BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 9-10 ГРУДНЯ 2000 року |

Грузія виходить із СНД

ХІД У ВІДПОВІДЬ

Мирослав ПЕРУН

Грузинський парламент розпочав розгляд питання про вихід Грузії зі складу СНД – у відповідь на введення візового режиму Росією для Грузії. Лідер фракції “традиціоналістів” Акакій Асатіані з трибуни грузинського парламенту заявив, що рішення Росії ввести візовий режим тільки з Грузією означає, що Грузію фактично змушують “піти” з СНД, і підкреслив, що якщо в грузинів є самолюбство, то варто порушити питання про вихід із цієї організації. Його виступ депутати зустріли схвальними оплесками, після чого розпочали роботу в комітетах парламенту для винесення питання про вихід Грузії з СНД на пленарне засідання. Отож, можна констатувати, що СНД поволі вмирає і може не дожити до свого десятиліття у грудні наступного року.

Тим часом на виконання указу президента Грузії Едуарда Шеварднадзе “Про введення режиму надзвичайних заходів у Кахетії” у прикордонні райони з Росією та Чечнею введені сили МВC і МДБ Грузії. Надзвичайні заходи проводять і сили Департаменту охорони державного кордону. Шеварднадзе також доручив Міністерству юстиції винести на розгляд парламенту законопроект про надзвичайний стан, оскільки, за його словами, “з подачі іноземних спецслужб, у країні активізувалися деструктивні сили, що організовують різноманітні диверсії”. За словами міністра внутрішніх справ Грузії Каха Таргамадзе, військові, наразі, проводять профілактичні й оперативно-слідчі заходи, пов’язані з тенденцією ускладнення криміногенної ситуації на сході Грузії.

Міністр також спростував можливість ведення бойових дій в Ахметському районі республіки і, зокрема, у Панкійській ущелині. А прес-секретар президента Грузії Каха Імнадзе заявив, що твердження російських ЗМІ і деяких офіційних осіб цієї країни мають відверто провокаційний характер і спрямовані на підрив авторитету Грузії. Він також спростував повідомлення про конфлікт між грузинами і чеченцями, які проживають на кордоні з Чечнею. Імнадзе вважає брехливими заяви Москви про те, що чеченці створили в Панкійській ущелині анклав і контролюють там 17 населених пунктів. Тим часом у Грузії тривають пошуки двох іспанських громадян, викрадених недалеко від Тбілісі 30 листопада цього року. Прес-секретар грузинського президента заявив, що це викрадення є вигідним тільки одній країні – Росії.

Тим часом Москва змушена виводити з Грузії свої війська. Уже до кінця цього року з Гудаути (Абхазія) має бути вивезено усю важку військову техніку.
Згідно з домовленостями, підписаними 19 листопада 1999 року під час саміту ОБСЄ у Стамбулі, та у відповідності з угодою щодо адаптації Договору про звичайні збройні сили в Європі, Росія зобов’язана вивести з території Грузії до кінця 2000 року 263 одиниці зброї. Не виключено, що незабаром на території Грузії замість російських будуть дислоковані війська НАТО. Раніше Шеварднадзе неодноразово заявляв, що Грузія вже 2005 року стане повноправним членом Північноатлантичного альянсу. Однак, враховуючи наміри нинішнього президента Росії Володимира Путіна відновити домінування Росії на пострадянському просторі, можна припустити, що Москва не так просто змириться з прозахідним напрямком політики Тбілісі. Однак Шеварднадзе виправдав своє прізвисько “білого лиса” і вдало використав дії Росії щодо введення візового режиму: тепер хай Путін кусає собі лікті – Тбілісі розпочало вихід із СНД.

POSTUP - ПОСТУП
№202 (646),
9-10 ГРУДНЯ 2000 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Чорновола вбили?
·Сутінки Росії

ПОГЛЯД
·Темні, як ніч, дні білої тростини
·Хто, хто Миколая любить?
·Державник на колінах

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Львівські міліціонери відбулися малою кров"ю
·Матвієнко обіцяє черговий скандал у вищих ешелонах влади
·Чоловікові, який потрапив під потяг, пощастило вижити
·КІЛЬКА СЛІВ
·Кінах запропонував Львову нову національну ідею
·Науковці підрахували, що 43% доходів українці тримають у тіні
·Храм св.Климентія - молитвою проти "Укртелекому"

ПОСТУП З КРАЮ
·Кучма звернувся по допомогу до Путіна
·Троє зустрілися з офіцером СБУ
·Нафтовий шлях через Україну

ПОСТУП У СВІТ
·Грузія виходить із СНД
·Арабський замах на німецьких євреїв
·Колишні "військові повії" вимагають компенсації
·Сутінки Росії
·СВІТООГЛЯД

ЗДОРОВИЙ ПОСТУП
·Приваблива зовнішність - це половина успіху...
·"Гепатит Б" у перукарні
·Чому болить голова?

ПОСТУП НАУКИ
·Кури - рятівники
·Озонова дірка зникне через 50 років
·На Марсі знайшли озера
·Мутанти в лабораторіях

КНИЖКОВИЙ ПОСТУП
·КНИГАРНЯ
·Росія може розпастися на сорок держав
·"Поступ" у "Четвер", або Дещо про феномен двох феноменів

АРТ-ПОСТУП У СВІТ
·Сучасне японське мистецтво мандрує на Захід
·Фігаро на платформі метро
·Виставка сміття
·І корабель приплив...
·У Нью-Йорку побудують ще один музей Гугенхайма

ПОСТУП МУЗИКИ
·МУЗ-ON
·Мадонна одружується?...
·Занадто розумно для радіо
·МУЗ-ON
·Музика, кіно та країни третього світу

СПОРТ-ПОСТУП
·Андрій Шевченко - найкращий футболіст України
·Бекерові набридла чорна дружина
·СПОРТ-БЛІЦ
·Вампета втік з "Інтера"
·"Сельта" потурбувала зимовий сон гірників

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Концерти, грабіжники та весілля