BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX |

"Карпати": крах чи традиційна фінансова криза?

Гравці львівської команди висунули ультиматум керівництву клубу

БІДА

Роман ДОРОШ

Важко вже і згадати, коли у футболістів “Карпат” не було фінансових проблем наприкінці року. Та, здається, цього разу все серйозніше, ніж будь-коли. Адже ще ніколи не доходило до такого ультиматуму. Так, був час, коли гравці “Карпат” відмовлялися тренуватись, але ж ніхто ще не звертався з відкритим листом до Професійної футбольної ліги, окреслюючи намір отримати статус вільних агентів, у разі якщо гравцям до 10 січня не погасять заборгованість.

А наразі – до 10 січня – гравці просто припинили тренуватися, підтримуючи свою спортивну форму самостійно. Справи справді кепські, адже гравці не отримали ще всіх преміальних і вже понад два місяці не бачили заробітної платні. А якщо до цього й додати те, що у п’ятьох футболістів основного складу (Назарова, Вільчинського, Хоми, Шарана та Покладка) 31 грудня закінчуються контракти, то стає зрозуміло, що справи дуже серйозні. І сьогодні вже говорити про те, що команда має потрапити в “зону УЄФА”, просто смішно. Це нагадує нав’язливу ідею божевільного.

А що ж керівництво клубу? Наразі воно вислухало вимогу гравців і пообіцяло змінити ситуацію. Так, за словами генерального директора ФК “Карпати” Івана Липницького, у два останні дні вже відбулися зустрічі з керівництвом Львівської області й міста. Мер Львова Василь Куйбіда та голова Львівської облдержадміністрації Степан Сенчук пообіцяли сприяти клубу. Та наразі це – лише слова. А як буде насправді, покаже час. Його ж сьогодні якраз і немає.
Все треба вирішувати якнайшвидше. Усі крапки над “і” має розставити сьогодні сесія Львівської міської ради, на засіданні якої знову буде піднято питання про пільги футбольному клубу. І якщо місто піде назустріч “Карпатам”, тоді все буде гаразд. Якщо ж ні (у це, щоправда, не хочеться вірити), то тоді – біда. Втім, Іван Липницький вірить, що перед командою вдасться погасити заборгованість, і все буде гаразд.

Тим часом сьогодні вже точно можна сказати, що Ярослава Хоми ми вже не побачимо у складі “Карпат”. Він після 31 грудня стане гравцем донецького “Шахтаря”. Швидше за все не гратиме за львівській клуб і Євген Назаров, яким зацікавилося кілька українських і російських клубів. Щодо Шарана, Покладка та Вільчинського, то вони, мабуть, таки залишаться у Львові, хоча спершу їм треба узгодити умови нових контрактів. Самі ж гравці стверджують, що з ними ще ніхто детально не говорив про нові контракти. Щодо потенційних новачків, то у клубі на оглядинах перебуває екс-гравець полтавської “Ворскли” Михайло Гурка, який швидше за все з нового року укладе угоду з “Карпатами”. До речі, Гурка – львів’янин і свого часу вже виступав за “Карпати”, а також за ФК “Львів”.

Отож, сьогодні відомо лише одне: “Карпати”, незважаючи на всі фінансові труднощі, звичайно ж, будуть грати у другому колі. Інша річ – у якому складі, й чого зможе досягти та команда. Єдина втіха – те, що клуб набрав досить багато очок у першому колі, тож у другому виліт “Карпатам” не загрожує. Тим паче, що, крім як у Львові, дуже серйозні фінансові труднощі в Полтаві, Кривому Розі, Тернополі й інших “вищолігових” містах. Але ж нас цікавить передусім Львів. І звичайно, так далі тривати не може! Треба щось робити. Бо інакше на нас чекає крах – крах народної команди зі славними традиціями, без якої футбольне життя у Львові просто вмре. Фінансові проблеми з’явилися не сьогодні. Вони тягнуться, фактично, ще з часів відродження “Карпат”. Відтоді у нас ніхто не дбав про дитячий футбол, а в команду набиралися “варяги”, котрі, підзаробивши, відразу втікали... Та нічого не поробиш: час згаяно, проблеми накопичено, і сьогодні їх треба вирішувати всім разом. А лише після того ставити перед командою якісь божевільні завдання на сезон.

P. S. До закінчення терміну ультиматуму залишилося 14 днів.

POSTUP - ПОСТУППЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Час за лаштунками карнавалу

ПОГЛЯД
·Кількість тих, хто бачив Георгія Гонгадзе, зростає
·Патріарх Константинопольський збирається в Україну
·Останні дні тисячоліття

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Львівські рухівці проти "України без Кучми!"
·У Самборі складають списки тих, хто підтримує Президента
·Збройне пограбування пункту обміну валюти провалилося
·КІЛЬКА СЛІВ
·Версія "Поступу" про відставку Степана Сенчука підтверджується
·Токсичні відходи перероблятимуть на Львівщині
·Діти просять Куйбіду прибрати сміття з вулиць

ПОСТУП З КРАЮ
·Податкова стає прозорою
·З 2001 РОКУ МОВЛЕННЯ - ТІЛЬКИ УКРАЇНСЬКОЮ
·Бойові свята влади
·Куди, Україно? Невже вперед?

ПОСТУП У СВІТ
·Росія випробовує нову атомну субмарину
·СВІТООГЛЯД
·Молдова перестає бути парламентською республікою
·Чи повернуться євреї до кордонів 1949 року?
·Загроза свободи слова у Чехії
·СВІТООГЛЯД

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

ІНТЕРВ"Ю У ПОСТУПІ
·Мілорад Павич: Мої книжки бігають по світу набагато швидше за мене

ПОСТУП В ІСТОРІЮ
·Посвячене життя...

РЕТРО ПОСТУП
·Час, календар, життя...
·Таємниця колійових білетів

АРТ-ПОСТУП
·Чиста, боса, щаслива
·Срібний ювілей Олеського музею
·У поклоні перед свічами добра

СПОРТ-ПОСТУП
·Шевченко може залишитися без тренера
·Прорив Руслана Пономарьова
·"Карпати": крах чи традиційна фінансова криза?
·Перший млинець - жужмом
·СПОРТ-НОВИНИ
·До лідера - як до неба

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·З весілля - у паб
·ГОРОСКОП