BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 21-27 ГРУДНЯ 2000 року |

Місто, яке любить Миколая

АКЦІЇ

Іван ПІДЛІСНИЙ

Закінчується свято Миколая (на радість дітлахам, яким уже не треба більше бути надто слухняними, щоб отримати подарунок, і на клопіт батькам, які втратили чудовий аргумент для переконування в чемності своїх чад). Деякі спізнюхи, щоправда, ще й досі роздають подарунки, жартівливо виправдовуючи їх спізнення то зайнятістю Миколая, то проблемами з транспортом, який його доставляє. Але, зрештою, важливим є не це, а те, що свято Миколая нарешті стає святом взаємного добра, уваги одне до одного і... подарунків. Звісно, що при цьому трохи втрачається ореол тієї загадковості, казковості й урочистості, присутній у ритуалі знаходження подарунків під подушкою, але що поробиш, коли зробити приємне близьким і отримати у відповідь таку ж приємність хочеться, либонь, усім. Тим паче, що нагода така випадає лише раз на рік.

Отже, обмінюватися подарунками, примовляючи, що то “від Миколая”, стає доброю традицією, – хотілося б сказати, українців, але, як по правді, то не впевнена, чи Миколая святкують і східні українці, тому краще скажу, що львів’ян. Бо вітають одне одного в ці дні не тільки звичайні громадяни.
Усілякі організації, фірми щедро розсилають листівки з привітаннями, дарують подарунки, і навіть більше – займаються доброчинністю. За сприяння деяких із них у Львові були організовані різноманітні імпрези, які почали відбуватися ще за день до свята. Очевидно, що найбільшою увагою таких благодійників користувалися дітки, позбавлені батьківського дому.

Про відвідини святим Миколаєм дитячого будинку №1, що були організовані Рухом, ми вже писали. Але тепер згадаємо й про акції, організовані державними мужами. Бо ж, для прикладу, дружина голови облдержадміністрації Людмила Сенчук у ці дні об’їздила в якості “Миколаєвої посланниці” освітні заклади Радехівського і Кам’янко-Буського району. Подарунки (а це були здебільшого солодощі) від пані Сенчукової отримали насамперед учні Лопатинської школи, яку вона закінчила.

Львівська влада у свій спосіб теж намагалася підтримувати і розвивати традиції святкування цього дня. Наприклад, ще з 14 грудня на алеї, що на проспекті Свободи, щоденно відбувався святковий ярмарок, ціни на якому, принаймні на самісінькому початку, були доволі низькими. І тільки згодом продавці чомусь почали їх підвищувати. Одначе були і деякі приємні подарунки.
Наприклад, продавці чаю “Ахмед” до чаю додавали маленькі презенти – якісь дрібнички, але вони вельми тішили покупців.

Чи не найбільшою атракцією Миколаївських дійств став конкурс графіті, коли шість збірних команд втілювали на величезних стендах аерозольними фарбами своє бачення свята Миколая.

А ще було дуже багато вуличних дійств із різноманітними конкурсами, організованими спонсорами, на яких малеча вигравала різноманітні солодкі призи. Хоча кількість дітлахів на вулицях могло бути й більшою, але, мабуть, прикра погода не сприяла таким прогулянкам.

POSTUP - ПОСТУП
№208 (652),
21-27 ГРУДНЯ 2000 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Прощання без сліз
·Львів теж за "Україну без Кучми"?

ПОГЛЯД
·Місто, яке любить Миколая
·Що приносить нам Миколай?
·Різдвяна історія

ПОСТУП З КРАЮ
·Хроніка новітнього опору
·МВФ відновив фінансування України

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Нетаньягу сходить з дистанції
·Млявий апокаліпсис
·Замах на віце-мера Москви

ГАЛИЦЬКИЙ ПОСТУП
·Як обирають Главу Української Греко-Католицької Церкви?
·Газовий ватран

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

СВЯТА У ПОСТУПІ
·Як ми на Андрія ворожили
·Нашим найменшим на день святого Миколая

КАЗКОВИЙ ПОСТУП
·Смак різки від Святого Миколая

КОНЦЕПТУАЛЬНИЙ ПОСТУП
·Концепція розвитку Львова

АРТ-ПОСТУП
·Золотория у лінотипах
·"Прометею" вогню не забракне
·Колекція Сергія Косенка

СПОРТ-ПОСТУП
·Чемпіонат Італії - під загрозою
·Ромаріо повертається в Европу
·У Луїша Фігу - "Золотий м"яч"
·"Динамо" таки позбувається Деметрадзе
·Левицького дискваліфіковано
·Пам"яті великого тренера

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·"Поступ" і "Фільтр" роздають призи, або Чому варто передплатити "Поступ"?
·ГОРОСКОП