BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 9-15 ЛИСТОПАДА 2000 року |

У Львові не знають, де лежать гроші

БЕЗЛАД

Ксенія ЗАГОРОДНЮК

Сьогодні на розгляд сесії Львівської міської ради депутатська група “Нове місто” збирається запропонувати щойно розроблений проект ухвали “Про функціонування комунальних підприємств та управління корпоративними правами міста Львова”.

“Сьогодні власністю міста є сорок підприємств, і жодне з них не приносить Львову прибутків. Не бере влада участі й у корпоративному управлінні тих підприємств, де місто має свою частку власності. Наш аналіз роботи комунальних підприємств Львова засвідчив повний безлад у цій сфері”, — заявив напередодні чергового засідання сесії лідер міжфракційного об’єднання депутатів Львівської міської ради Андрій Садовий, аргументуючи появу ще одного проекту, запропонованого на розгляд депутатів від “Нового міста”.

На думку депутатів “Нашого міста”, проблема полягає не так у збитковості комунальних підприємств (КП), як у їхній цілковитій безконтрольності з боку власника, себто влади міста. “Оскільки кожне комунальне підприємство справно сплачує податок із прибутку (за статистичними даними, за 7 місяців цього року загалом це становило 403,6 тисяч гривень. — Ред.), то цілком логічно, що був і сам прибуток, який, судячи з усього, автоматично списувався “на розвиток” самого підприємства. А тим часом влада констатує свою безпорадність у вирішенні життєво важливих для міста проблем, списуючи усе на відсутність грошей у бюджеті”, — говорить Андрій Садовий, який переконаний, що, упорядкувавши діяльність підприємств комунальної власності, Львів зможе добре заробляти. “У містах, подібних до нашого, як-от Краків чи Перемишль, частка місцевих зборів у бюджеті становить від 30% до 40%, тоді як у нас — лише 3%... Чинна влада Львова керується дивною філософією, за якою місту невигідно заробляти, адже більше зароблять самі — менше дасть Київ”, — каже він.

Про ігнорування владою можливостей заробити гроші для міста яскраво свідчить і той факт, що на запит “Нового міста” стосовно деяких даних комунальних підприємств, органи виконкому не змогли надати навіть елементарних відомостей. “Нам відповіли, що юридична адреса п’яти із сорока підприємств, які належать місту, невідома”, — каже депутат Володимир Гірняк. За його словами,
досі у Львові немає жодного офіційного документа, що регулює діяльність комунальних підприємств. Натомість “Нове місто” проектом своєї ухвали пропонує заповнити цю прогалину у міському господарюванні: в разі її прийняття всі процедури від моменту створення КП й аж до ліквідації будуть чітко регламентовані.

Інша річ, що логіка “Нового міста” в питанні урегулювання роботи КП може виявитися недоступною більшості міських депутатів, і цей проект відхилять так само, як і ухвалу “Про інформаційну політику”. Цілком імовірно, що очевидний безлад у цій сфері, до якої досі ні у кого буцімто не доходили руки, є не лише свідченням безгосподарності міського керівництва. Не виключено, що така ситуація є дуже зручною як для керівників КП (вони, до речі, призначаються особисто Василем Куйбідою), так і для самого чиновництва. До того ж деякі комунальні підприємства є, по суті, реорганізованими структурами виконавчих органів влади, де, фактично, працевлаштовуються відставні кадри. “Я не беруся безапеляційно стверджувати, що ця сфера у Львові корумпована, але ж подумайте самі, чи може директор великого підприємства задовольнятися зарплатою у 100-200 гривень. Я знаю тільки одне: там, де немає належного контролю, є безвідповідальність і безгосподарність”, — каже Андрій Садовий.

POSTUP - ПОСТУП
№184 (628),
9-15 ЛИСТОПАДА 2000 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Американська комедія

ПОГЛЯД
·Штрафи великі і маленькі
·У Львові не знають, де лежать гроші
·Біологічний ресурс

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Івано-Франківськ продовжує львівську справу
·Збагачувальники хочуть грошей
·Похорон кримінального авторитета
·КІЛЬКА СЛІВ
·Революції не сталося
·Львів на порозі епідемії грипу

ПОСТУП З КРАЮ
·Що показала справа Жердицького?
·Теофіл Бауер проти чернівецьких журналістів

ПОСТУП У СВІТ
·У червні 2001 року чекаємо на візит Папи в Україну
·Польща погодилася на обхідну трубу
·Британці розділили сіамських близнюків
·Компанія DAEWOO - банкрут

ІНТЕРВ"Ю В ПОСТУПІ
·Віктор Ющенко: Будьмо чесними самі з собою

ЗАГАДКИ В ПОСТУПІ
·Шарлатани чи месії?
·Загублений золотий

ПРЕМ"ЄРА У ПОСТУПІ
·Василь Кожелянко кидає виклик історії

АРТ-ПОСТУП
·Ювілейний Bach-Fest"2000 у Сумах

СПОРТ-ПОСТУП
·В очікуванні фінішного спурту
·Армія Венгера замерзла у Донецьку
·Альбіна Дерюгіна: "Подальша доля української гімнастики вирішиться 11 листопада"

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Довкола музики
·ГОРОСКОП