BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 9-10 ГРУДНЯ 2000 року |

Чорновола вбили?

ЗАЯВА

Дмитро ЯЦЕНКО

Учора лідер Соціалістичної партії України Олександр Мороз заявив, що йому відомі деякі факти, які можуть цілком інакше пояснити у багатьох моментах загадкову смерть лідера Народного руху України В’ячеслава Чорновола. Як стало відомо “Поступу”, під час розмови з працівниками Генеральної прокуратури Олександр Мороз передав слідству свідчення народних депутатів про причетність спецпідрозділу Міністерства внутрішніх справ до знищення В. Чорновола.

Пізніше з різних джерел “Поступу” повідомили, що йдеться про чергову аудіокасету, яка зараз нібито перебуває у секретаря Ради національної безпеки та оборони Євгена Марчука. Наразі два народні депутати – Григорій Омельченко та Анатолій Єрмак – вимагають, щоби касета була передана слідчим органам.
Мороз вважає, що ці факти можуть допомогти слідству й у справі зникнення журналіста Георгія Гонгадзе. “Поступ” виявився правим, коли у вчорашньому номері припустив, що головні дійові особи нинішнього аудіоскандалу навколо причетності вищого керівництва держави до зникнення Гонгадзе продовжать розвінчування. Услід за виступом Леоніда Кучми в прямому ефірі УТ-1 Олександр Мороз здійснив ще одне викриття; але незалежно від того, виявиться ця інформація правдивою чи ні, вона потребуватиме перевірки.

Коротко нагадаємо, як розгорталися події. Уночі 25 березня 1999 року машина, в якій перебував В’ячеслав Чорновіл, на повній швидкості зіткнулася з КамАЗом, який у цей час розвертав на трасі водій Володимир Кулеба.
Розслідування, без сумніву, резонансної події (адже загинув народний депутат і один із найвпливовіших політиків того часу) не виявило жодних ознак заздалегідь спланованого злочину. Справа була закрита 19 листопада минулого року. Міністр внутрішніх справ Юрій Кравченко (останній раз – навесні цього року) заявив, що у справі загибелі Чорновола не було жодних нез’ясованих обставин. Офіційна версія звелася до такого: водій Чорновола, керуючи автомобілем, своєчасно не вжив заходів для зупинки автомобіля під час виникнення небезпеки зіткнення. При цьому було визнано, що
В. Кулеба здійснював розворот КамАЗа з порушенням правил дорожнього руху.
Тоді ж і СБУ, у свою чергу, зробила дуже дивну заяву про те, що не має у своєму розпорядженні інформації про будь-який зв’язок дорожньо-транспортних пригод із лідером НРУ В’ячеславом Чорноволом та секретарем РНБО Євгеном Марчуком з їхньою державною і політичною діяльністю.

Але так не вважали деякі українські політики. Ще торік двоє з екс-кандидатів у президенти – Олександр Ткаченко та Юрій Костенко – заявили, що смерть В. Чорновола не була випадковою. НРУ зробив тоді офіційну заяву про причетність до загибелі Чорновола народного депутата та члена Руху Олега Іщенка, діяльність якого пов’язували з структурами “Олгаз” та “Олбанк”. У цій заяві йшлося про те, що Іщенко не міг пробачити Чорноволові того, що останній підтримував Ігоря Бакая та контрольовану ним компанію “Нафтогаз-України”. А ще живий Чорновіл звинувачував Іщенка у тому, що той виділив на розкол НРУ 1 мільйон доларів. Однак Іщенко спростував ці звинувачення, невдовзі вийшов із партії, а у Верховній Раді перейшов до фракції СДПУ(о). Серед інших версій загибелі Чорновола найбільш поширеною була інформація про те, що смерть рухівця була вигідною одному з кандидатів у президенти на виборах минулого року.
Продовження теми – стор. 4

POSTUP - ПОСТУП
№202 (646),
9-10 ГРУДНЯ 2000 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Чорновола вбили?
·Сутінки Росії

ПОГЛЯД
·Темні, як ніч, дні білої тростини
·Хто, хто Миколая любить?
·Державник на колінах

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Львівські міліціонери відбулися малою кров"ю
·Матвієнко обіцяє черговий скандал у вищих ешелонах влади
·Чоловікові, який потрапив під потяг, пощастило вижити
·КІЛЬКА СЛІВ
·Кінах запропонував Львову нову національну ідею
·Науковці підрахували, що 43% доходів українці тримають у тіні
·Храм св.Климентія - молитвою проти "Укртелекому"

ПОСТУП З КРАЮ
·Кучма звернувся по допомогу до Путіна
·Троє зустрілися з офіцером СБУ
·Нафтовий шлях через Україну

ПОСТУП У СВІТ
·Грузія виходить із СНД
·Арабський замах на німецьких євреїв
·Колишні "військові повії" вимагають компенсації
·Сутінки Росії
·СВІТООГЛЯД

ЗДОРОВИЙ ПОСТУП
·Приваблива зовнішність - це половина успіху...
·"Гепатит Б" у перукарні
·Чому болить голова?

ПОСТУП НАУКИ
·Кури - рятівники
·Озонова дірка зникне через 50 років
·На Марсі знайшли озера
·Мутанти в лабораторіях

КНИЖКОВИЙ ПОСТУП
·КНИГАРНЯ
·Росія може розпастися на сорок держав
·"Поступ" у "Четвер", або Дещо про феномен двох феноменів

АРТ-ПОСТУП У СВІТ
·Сучасне японське мистецтво мандрує на Захід
·Фігаро на платформі метро
·Виставка сміття
·І корабель приплив...
·У Нью-Йорку побудують ще один музей Гугенхайма

ПОСТУП МУЗИКИ
·МУЗ-ON
·Мадонна одружується?...
·Занадто розумно для радіо
·МУЗ-ON
·Музика, кіно та країни третього світу

СПОРТ-ПОСТУП
·Андрій Шевченко - найкращий футболіст України
·Бекерові набридла чорна дружина
·СПОРТ-БЛІЦ
·Вампета втік з "Інтера"
·"Сельта" потурбувала зимовий сон гірників

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Концерти, грабіжники та весілля