BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 21-27 ГРУДНЯ 2000 року |

Млявий апокаліпсис

Американці оприлюднили прогноз розвитку людства на наступні 15 років

ГЕОПОЛІТИКА

Зоряна ФРАНКО

Американці представили геополітичний прогноз розвитку людства на найближчі 15 років. 68-сторінковий текст під назвою “Глобальні тенденції на 2015 рік” став результатом річної праці великої групи неурядових експертів, а також досліджень аналітиків із ЦРУ та розвідувальних служб Пентагону.

Дві важливі тенденції, які прогнозує документ, – це зближення Індії, Росії і Китаю як противага світовому лідерству США – з одного боку, і крах союзу між Європою та Америкою – з іншого. Найважливішим стратегічним союзником для США стане Тайвань, роль якого в якості плацдарму американських економічних і політичних впливів у басейні Тихого океану і надалі зростатиме. Стратеги з ЦРУ цілком серйозно припускають можливість війни між Сполученими Штатами та Китаєм у випадку інтервенції армії КНР на острів, блокування його з моря чи ракетного обстрілу.

Небезпека збройного конфлікту з Китаєм не стала новиною і для американського Конгресу, якому був представлений документ прогнозу. Допомога Тайваню, у тому числі й військова, зафіксована в одному з базових положень американської зовнішньої політики – у спеціальному законі “Про відносини з Тайванем”. В останні роки Америка продає острову сучасну зброю, у тому числі – винищувачі F-16, фрегати класу KNOX, танки
М-60А, ракетний комплекс ПВО Patriot.

Тим часом Пекін продовжує погрожувати застосуванням сили у протистоянні між островом. Американці відзначають, що Китай активно нарощує військовий потенціал і, очевидно, у глобальній політиці займе у найближчі роки місце Радянського Союзу. Що ж стосується правонаступника СРСР, Росії, то їй американці пророкують похмуре майбутнє. Причому занепад у цій державі буде обумовлений не так економічними негараздами (автори відзначають, що падіння виробництва, уже досягнувши найнижчої точки, навряд чи буде поглиблюватись), як моральним і фізичним нездоров’ям суспільства.

У найближчі 15 років людство не стикатиметься ні з проблемою нестачі продовольства, ні з енергетичною кризою. Втім, в окремих регіонах люди і надалі вмиратимуть від голоду. Значно сильніше загостриться питання водопостачання. До того ж, якщо врахувати, що найменше забезпечені питною водою країни Африки, Близького Сходу, Південною Азії належать до густозаселених територій планети, де житиме понад 3 мільярди людей. Багатьом країнам буде дедалі складніше імпортувати воду через зростання цін, що може призвести до збройних конфліктів.

Що стосується самої Америки, то прогноз, якщо не враховувати восьми “значних дискомфортів”, які, проте, залишаються малоймовірними, обнадіює. США збережуть політичне і економічне домінування у світі. Але те, наскільки, – залежить від успіху інтеграційних процесів на європейському континенті.

POSTUP - ПОСТУП
№208 (652),
21-27 ГРУДНЯ 2000 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Прощання без сліз
·Львів теж за "Україну без Кучми"?

ПОГЛЯД
·Місто, яке любить Миколая
·Що приносить нам Миколай?
·Різдвяна історія

ПОСТУП З КРАЮ
·Хроніка новітнього опору
·МВФ відновив фінансування України

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Нетаньягу сходить з дистанції
·Млявий апокаліпсис
·Замах на віце-мера Москви

ГАЛИЦЬКИЙ ПОСТУП
·Як обирають Главу Української Греко-Католицької Церкви?
·Газовий ватран

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

СВЯТА У ПОСТУПІ
·Як ми на Андрія ворожили
·Нашим найменшим на день святого Миколая

КАЗКОВИЙ ПОСТУП
·Смак різки від Святого Миколая

КОНЦЕПТУАЛЬНИЙ ПОСТУП
·Концепція розвитку Львова

АРТ-ПОСТУП
·Золотория у лінотипах
·"Прометею" вогню не забракне
·Колекція Сергія Косенка

СПОРТ-ПОСТУП
·Чемпіонат Італії - під загрозою
·Ромаріо повертається в Европу
·У Луїша Фігу - "Золотий м"яч"
·"Динамо" таки позбувається Деметрадзе
·Левицького дискваліфіковано
·Пам"яті великого тренера

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·"Поступ" і "Фільтр" роздають призи, або Чому варто передплатити "Поступ"?
·ГОРОСКОП