Японського прем"єра підозрюють у зв"язках з мафією
Оприлюднено компрометуючі фотознімки Йошіро Морі
ЯКУДЗА
Адам СИНИЦЬКИЙ
Японського прем’єр-міністра Йошіро Морі підозрюють у зв’язках з мафією. Приводом для цього стала публікація в столичному тижневику “Сюкан Гендай” двох фотографій японського прем’єра в товаристві лідера однієї з ультраправих організацій, який начебто входить до японської мафії – “Якудзи”.
Чутки про існування компрометуючих знімків уже давно циркулювали у політичних колах Японії. Морі був змушений навіть погрожувати судовим позовом на тижневик у разі їх публікації. Тим не менше, вони з’явилися у друку. На обох світлинах Морі перебуває в компанії однієї і тої ж людини у нічному клубі та в ресторації. Хоча обличчя невідомого заретушоване, журналісти запевняють, що йдеться про причетну до організованої злочинності особу. Тижневик стверджує, що знімки було зроблено у 1998 році після політичних зборів в одному з регіонів Японії, коли Морі був ще генеральним секретарем Ліберально-демократичної партії. Публікація може стати серйозним ударом по репутації голови уряду, якого і так вважають одним з найменш популярних прем’єрів за всю повоєнну історію країни.
Керівник прес-служби уряду вважає, що не варто надавати великого значення знімкам у “Гендай”. Він пояснив, що політики такого рангу, як Йошіро Морі, щодня змушені зустрічатися з різними людьми і просто неможливо знати все про кожного з них. Це вже не перший випадок, коли ім’я Морі випливало поруч із скандалами довкола “Якудзи”. У травні цього року в японській пресі повідомлялося, що прем’єр був почесним гостем на весіллі, куди було запрошено одного з відомих гангстерів. До того ж Морі вирізняється своїми різкими, часто необдуманими висловлюваннями. Дотепер йому таки вдавалося втриматися на посту голови держави, проте в Японії переконані, що відставка Йошіро Морі – це тільки питання часу.
|
|