозиції. Тарас має відчувати цю відповідальність.

Що ж. У центрі політичного скандалу в Україні з’являється ще одна постать. Невдовзі ми зможемо дізнатися, чи дійсно звинувачення вищих посадових осіб держави у викраденні та вбивстві Георгія Ґонґадзе мають під собою ґрунт, як стверджує опозиція. І чи не блефує Мельниченко, володіючи насправді підробленими касетами, як нас переконує оточення Президента. Колись батько Тараса Чорновола висунув гасло: “Бандитам – тюрми!”. Тарас В’ячеславович має шанс продемонструвати, що рухівські заклики реально втілюються в життя – залежно від того, хто ж виявиться бандитом.

POSTUP - ПОСТУП
№7 (665),
12 СІЧНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Проголошено Рік Митрополита Андрея графа Шептицького
·Вирок у "касетній справі" ухвалить Тарас Чорновіл?

ПОГЛЯД
·Львів знову поринає у мітингову стихію?
·Перше засідання міської ради у новому тисячолітті
·ТРУБА

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Львівські вчителі готуються до страйку
·...А Служби Божі Папа відправить на іподромі
·Військовослужбовець намагався продати гранатомети "Муха"
·КІЛЬКА СЛІВ
·УНА-УНСО вже готує похорон Георгія Гонгадзе у Львові
·Молоде вино в старі міхи Львівської облдержадміністрації

ГАЛИЦЬКА СТОЛИЦЯ
·АРХІВАРІУС
·Пограбували особу, що називає себе королем
·Організації у сфері молодіжного працевлаштування, єднайтеся!

ПОСТУП З КРАЮ
·Парламент не зміг звільнити Потебенька
·В очікуванні політичної сецесії?
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Біляна Плавшич відкидає звинувачення
·Гладіатори кохання на "острові спокус
·Хто викрав американця Глака?

ПРОЕКТИ ПОСТУПУ
·"Пункт перетину": Лодзь-Штутгарт-Львів

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Скандал довкола ЗАлКу набирає обертів
·Атака на глобалізацію продовжиться
·СВІТ

АРТ-ПОСТУП
·Сучасне мистецтво музейної проби

АВТО-ПОСТУП
·НОВИНКИ
·Ще раз про цивільну відповідальність
·За новинками - у Детройт

СПОРТ-ПОСТУП
·Чеченці завоюють Росію футболом
·ФІФА покінчить з безпорядками на стадіонах
·Марина та Гвендаль: злиття на льоду
·ФУТБОЛ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Макіяж для нової жінки