BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 9-10 ГРУДНЯ 2000 року |

Приваблива зовнішність - це половина успіху...

Чому жінки, які подобаються одним чоловікам, не викликають інтересу в інших? Яка причина того, що деякі люди в очах навколишніх виглядають більш сексуальними, ніж інші? Теорій, які пояснюють дані феномени, існує чимало.

Але вчені думають, що при виборі сексуального партнера значну роль відіграють феромони речовини, “які виділяє” людина в навколишнє середовище. Людина не відчуває запаху феромонів, проте саме вони, як показують дослідження, визначають сексуальну привабливість індивідуума для осіб протилежної статі. Недарма ж сьогодні такими популярними є духи с феромонами.

Феромонна теорія сексуальності існує вже не перший рік, і за останній час ученими було зроблено чимало відкриттів, які це підтверджують, але все-таки єдиної точки зору фахівців стосовно цього питання немає. Дослідники вже давно зауважили, що у тваринному світі сексуальна поведінка багато в чому пояснюється дією феромонів.

На думку феромонологів, тварини виділяють речовини в навколишнє середовище разом із потом, сечею, а також іншими шляхами. Для “вловлювання” феромонів із повітря, які проходять через ніс під час подиху, у тварин існує спеціальний вомеронозальний орган, розташований у слизовій порожнині носа. Подразнення клітин, що виникає при їхньому контакті з речовинами, передається в мозок, що змінює “сексуальний настрій”.

Люди, як і представники тваринного світу, теж секретують феромони, але ось щодо органу, який спроможний їх сприймати, не все гаразд. Вомеронозальний орган є й у людини, але деякі вчені вважають, що працювати він перестає відразу після народження, а тому люди не можуть відреагувати на дію “сексуальних” речовин. Проте дослідження, проведені за останні роки в кількох країнах, засвідчили, що феромони на людей діють, хоча менше, ніж на тварин.

Звичайно, експерименти, проведені на свинях для з’ясовування ролі феромонів, для людей не годяться, та й немає в цьому необхідності. Два роки тому, дослідники з Британії вивчали секрети жіночої привабливості і її зв’язок із феромонами. У експерименті брали участь шістдесят шість чоловіків, яким запропонували оцінити чарівність протилежної статі із фотографій і голосу, записаних на касетах. Дослідження проводилося в два етапи: на першому “знавці жіночої привабливості” оцінювали фотографії і голос на не одурманену феромонами голову, на другому ж - вони, без їхнього відома, піддалися впливу синтетичних вагінальних “любовних” речовин. Під дією “чарівних сил” феромонів у чоловіків не тільки відбувалося “роздвоєння” особистості, коли жінки, які видалися при першому перегляді фотокарток непривабливими, перетворювалися на красунь, і навпаки. У слині “суворого журі” спеціалісти ще відзначили і збільшення рівня чоловічих статевих гормонів. Нещодавно вченим з університетів Нью-Йорка і Коннектикуту вдалося відкрити ген, який відповідає за синтез рецепторів до феромонів. Ген назвали V1RL1 і будова його подібна до аналогічних генів у тварин. Спеціалісти думають, що “феромонне почуття” раніше у житті людини відіграло важливішу роль. Було на рівних зі зором або нюхом, але еволюція призвела до втрати важливості феромонів у житті людини.

Проте далеко не всі дослідники притримуються такої думки.

Деякі вчені вірять, що феромони не тільки допомагають людині вибрати сексуального партнера. На їхню думку, ці речовини в майбутньому зможуть допомогти при лікуванні депресії, стресу, полегшити плин менструального синдрому, простатиту в чоловіків, а відкриття гену, що забезпечує синтез рецепторів, може стати основою для “феромонотерапії”. Проте деякі дослідники вважають, що використання феромонів, як ліків, неетично, тому що вони змінюють поведінку людини.

А поки що плодами вчених вміло користуються парфумерні компанії, налагодивши масовий випуск парфум, одеколонів, дезодорантів із феромонами. Хай щастить!

POSTUP - ПОСТУП
№202 (646),
9-10 ГРУДНЯ 2000 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Чорновола вбили?
·Сутінки Росії

ПОГЛЯД
·Темні, як ніч, дні білої тростини
·Хто, хто Миколая любить?
·Державник на колінах

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Львівські міліціонери відбулися малою кров"ю
·Матвієнко обіцяє черговий скандал у вищих ешелонах влади
·Чоловікові, який потрапив під потяг, пощастило вижити
·КІЛЬКА СЛІВ
·Кінах запропонував Львову нову національну ідею
·Науковці підрахували, що 43% доходів українці тримають у тіні
·Храм св.Климентія - молитвою проти "Укртелекому"

ПОСТУП З КРАЮ
·Кучма звернувся по допомогу до Путіна
·Троє зустрілися з офіцером СБУ
·Нафтовий шлях через Україну

ПОСТУП У СВІТ
·Грузія виходить із СНД
·Арабський замах на німецьких євреїв
·Колишні "військові повії" вимагають компенсації
·Сутінки Росії
·СВІТООГЛЯД

ЗДОРОВИЙ ПОСТУП
·Приваблива зовнішність - це половина успіху...
·"Гепатит Б" у перукарні
·Чому болить голова?

ПОСТУП НАУКИ
·Кури - рятівники
·Озонова дірка зникне через 50 років
·На Марсі знайшли озера
·Мутанти в лабораторіях

КНИЖКОВИЙ ПОСТУП
·КНИГАРНЯ
·Росія може розпастися на сорок держав
·"Поступ" у "Четвер", або Дещо про феномен двох феноменів

АРТ-ПОСТУП У СВІТ
·Сучасне японське мистецтво мандрує на Захід
·Фігаро на платформі метро
·Виставка сміття
·І корабель приплив...
·У Нью-Йорку побудують ще один музей Гугенхайма

ПОСТУП МУЗИКИ
·МУЗ-ON
·Мадонна одружується?...
·Занадто розумно для радіо
·МУЗ-ON
·Музика, кіно та країни третього світу

СПОРТ-ПОСТУП
·Андрій Шевченко - найкращий футболіст України
·Бекерові набридла чорна дружина
·СПОРТ-БЛІЦ
·Вампета втік з "Інтера"
·"Сельта" потурбувала зимовий сон гірників

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Концерти, грабіжники та весілля