BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 12 СІЧНЯ 2001 року |

ФІФА покінчить з безпорядками на стадіонах

НАСИЛЬСТВО

Роман ДОРОШ

Схоже, ФІФА вже так набридли постійні бійки між футбольними фанатами в різних країнах світу, що президент цієї поважної організації Зеп Блаттер вирішив виступити зі спеціальним зверненням, у якому ще раз висловив своє занепокоєння насильством на футбольних стадіонах. На думку Блаттера, останнім часом ситуація на футбольних стадіонах стає дедалі складнішою. Що більше, в деяких містах уже просто страшно ходити на футбол. Про що можна говорити, коли насильство почало проявлятися навіть у такій поважній лізі, як Серія А! Шеф ФІФА закликав усі футбольні федерації об’єднатись у боротьбі з найактивнішими футбольними хуліганами і перейти вже, зрештою, до справ – тобто великих покарань тих клубів, чиї фани постійно намагаються зірвати футбольні матчі.

Водночас Зеп Блаттер, за повідомленням деяких російських інтернетівських сайтів, звернувся до футбольних суддів, аби вони більше уваги приділяли боротьбі з футболістами-хуліганами. Інколи саме грубість на футбольному полі провокує сутички між уболівальниками. Як приклад було наведено нещодавній епізод у матчі кубка Англії, коли півзахисник третьолігового клубу “Карлайл Юнайтед” Прокас мало не відірвав ногу гравцеві “Арсенала” та збірної Франції Патріку Вієйрі. Суддя ж у тому порушенні правил не побачив нічого особливого і не показав навіть жовтої картки порушникові. Це – яскравий приклад того, як судді не виконують інструкцій ФІФА щодо боротьби з грубістю. І найцікавіше в тому всьому – що Англійська футбольна асоціація залишила цей випадок поза своєю увагою. Мовляв, нічого надзвичайного не трапилося. До судді теж ніхто не мав жодних претензій. Але коли сам Зеп Блаттер приїхав до Англії, то він наполіг, аби головний суддя згаданого матчу Стів Лодж був покараний.

Тим часом в Італії прислухалися до слів Блаттера, і тамтешні Футбольна федерація та Міністерство внутрішніх справ попередили всі команди Італії, що в разі продовження безпорядків на трибунах футбольних стадіонів деякі команди можуть проводити матчі без глядачів. До речі, італійці мають свіжий випадок: перед матчем “Лаціо” – “Наполі” один із фанів неаполітанської команди зазнав ножового поранення перед входом на стадіон. “Зараз ми вивчаємо інші ефективні заходи для найжорсткішого запобігання безпорядкам на стадіонах”, – сказав міністр внутрішніх справ Італії Енцо Б’янкі.

А от у Греції виникла чергова бійка між футбольними фанами. Цього разу “відзначились” уболівальники афінського АЕКа та пірейського “Олімпіакоса”.
Бійка між фанами була така широкомасштабна, що представники правоохоронних органів Греції тривалий час не могли вгамувати пристрасті. Що більше, матч кубка Греції між цими двома командами взагалі не закінчився, оскільки суддя був змушений за 17 хвилин до закінчення припинити зустріч. Усе почалося, коли головний суддя матчу Димитріс Понтикіс вилучив з поля відразу двох гравців столичного клубу. Такий перебіг подій не сподобався фанам АЕКа, і вони почали кидати на поле все, що було під руками: від апельсинів і порожніх пляшок з-під пива до крісел. Судді були змушені залишати футбольне поле під наглядом правоохоронців. До речі, рахунок на табло на момент, коли матч зупинили, був 1:1. І тепер подальшу долю цієї зустрічі має вирішити Грецька футбольна федерація. До речі, фани обох команд продовжували з’ясовувати стосунки і за межами стадіону. На щастя, не було зафіксовано жодного летального випадку, хоча кілька вболівальників були змушені таки звернутися по допомогу до лікарів.

А от в Україні на футбольних стадіонах уже давно не було бійок між фанами різних клубів. Тому наша Професійна футбольна ліга має з цим чистий спокій. Хочеться вірити, що так само буде і надалі. Адже футбол – це народна гра, і псувати її бійками не личить.

POSTUP - ПОСТУП
№7 (665),
12 СІЧНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Проголошено Рік Митрополита Андрея графа Шептицького
·Вирок у "касетній справі" ухвалить Тарас Чорновіл?

ПОГЛЯД
·Львів знову поринає у мітингову стихію?
·Перше засідання міської ради у новому тисячолітті
·ТРУБА

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Львівські вчителі готуються до страйку
·...А Служби Божі Папа відправить на іподромі
·Військовослужбовець намагався продати гранатомети "Муха"
·КІЛЬКА СЛІВ
·УНА-УНСО вже готує похорон Георгія Гонгадзе у Львові
·Молоде вино в старі міхи Львівської облдержадміністрації

ГАЛИЦЬКА СТОЛИЦЯ
·АРХІВАРІУС
·Пограбували особу, що називає себе королем
·Організації у сфері молодіжного працевлаштування, єднайтеся!

ПОСТУП З КРАЮ
·Парламент не зміг звільнити Потебенька
·В очікуванні політичної сецесії?
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Біляна Плавшич відкидає звинувачення
·Гладіатори кохання на "острові спокус
·Хто викрав американця Глака?

ПРОЕКТИ ПОСТУПУ
·"Пункт перетину": Лодзь-Штутгарт-Львів

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Скандал довкола ЗАлКу набирає обертів
·Атака на глобалізацію продовжиться
·СВІТ

АРТ-ПОСТУП
·Сучасне мистецтво музейної проби

АВТО-ПОСТУП
·НОВИНКИ
·Ще раз про цивільну відповідальність
·За новинками - у Детройт

СПОРТ-ПОСТУП
·Чеченці завоюють Росію футболом
·ФІФА покінчить з безпорядками на стадіонах
·Марина та Гвендаль: злиття на льоду
·ФУТБОЛ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Макіяж для нової жінки