BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 19-20 ГРУДНЯ 2000 року |

"А журавлі у небі - кря-кря-кря"

або Дві години за лаштунками на концерті "Лесик Бенд" і півтори години - у залі

ЗАБАВА

Гриць СОЙФЕР

“Лесик Бенд” повернувся (з вирію). У неділю в театрі ім. М. Заньковецької група відзначала ювілей – 10 років діяльності, утнувши після таки тривалої відсутності на великій сцені програму під назвою “Львів – La Mamba (через Журавлине)”.

На “лесиків” (як кореспондент відділу дозвілля газети “Поступ”) я мав необережність піти без запрошення. Думав, що й так, “на шару”, вдасться пройти, адже ж я – “преса”. Не вийшло. Максимум, куди я потрапив, – то це у “закулісся”, точніше, у коридор перед входом на сцену, де й мусив провести аж майже чотири години навстоячки, слухаючи дещо здеформоване і приглушене музикування, що долинало сюди із залу. Зате я добре бачив і чув, що відбувалося саме тут, умовно кажучи, за лаштунками.

А цікавого тут не бракувало. У першу чергу воно стосувалося взаємин між охоронцями, завданням яких було не пропускати жодного “зайця”, й оцих самих “зайців” (переважно – знайомих театралів, які працюють у театрі Заньковецької, і деяких власне театралів, які з певних причин не мали при собі перепусток, виданих організаторами концерту.

Мені довелося стати свідком такого епізоду. До дверей підходить якийсь чолов’яга і вимагає у людей із бейджиками “Охорона”, аби ті його пропустили, бо у нього, мовляв, репетиція. “Яка? Де?” – запитують ті. “Тут. На другому поверсі,” – чолов’яга починає нервуватися. “Я у списку!” – надривається він.
“Ніякого списку в нас нема”, – пояснюють йому охоронці. Чоловік не має що сказати і йде. Проте не назовсім. За кілька хвилин він повертається, тримаючи в руках папірець із надрукованим на ньому переліком імен. “От! На, дивися! – тицяє він одному з охоронців просто в обличчя папірець. – Список!!!” Та той чомусь на нього звертає мало уваги, каже щось про печатку й начальника охорони. “Я – режисер! Двадцять років тут працюю...” – скипів чолов’яга.
Зрештою, його відводять у бік, і саме через ці двері він так і не пройшов. Трохи пізніше до них підвели ще одного охоронця під два метри зростом – “для устрашенія”.

А тим часом по той бік дверей – забава, і там, здається, людям дуже добре, адже на сцені, чую, “Піккардійська терція”, ще хтось, і, звісно ж, сам винуватець дійства – “Лесик Бенд”, який досить несподівано після тривалої перерви вирішив потішити своїх шанувальників, знову з’явившись перед їхні ясні очі.

Наприкінці першої частини концерту мене все ж впустили до залу, сказавши, що відтепер, власне, й почнеться найцікавіше. Майже повний зал на той час “торчав” від пісні про “горбатий” запорожець, яка, як довелося підслухати під час антракту, вважається найдушевнішою у репертуарі групи “Лесик Бенд”. А після антракту було і дещо нове від “лесиків”, і щось зі старого – “Ой, летіла куля...”, “Співали ящури в вишневому садочку...”, “Джулія, женщина з Востока...”, і вона – “А журавлі у небі, а журавлі у небі – кря-кря-кря...”.
Завершилося все піснею “Хронік” із нового альбому “Лесик Бенд”: “Дев’ять бабиних приколів”. І тут глядачі поруч мене почали шепотіти: “Диви, а він під фанєру співає”. Я й собі придивився уважніше – ніби й справді під “фанеру”. А шкода. Мені, звичайно, все одно, але тим, хто заплатив за квиток від 18 до 80 гривень, думаю, ні. Кожному ж не поясниш, що, можливо, на те була якась вагома причина.

Після концерту я звернувся з кількома запитаннями до пана Лесика Дацюка, соліста “Лесик Бенд”.

