BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 9-10 ГРУДНЯ 2000 року |

Троє зустрілися з офіцером СБУ

Уперше в Україні порушено депутатську недоторканість - парламентарів вже обшукують

КУЧМАГЕЙТ

Дмитро ЯЦЕНКО

Отже, “касетна війна” триває. Попри нові факти, які оприлюднив Олександр Мороз, учора з’явилася ще одна цікава інформація. Троє народних депутатів побували в закордонному відрядженні у Європі, де зустрілися з таємничим офіцером СБУ, котрий передав Олександрові Морозу касету з записами розмов про Гонгадзе, які нібито вели Леонід Кучма, Володимир Литвин і Юрій Кравченко.

За повідомленням “Радіо Люкс”, троє народних депутатів – Олександр Жир, Сергій Головатий і Віктор Шишкін – таки провели розмову, записали її на плівку й уже повернулися в Україну. Крім того, учасники поїздки мали домовитися про участь офіцера СБУ як свідка в майбутніх судових слуханнях у справі звинувачення О.Мороза в наклепі. Однак після повернення в аеропорту на них чекала неприємна несподіванка: вперше в історії незалежної України представників Верховної Ради обшукали працівники з органів (яких – невідомо).
У народних обранців знайшли і вилучили касету з записом розмови. І хоча пізніше запис усе-таки повернули, він виявився пошкодженим у кількох місцях.

З наведеного можна зробити єдиний висновок: скандал уже не буде розвиватися відкрито, а окремі зацікавлені сторони намагатимуться всіляко обмежувати доступ громадськості до нової інформації. Та ким би не виявились особи, котрі обшукували парламентарів, вони вже порушили заяву Леоніда Кучми, який у прямому ефірі на УТ-1 обіцяв, що дотримуватиметься лише демократичних норм у з’ясуванні правди навколо касетного скандалу.

Тим часом Генеральна прокуратура повідомила, що вже допитала Леоніда Кучму, Володимира Литвина та Юрія Кравченка. Про що говорив із ними генпрокурор Михайло Потебенько (чи якийсь інший представник його відомства), наразі не відомо. Тож, якщо міркувати логічно та за нормами права, незабаром нинішній скандал повинен перебазуватись у залу судових засідань, найімовірніше, Печерського районного суду. Чи слід цього чекати вже найближчим часом – не відомо. Все знову ж таки залежатиме від того, чи з’являтиметься нова інформація від учасників скандалу.

Як вважають експерти “Поступу”, зараз спостерігається ланцюгова реакція: у вогонь скандалу ледь не щодня підкидають нові факти. Спостерігається цікава ситуація: Леонід Кучма, якого віддавна вважають найвпливовішою людиною в українській політиці (йдеться не лише про посаду, а і про реальні важелі впливу), фактично, змушений захищатися лише в межах найближчого оточення зі своєї Адміністрації, – а от олігархи, чиєю підтримкою Президент донедавна користувався, ніби і не намагаються використовувати весь свій фінансово-інформаційний ресурс для захисту голови держави від потоку компромату. Тож можна говорити про певне послаблення впливу Президента.
Причому наведені вище коментарі – не єдиний доказ. По-своєму на ситуацію вже відреагувала Верховна Рада, яка відхилила запропоновані Президентом законопроекти про імплементацію результатів квітневого референдуму. Це слід сприймати вже як чергову політичну кризу: якщо Верховна Рада наважилася на відвертий конфлікт інтересів із Леонідом Кучмою (а у випадку з імплементацією ні про що інше і не йдеться), то незабаром слід очікувати ще більш скандальних подій, наприклад, розвалу пропрезидентської парламентської більшості або чогось набагато гіршого. Варіанти можуть бути різні.

POSTUP - ПОСТУП
№202 (646),
9-10 ГРУДНЯ 2000 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Чорновола вбили?
·Сутінки Росії

ПОГЛЯД
·Темні, як ніч, дні білої тростини
·Хто, хто Миколая любить?
·Державник на колінах

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Львівські міліціонери відбулися малою кров"ю
·Матвієнко обіцяє черговий скандал у вищих ешелонах влади
·Чоловікові, який потрапив під потяг, пощастило вижити
·КІЛЬКА СЛІВ
·Кінах запропонував Львову нову національну ідею
·Науковці підрахували, що 43% доходів українці тримають у тіні
·Храм св.Климентія - молитвою проти "Укртелекому"

ПОСТУП З КРАЮ
·Кучма звернувся по допомогу до Путіна
·Троє зустрілися з офіцером СБУ
·Нафтовий шлях через Україну

ПОСТУП У СВІТ
·Грузія виходить із СНД
·Арабський замах на німецьких євреїв
·Колишні "військові повії" вимагають компенсації
·Сутінки Росії
·СВІТООГЛЯД

ЗДОРОВИЙ ПОСТУП
·Приваблива зовнішність - це половина успіху...
·"Гепатит Б" у перукарні
·Чому болить голова?

ПОСТУП НАУКИ
·Кури - рятівники
·Озонова дірка зникне через 50 років
·На Марсі знайшли озера
·Мутанти в лабораторіях

КНИЖКОВИЙ ПОСТУП
·КНИГАРНЯ
·Росія може розпастися на сорок держав
·"Поступ" у "Четвер", або Дещо про феномен двох феноменів

АРТ-ПОСТУП У СВІТ
·Сучасне японське мистецтво мандрує на Захід
·Фігаро на платформі метро
·Виставка сміття
·І корабель приплив...
·У Нью-Йорку побудують ще один музей Гугенхайма

ПОСТУП МУЗИКИ
·МУЗ-ON
·Мадонна одружується?...
·Занадто розумно для радіо
·МУЗ-ON
·Музика, кіно та країни третього світу

СПОРТ-ПОСТУП
·Андрій Шевченко - найкращий футболіст України
·Бекерові набридла чорна дружина
·СПОРТ-БЛІЦ
·Вампета втік з "Інтера"
·"Сельта" потурбувала зимовий сон гірників

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Концерти, грабіжники та весілля