Споживачі в облозі
На Львівщині проводять експеримент, внаслідок якого навіть найменші махінації з субсидіями стануть неможливими
КОНТРОЛЬ
Іванка ПОПОВИЧ
З метою виявлення недоліків та вдосконалення механізмів системи нарахування субсидій на відшкодування витрат населення за спожиті енергоносії з
1 грудня цього року у Жовківському районі Львівської області з ініціативи обласного керівництва Львівської облдержадміністрації буде проведено моніторинг.
“Проведення моніторингу серед тих верств населення, які отримують субсидії, насамперед дасть можливість виявити типові порушення при їх нарахуванні, – вважає заступник голови Львівської облдержадміністрації з питань паливно-енергетичного комплексу Леонід Мельник. – Очевидними стануть і недоліки існуючого законодавства при нарахуванні та наданні субсидій. Результати моніторингу будуть проаналізовані й стануть основою для підготовки нормативно-правових актів”.
Мельник каже, що за результатами моніторингу і з допомогою податкової інспекції буде проведено аналіз достовірності надання інформації щодо доходів споживачів, які отримують субсидії. За допомогою центру зайнятості, митниці та СБУ буде проаналізовано надання субсидій споживачам, які належать до категорії безробітних, але можуть отримувати й отримують доходи. Наступним контролюючим органом, який буде залучений до моніторингу, стане міліція, завданням якої буде з’ясувати фактичний, а не вказаний у документах рівень проживання споживачів. До всіх перерахованих контролюючих органів долучаться працівники КРУ, які перевірять нарахування та надання субсидій при меншому від норми споживанні енергоносіїв.
“Якщо наші прогнози щодо результатів моніторингу підтвердяться, то завдяки вдосконаленню системи нарахування та надання субсидій вдасться зекономити принаймні 5% бюджетних коштів. Це будуть суми у мільйони гривень, які можна буде використати для вирішення інших соціальних питань,” – переконаний Леонід Мельник.
|
|