– Досить тривалий час “Лесик Бенд” не було видно і чути. Яка причина паузи, що відбулося за цей час?

– У принципі, то можна було прочитати в багатьох газетах – де воно було, що було. Якщо хтось слідкує за тим. Якщо не слідкує, то кажу, що трошки помінявся час, сама система. Дуже важко щось робити з концертами, тому що зараз вони потребують не тих зусиль, що раніше. А взагалі, “Лесик Бенд” працював, працює і працювати буде. Завдяки “Арт-акценту” з’явилися сильні люди, які змогли витягнути то все на своїх плечах.

– Цим концертом група мала за мету гідно відзначити своє 10-річчя – і на цьому припинити творчу діяльність чи, може, знову заявити про себе і з новими силами відновити втрачені позиції?

– Я не люблю загадувати. Робота є, матеріалу – навалом, він хороший, як ви сьогодні бачили, різний. Усе є, так що працюватися буде.

– Як Ви прокоментуєте зміни, що за відсутності “Лесик Бенд” відбулися в естрадному бутті України? Ці зміни, на Вашу думку, можна назвати змінами на краще чи навпаки?

– Я не знаю, як на мій погляд, дуже добре, коли люди щось роблять і прогресують. Зараз я нічого нового не можу побачити. Усе як було, так і є. А людина творча має прогресувати і працювати не так на себе, як на публіку, яка давно не бачила хорошого, розумного концерту.

– “Лесик Бенд” виникнув у цікавий час (початок 90-х рр.), однак і ювілей його теж припав на пору, яку можна назвати цікавою: хітом в Україні є касета із записом розмов високих посадовців, закривають Чорнобильську АЕС, безрезультатно шукають зниклого журналіста Георгія Гонгандзе... Яке Ваше бачення цього всього?

– Ну, Ви чули сьогодні пісню “Хронік”? Я думаю, що вона є відповіддю на всі питання. Це є мій суб’єктивний погляд.

POSTUP - ПОСТУП
№207 (651),
19-20 ГРУДНЯ 2000 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Клонування демократії
·Начальник львівської міліції розбив свій джип

ПОГЛЯД
·Свята з ялинкою, але без снігу
·ХТО, ХТО МИКОЛАЯ ЛЮБИТЬ
·Миколай принесе мені кицю

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Міська влада збудує власну телерадіотрансляційну вежу
·Львів може опинитися в руках хакерів
·Чиновники ігнорують рішення міськвиконкому
·КІЛЬКА СЛІВ
·Ігор Мітюков пообіцяв особисто контролювати обласну раду
·Половина львів"ян схвалюють хабарництво
·Керівництво "Біофізприладу" - на лаві підсудних

НАША СТОЛИЦЯ
·АРХІВАРІУС
·"Сей же Данило..."
·Страуси на Львівщині

ПОСТУП З КРАЮ
·Зміни в Адміністрації Президента?
·Як синтезувати голос Президента
·Зустріч на Чорному морі
·Упізнано прикраси Георгія Гонгадзе

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Зовнішньополітичний курс США має змінитися?
·Парадокси американської демократії
·Японія нарощує військову міць

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Росія змінює правила гри
·Рейтинг бізнес-центрів світу
·СВІТ

ОСОБИСТІСТЬ У ПОСТУПІ
·Вогонь, що здатний запалити і спалити

АРТ-ПОСТУП
·Чи цікавий львівський текстиль?
·Театр, подарований на Миколая
·Танцюй українською!

СПОРТ-ПОСТУП
·"Львівська Політехніка" наздоганяє лідерів
·Українки були за мить від найбільшого тріумфу
·У "комплексі" Яна Клочкова - непереможна
·Перша перемога Котельника
·Чемпіонат ФІДЕ: першість світу чи Китаю?
·Забіяку дискваліфікують довічно
·Чемпіонам дали по шапці
·Сафіулін - без п"яти хвилин шеф ПФЛ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·"А журавлі у небі - кря-кря-кря"

 

magiyarukodillya.com.ua/catalog/nitki-akrilovi-dlya-vishivannya/ Магія Рукоділля