Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 29 ГРУДНЯ 2000 року |

Кінець року - час витрачати гроші й отримувати подарунки

GALLUP

Фабіян ПУХ

“Ніхто не в змозі точно підрахувати, скільки цього року буде витрачено на подарунки до Різдва та Нового року для слухняних дівчаток і хлоп’ят,” — такими словами розпочинається коментар до дослідження Інституту Геллапа, присвяченого приготуванням американців до новорічної лихоманки. Як свідчить дослідження, американці починають економити на подарунках, але не втрачають оптимізму. Експерти з опитування громадської думки Інституту Геллапа вирішили з’ясувати, які видатки планують пересічні американці напередодні Різдва. Як виявилося в результаті їх дослідження, американці цього року витратять на подарунки для рідних та друзів 797 доларів. Це трохи менше, ніж торік, коли середні видатки на аналогічні цілі становили 857 доларів.

Дослідження проводилося у другій половині листопада цього року на основі телефонних інтерв’ю з довільно вибраними респондентами віком від 18 років і старших. Для результатів, які базуються на цій основі, ступінь довіри становить 95 відсотків, а максимальна помилка з врахуванням випадкових ефектів – 3 відсотки.

Як виявилося, шість з десяти американців сподіваються витратити щонайменше 500 доларів на подарки на Новый год. У той же час 28 відсотків більш ощадливих планують витратити між 100 і 500 доларами. Витрати на свята нерідко перебувають під впливом подружнього чи сімейного статусу. Наприклад, народження дитини завжди пов’язане зі зростанням бюджету, у тому числі й на подарунки. Так, одружені американці витратять у середньому 924 доларів, тоді як самотні планують витратити приблизно 658 доларів. Більшість американців з оптимізмом дивляться у третє тисячоліття, яке почнеться вже за кілька днів.

Згідно з результатами опитування Інституту Геллапа, 72 відсотки американців оцінили економічну ситуацію в країні як “відмінну” або “дуже добру” — це майже стільки ж, як і торік (71%). Для порівняння: у грудні 1994 року тільки 27 відсотків опитаних оцінили стан справ у економіці країни як “чудовий” або “дуже добрий”, а на подарунки вони планували того року витратити в середньому 634 долари. У 1992 році кількість задоволених розвитком економіки становила лише 18 відсотків, а на святкові подарунки американські обивателі готові були витратити 605 доларів.

Де найкраще вибирати і купувати новорічний презент? Як свідчить дослідження, за останні роки звички американців майже не змінилися, а найпопулярнішим місцем для покупок усе ще залишаються супермаркети, до яких збираються зазирнути майже дев’ять із десяти мешканців Сполучених Штатів (87%).

Супермаркети пропонують найбільший вибір товарів, до того ж тут покупець має можливість не тільки побачити, а ще й помацати вибраний товар, з’ясувати, як він працює, а в крайньому випадку — повернути покупку в магазин.

Популярними залишаються спеціалізовані крамниці та магазини, які пропонують товари зі знижками. Так, 75 відсотків респондентів сказали, що, ймовірно, вони відвідають магазини з товарами зі спеціальною різдвяною знижкою, а 64 відсотки відповіли, що мають намір щось придбати в іграшковій крамниці, магазині з програмним забезпеченням або крамниці з одягом, ювелірними виробами чи якимись іншими сувенірами.

Водночас останнім часом замість того, щоб бігати по крамницях й витрачати купу часу, покупцям уже не обов’язково виходити з дому – цілком достатньо відвідати електронні магазини, бо все більше людей мають доступ до комп’ютера та Інтернету. Кожен п’ятий опитаний (21%) зізнався, що має намір купувати подарунки за допомогою Інтернету. Це дещо більше, ніж торік, коли послугами електронної комерції планували скористатися 19 відсотків респондентів, а у 1998 році 10 відсотків опитаних висловили бажання отримати подарунок через їхні комп’ютери.

Дослідження ринку онлайнової споживчої торгівлі, яке провів веб-сайт порівняльного шопінгу BizRate.com, дуже оптимістичні. Згідно з їх даними, віртуальна торгівля зараз переживає бум, причому щоденний продаж досягає 200 мільйонів доларів. Згідно з прогнозами Jupiter Media Metrix, цього року онлайнові покупці витратять на 66% більше, ніж у минулому році, що загалом складе майже 12 мільярдів доларів. Ще одна суттєва перевага інтернет-шопінгу в тому, що немає потреби шукати місце для стоянки автомобіля під переповненим супермаркетом.

POSTUP - ПОСТУП
№213 (657),
29 ГРУДНЯ 2000 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Гроші або життя

ПОГЛЯД
·Рік Змії чи Змієборців?
·СОЦІОЛОГІЯ
·АПОГЕЙ

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Обласний бюджет таки прийнято ще цього року!
·Міська рада ухвалила робити новорічні подарунки
·Близько 400 червоноградських шахтарів опинилися у пастці
·КІЛЬКА СЛІВ
·Підвищення тарифів на проїзд відкладено на декілька днів
·Останній пікет тисячоліття під стінами обласної ради
·Паркування у Львові знову буде безкоштовним

НАША СТОЛИЦЯ
·АРХІВАРІУС
·"Коров"ячий сказ" на прилавку?

ПОСТУП З КРАЮ
·Україна на порозі розпуску парламенту?
·Український скандал обсмоктують за кордоном
·"Пальчики" з усієї країни
·Понтифік звернеться до українців
·Комуністи і Кучма - близнюки-браття?
·Леоніда Кучму попросять повернути гроші

ПОСТУП У СВІТ
·Ізраїльсько-палестинські переговори зірвалися
·Гавел вбачає в телевізійному скандалі загрозу для демократії
·Росіяни втратили 6 супутників
·Що непокоїть німців на зламі тисячоліть?
·СВЯТООГЛЯД

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Кінець року - час витрачати гроші й отримувати подарунки
·Україна і Китай полетять у космос разом
·СВІТ

НАС 800 ТИСЯЧ
·Життя продовжується
·Різдво з простягненою рукою

АРТ-ПОСТУП
·Українська фортепіанна соната
·Режисерська експлікація шістдесятих
·Хор, що першим відродив вертеп
·УТОЧНЕННЯ

СПОРТ-ПОСТУП
·Великий Маріо Лем"є повернувся!
·"Карпати" програли в гандбол
·ФІДЕ вирішила переглянути власні рішення
·Реброва можуть вигнати
·Пеєву все ще видали трансферний лист
·У Києві відкрито крите футбольне поле
·"Металіст" наступає на ті ж граблі, що й попередні "гранди"
·Дитячий турнір

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Не шукайте у Львові "Червону Руту"