BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення




Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 21-27 ГРУДНЯ 2000 року |

Газовий ватран

КЛУБ КОМІСАРА БОНЦЯ

Того року зима все не квапилася до Львова. Та на українського Миколая нагло повалив сніг, ударив мороз і за одну ніч їздня і хідники вкрилися крижаною кіркою. Коли комісар Бонцьо, майже не скрутивши собі в’язи і кленучи ледачих львівських шимонів, втрафив врешті до комісаріату, на нього вже очікував незвикло збуджений Піскозуб:

– Пане Юзьо, а чи ви памнятаєте тоту вар’ятку пані Баригурову? Тоту, жи кілько літ поспіль бігала на поліцію з якимись пляшечками з труткою і складала супліки, жи чоловік заміряє її втруїти, а ще розводить у пивниці труйних гадів, аби вони її зжерли. А коли я змучився робити ревізії в тотій пивниці, а Пфіфер – мордуватися над тими “трутками”, котрі виявлялися або квасним молоком, або розсолом з-під вогірків, то Баригурову піддали збаданню в Кульпаркові, і дохтори засвідчили, жи вона тєжко хора.

– Но а нє! Певно, жи пам’ятаю. А чи вона знову втнула якогось ґеца?

– Ага, коли можна то назвати ґецом. Вона вмерла! Втруїла газовим каміном.

– Баригурова? Маньця? То Баригура направду примудрився ї втруїти?

– А хто його зна? Коли б я жив із тою баберою, то сам би її втруїв. Кілько хлоп мав то зносити? А мо’, та пришелепкувата сама втруїлася, аби насолити благовірному.

– Не відаю, шо й вповісти, – роздумливо озвався Бонцьо.

– Я знав Маньку змалку, і коли Баригура брав її заміж, вона не була жадною вар’яткою. До слова, взяв він за нею чималеньке віно. А за кілько літ вона раптом зачала вар’ювати, видіти духів і боятися, жи муж її втруїть. Он і її сестра Ґенка може засвідчити, жи Маньця до шлюбу була фест кубіта.

– Та ж я зо десять разів балакав із тим Баригуров. То цілком пурєдний хлоп. Іно тому, жи не покинув жінки і не віддав її у дім вар’ятів, а терпів усі вибрики і не гнівався, жи вона вічно його плюндрує. А мо’, вона стільки йому твердила, жи він мріє її забити, жи він сам повірив?

– Гм-гм, я маю за найліпше розібратися з тим на місці. Небавом поліційне авто вже дісталося до господи Баригурів. Тіло бідної Маньки забрали до Інституту судової медицини, а в бельетажі тихенько плакала молодша сестра десператки – стара панна Евґенія.

– Сервус, Ґенко, – погладив її кощаве плече Бонцьо.

– А чи ти можеш нам щось вповісти?

– Юзику! – жінка схопилася і з плачем впала Бонцеві на груди. – Відмучилася наша зозулька. Геть замордував її той клятий аспид.

– Стривай, стривай, – Бонцьо обережно всадив її назад до фотелю. – То ти твердиш, жи Маньку втруїв Ладзьґо?

– Та нє! – махнула рукою панна Ґенка. – Я сама виділа, як вона заходила до спальні і замикала двері. А потім я мало не до третіх когутів плела светерки для дитисьок із захоронку святого Йосипа. Ладзьґо вчера спав у бельетажі у свому ґабінеті, і навіть не підходив до Маньчиних дверей. А коли я рано понесла сестрі чоколяди, вона вже була труп. Певно, відкрутила газовий ріжок, а запалити вогень забула. Та це ж Баригура чинив їй страшні опінії і довів до того, жи ходила, мов причинна. А нині вдає невтішного вдівця, паскудо. Та хто його зна, може, тота смерть є за найліпше для всіх і для неї, горопашної.
Бонцьо підвівся сходами на перший поверх. Незважаючи на те, що всі вікна було прочинено, газ іще не вивітрився, і експерти, котрі проводили збадання спальні, раз у раз заходилися кашлем і затуляли писки носовичками.

– Знайшли щось, пане Людвіку? – звернувся Боцньо до короля львівських експертів Пфіфера.

– Шо б то вам вповісти, пане Юзьо? Виглядає на те, жи тутай стався злий випадок. Якби Баригурова хтіла заподіяти собі смерть, то неодмінно лишила би листа. Та мене насторожує те, жи біля каміну валявся згорілий сірник, який запалювали не пізніше, як вчера надвечір. Ми з хлопцями обсервували камін – сам він згаснути не міг, бо його тілько тієї осени змурували і він робит як дзигарек. А ще на газовому ріжку хтось постирав усі відбитки пальців. Хіба би тота хоренька кубіта хтіла навести підозру на свого чоловіка, то зробила теє зумисне. Щодо Ладзьґа Баригури, то він не мав жадної змоги її втруїти.

– Е, ні! – Бонцьо здійняв вказівного пальця вгору. – Я таки припускаю, жи він мав таку змогу. А де, до біди, той невтішний удівець? Хтів би-м із ним троха побалакати.

А ви як вважаєте, чи була у Баригури хоч якось змога отруїти свою жінку?
Відповіді наступного четверга.

Відповіді на кримінальну загадку “Свідки ошуства”, вміщену у “Поступі” від 13 грудня: Родина Одудків складалася з чотирьох осіб: брата, сестри, його доньки та її сина. Таким чином, двоє останніх були кузенами, а решту родинних зв’язків так само нескладно простежити.

Л. А.

POSTUP - ПОСТУП
№208 (652),
21-27 ГРУДНЯ 2000 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Прощання без сліз
·Львів теж за "Україну без Кучми"?

ПОГЛЯД
·Місто, яке любить Миколая
·Що приносить нам Миколай?
·Різдвяна історія

ПОСТУП З КРАЮ
·Хроніка новітнього опору
·МВФ відновив фінансування України

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Нетаньягу сходить з дистанції
·Млявий апокаліпсис
·Замах на віце-мера Москви

ГАЛИЦЬКИЙ ПОСТУП
·Як обирають Главу Української Греко-Католицької Церкви?
·Газовий ватран

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

СВЯТА У ПОСТУПІ
·Як ми на Андрія ворожили
·Нашим найменшим на день святого Миколая

КАЗКОВИЙ ПОСТУП
·Смак різки від Святого Миколая

КОНЦЕПТУАЛЬНИЙ ПОСТУП
·Концепція розвитку Львова

АРТ-ПОСТУП
·Золотория у лінотипах
·"Прометею" вогню не забракне
·Колекція Сергія Косенка

СПОРТ-ПОСТУП
·Чемпіонат Італії - під загрозою
·Ромаріо повертається в Европу
·У Луїша Фігу - "Золотий м"яч"
·"Динамо" таки позбувається Деметрадзе
·Левицького дискваліфіковано
·Пам"яті великого тренера

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·"Поступ" і "Фільтр" роздають призи, або Чому варто передплатити "Поступ"?
·ГОРОСКОП