BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX |

Війна в турецьких тюрмах

ТУРЕЧЧИНА

Мирослав ПЕРУН

Парламент Туреччини вчора схвалив закон про амністію, згідно з яким на свободу вийде приблизно половина ув’язнених, у тому числі – колишній прем’єр-міністр Неджметдин Ербакан, засуджений до року в’язниці за розпалювання релігійної ворожнечі. Однак амністія не поширюється на курдських сепаратистів та інших політв’язнів.

Відповідно до законопроекту, від кримінальної відповідальності звільняються особи, що вчинили злочини до 23 квітня 1999 року. Під амністію може підпасти і міжнародний терорист Мегмет Алі Агджа, який вчинив замах на Папу Римського Івана Павла ІІ. Агджа, відсидівши в італійській в’язниці, був помилуваний владою Італії, прощений Найсвятішим Отцем і відпущений на батьківщину. Однак уже в Туреччині він “сів” на сім років за пограбування стамбульського банку в 1979 році.

Під амністію підпадуть і дехто з тих, хто вже понад два місяці бере участь у голодуванні на знак протесту проти умов утримання у в’язницях. За останні три дні під час широкомасштабної операції з придушення акцій протесту ув’язнених у Туреччині щонайменше 18 осіб загинули, а 57 – поранені. Поліцейські проводили рейд одночасно у 20 в’язницях, у шести з яких було вчинено опір. За офіційними даними, загинуло 15 ув’язнених, які вчинили акт самоспалення, та троє солдатів.

За повідомленням уряду Туреччини, у багатьох в’язницях війська наштовхнулися на рішучий опір. Інформаційне агентство “Анатолія” повідомляє, що під час штурму однієї з в’язниць поліція використовувала бронетранспортери і пожежні машини. Однак, незважаючи на міжнародні протести, турецька армія вже третій день продовжує силові акції проти голодуючих. За даними турецького МВС, у деяких в’язницях Стамбула ув’язнені відбили атаки військових.

Голодування у турецьких тюрмах почалося після того, як влада вирішила провести реорганізацію пенітенціарної системи і розселити ув’язнених із великих загальних камер у малі. В’язні не погодилися на це, вважаючи, що тоді вони повністю опиняться під владою тюремників і, до того ж, перебування в одиночних камерах погано впливає на психіку. Уряд, у свою чергу, заявляє, що розселення необхідне, щоби послабити впливи організацій лівого спрямування в місцях ув’язнення. Влада намагалася переконати учасників акції протесту в тому, що реалізація цього плану відкладена. Міністр юстиції Туреччини Хикмет Самі Тюрк заявив у неділю, що реформи не здійснюватимуться доти, поки не буде прийнято спеціальні закони, відповідно до яких у країні буде введено цивільний нагляд за в’язницями. Але це не переконало в’язнів у тому, щоби припинити акцію протесту, тож поліція вирішила застосувати силу.

Відлуння турецьких тюремних бунтів відчувалася по всій Європі. У Парижі група емігрантів із Туреччини провела демонстрацію біля одного з розміщених у французькій столиці турецьких банків. На короткий час протестуючі змогли навіть захопити частину службових приміщень банку. У Лондоні, Цюриху, Брюсселі, Відні турецькі емігранти пікетували дипломатичні представництва Туреччини. У столиці Великобританії група турецьких курдів захопила атракціон “Лондонське око” і погрожувала самоспаленням у знак протесту проти дій турецької влади.

Така реакція в Європі може серйозно зашкодити Туреччині. Анкара вже давно безрезультатно прагне вступити до Євросоюзу. Одна з причин відмови – ситуація з правами людини, і зокрема – з правами ув’язнених. У Туреччині широко застосовуються катування ув’язнених та заарештованих, там є політв’язні, до того ж досі не скасовано смертну кару. Але після останніх подій Туреччині ще важче буде довести свою “європейськість”.

POSTUP - ПОСТУППЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Кучма полетів у Москву. Не назавжди...
·Різдво без баварських сосисок

ПОГЛЯД
·Молодіжна політика у Львові набуває хуліганського характеру
·СОЦІОЛОГІЯ
·Антологія

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Тепла та гарячої води не стане одразу після Нового року
·Зима прийщла до комунальників як сніг на голову
·Львівські автобуси незабаром будуть присідати
·КІЛЬКА СЛІВ
·Прокурор Львівщини виставив за двері Ніну Карпачову
·Мешканців міста заохочують економити воду
·Буде засновано літературознавчу премію імені Соломії Павличко

НАША СТОЛИЦЯ
·АРХІВАРІУС
·Якою буде "квартплата" у Львові 2001 року?
·Чим довше протестувати, тим суттєвіші зміни чекають Україну

ПОСТУП З КРАЮ
·Мітинги в столиці тривають
·ПОЛІТИЧНЕ ОБЛИЧЧЯ УКРАЇНИ
·Україна торгує зброєю
·Чому силовики повинні піти у відставку?

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Війна в турецьких тюрмах
·Острів Свободи в Інтернеті

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·246 мільйонів зелених миколайчиків
·Huta Katowice рятується від банкрутства
·Чужим на львівському ринку брухту - не місце
·ЕКО-НОВИНИ

НАС 800 ТИСЯЧ
·А я можу кинути школу
·До тридцяти років я жив нормально
·Ми ж - звичайні торгаші

АРТ-ПОСТУП
·Медово-іменинні ігрища, або У які ігри бавляться українські письменники
·Львову балет не потрібен?
·Святий Миколай обдарував талановитих

ІНТЕРВ"Ю В ПОСТУПІ
·Богдан Стельмах. Поет і в ратуші поет

СПОРТ-ПОСТУП
·Розлучення Бекерів
·ФІФА призупинила перехід Пеєва у "Динамо"
·Україна завершила 2000 рік на 34-й сходинці
·Бій між Тайсоном та Льюїсом перенесений
·СПОРТ-БЛІЦ
·Українського голкіпера можуть запроторити у тюрму
·Футболісти "Лаціо" заробляють найбільше

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Шура із "Скрябіна" - не музикою єдиною!