BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 2 ГРУДНЯ 2000 року |

Мобільний телефон: друг чи ворог?

Тепер усе частіше можна бачити людей, що розмовляють по мобільному телефону. Раніше користуватися послугами такого зв’язку могли лише одиниці, зараз ситуація помітно змінилася. Незалежні експерти твердять, що сотовий телефон, який є джерелом радіації, негативно впливає на здоров’я і може стати причиною розвитку пухлини мозку. Проте єдиної позиції стосовно цього питання немає, а от у тому, що мобільний телефон у деяких випадках навіть корисний для здоров’я, учені не сумніваються. Число володарів щільникових телефонів на Україні неухильно зростає, особливо серед молоді.

За кордоном, де подібні телефони використовуються вже давно, вчені останнім часом усе частіше ставлять під сумнів їхню безпеку для здоров’я людини. Учені думають, що сотові телефони є джерелом слабкої, але усе ж радіації, а те, що радіація небезпечна для здоров’я, встановлено вже давно. Даних, що підтверджують негативний вплив мобільного на організм людини, вже набралося немало, проте не всі вчені приймають їх як справжні. Спеціалісти зі США відзначають зв’язок між радіацією, що випромінюється мобільними телефонами, і пухлинами мозку, що виникають унаслідок порушення структури генів. На питання, чи дійсно те, що можливість розвитку пухлини в дітей вища, ніж у дорослих, вчені поки не можуть дати однозначної відповіді. Кістки черепа дітей трохи тонші, аніж у дорослих, що збільшує ризик розвитку пухлини мозку. Проте обвід голови дитини менший, аніж у дорослої людини, завдяки чому дитячий організм “поглинає” меншу кількість радіації.

Дослідження, проведені у Фінляндії, навпаки, дають підставу думати, що електромагнітні хвилі, які випромінюються з телефону, покращують пам’ять. Англійці повідомляють, що, після півгодинної розмови по телефону, робота мозку активізується. Найближчим часом учені планують провести великомасштабні дослідження для того, щоб встановити, чи дійсно мобільні телефони впливають на здоров’я людини.

Цього місяця вчені опублікували дані про реальну позитивну дію телефону на людей. Спеціалісти встановили: дівчата, що мають сотовий телефон, менше здатні до паління, ніж інші. Професор Вільям Вмочи з університету в Единбурзі думає, що “мобільний” у руці дещо заміняє цигарку. Таку заміну навички покурити на бажання поговорити він пояснює тим, що молоді дівчата, намагаючись виглядати дорослішими, поповнюють ряди курців. А сотовий телефон, на думку підлітків, є одним із атрибутів дорослого життя, і дуже вдалим замінником цигарки. Утім, якщо вчені, які думають, що мобільний телефон спроможний випромінювати рівень радіації достатній для того, щоб нашкодити здоров’ю, матимуть рацію, то очевидним є і те, що молоді жінки від раку легень можуть прийти до пухлини мозку. Незважаючи на те, що дія телефону на людський організм усе ще залишається “туманною”, щільникові телефони дійсно допомагають рятувати людське життя. Учені зі США порахували: щодня з мобільних телефонів оператори служби порятунку 911 приймають більше ста тисяч дзвоників, завдяки котрим рятувальники і поліція дізнаються про автокатастрофи, нещасні випадки або кримінальні події. Завдяки оперативності надходження інформації з мобільних телефонів, що особливо важливо при відсутності інших альтернативних засобів зв’язку, медики рятують людські життя, а поліція затримує злочинців. Однак варто зауважити, що ті ж самі “мобіли” є причиною аварій на дорогах, коли увага водія під час розмови слабшає. Пересвідчуємось, що телефони, які рятують життя людей, його і забирають. Проте тішить, що кількість смертей унаслідок використання мобільних телефонів менша. У зв’язку з цією ситуацією влада США планує прийняти закон, який заборонятиме користуватися мобільним телефоном водіям під час руху. Можливо, незабаром поліцейські замість радара в руках будуть тримати бінокль або більш серйозну річ, яка дозволить їм виявити злісних порушників, що розмовляють по телефону за кермом. Нещодавно одна телефонна компанія в Німеччині ввела нову послугу: тепер жінкам, котрим ніколи вираховувати сприятливий час для зачаття дитини, будуть повідомляти по мобільному телефону, коли їм найкраще завагітніти. Інформацію, необхідну для обчислення оптимального часу зачаття, компанія знаходить на сайті в інтернеті, де жінки, що користуються послугами мобільного зв’язку, лишають свої дані.

POSTUP - ПОСТУП
№198 (642),
2 ГРУДНЯ 2000 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·У "справі Кучми" з"явилося відео
·Болгарія закривається для України
·Вирок у справі Мозоли

ПОГЛЯД
·"Миколаївцементу" стане більше
·Одяг від СНІДу
·Володимира Фурика не стало
·Гонгадзе як діагноз

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Голландське танго на Львівщині
·Як отримати зароблене
·Справа Мозоли - вирок винесено
·КІЛЬКА СЛІВ
·УНА-УНСО протестує
·Новий мер обіцяє відзначитися
·Львівщина готується до війни?

ПОСТУП З КРАЮ
·Бюджет на 2001 рік є. Та лише частина...
·Міфи та реалії уряду Ющенка
·Світові засоби масової інформації про Кучмагейт

ПОСТУП У СВІТ
·Скандальні вибори президента
·Хвороба століття і безпечні рожеві автобуси
·Північним корейцям загрожує голодна смерть
·СВІТООГЛЯД

ЗДОРОВИЙ ПОСТУП
·Проблема алкоголізму стара як світ
·Мобільний телефон: друг чи ворог?
·Краса нині коштує дорого

ОСОБИСТІСТЬ У ПОСТУПІ
·Бунтар із голосом-сонцем

КНИЖКОВИЙ ПОСТУП
·Невідступне минуле
·Антологія українського жаху
·Доступна форма - глибинний зміст
·"Джерела над джерелами" від Богдана Стельмаха

АРТ-ПОСТУП У СВІТ
·Погляд збоку на...
·АРТ-СВІТ
·Музей оштрафовано
·У Парижі відкрилася виставка Чюрльоніса
·Фантастична Тернерівська премія

НЕРУХОМІСТЬ У ПОСТУПІ
·Житлове будівництво в ХІХ столітті

СПОРТ-ПОСТУП
·Українські хлопці були за крок від прірви
·Брати Арвеладзе рятують свою команду
·Перші перемоги Зубрилової та Ко
·Льодова інтрига на межі тисячоліть
·Другим не витримав лихої долі Баклан
·Марадона хоче зіграти свій прощальний матч

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Найвпливовіший Девід Бові

 

Сколько стоит интернет магазин постельного белья 3д в Екатеринбурге?