Галицький Ринок як символ міста
Княже місто перетвориться на один суцільний базар, якщо не вжити кардинальних негайних заходів
Зоряна ОНИШКЕВИЧ
З метою ліквідації несанкціонованої торгівлі на прилеглих до ринку Галицький вулицях міський голова підписав розпорядження про утворення робочої групи для розробки пропозицій щодо впорядкування торгівлі біля ринку.
Торгівля на вулицях Львова давно перестала бути феноменом, плавно перетворившись на банальну дійсність. Торгують усім, починаючи з сільськогосподарських продуктів, польських кетчупів-сосисок та закінчуючи парфумерними виробами, посудом, горілкою й сигаретами. Новітніх продавців можна зрозуміти: на тлі безпросвітнього безробіття й відсутності грошей вони готові заради декількох гривень продавати будь-що й будь-де, але залишається незрозумілою логіка людей, що беззастережно купують, наприклад, молоко, сир, м’ясо біля проїжджої частини. Задумайтеся: ці продукти не мають права перевіряти санітарні служби, тому що продаж відбувається не у спеціально відведеному місці, а відтак вам можуть продати все що завгодно, й відповідальності за це ніхто не нестиме.
Врешті процес всюдисущих купівлі-продажу зацікавив і місцеву владу та з’явилося вищезгадане розпорядження міського голови. Але чи вирішить проблему вуличної торгівлі створення робочої групи та її пропозиції – говорити рано.
Тим часом робоча група створена й працює на совість, розробляючи пропозиції, рекомендовані керівництву ринків “Галицький” та “Добробут” щодо зменшення ставки ринкового збору та тарифів на послуги ветеринарної служби для торговців сільськогосподарською продукцією. А також задля меншої платні, ущільнення торгового місця, щоб зацікавити й притягнути з вулиць на територію ринку “стихійників”.
“Вулична торгівля є виключно соціальною проблемою, яка безпосередньо пов’язана з економічним спадом, – розповідає заступник міського голови з питань економічного розвитку Валерій П’ятак, який веде контроль за виконанням розпорядження Василя Куйбіди, – становище, яке ми маємо з Галицьким ринком, завжди буде проблемним. Центр завжди притягує людей, і, якщо ми зараз навіть створимо певну кількість додаткових місць на Галицькому ринку, інформація пошириться й кількість бажаючих торгувати власне у центральній частині зросте у кілька разів. Розширювати межі базару нема можливостей.
Єдиний вихід з даної ситуації я вбачаю у повному закритті Галицького ринку на реконструкцію й побудову нового торгового центру на зразок “Добробуту”. Але це вже справа не одного дня, потрібен виважений інвестиційний проект, проведення конкурсів, тендерів, щоб визначити найкращий план реконструкції. Та все це плани на майбутнє, а сьогодні потрібно якнайшвидше вирішити, яким чином впорядкувати стихійну торгівлю”.
До 1 грудня повинна закінчитися реконструкція квіткового павільйону, отже, можна сподіватися, що через площу Галицьку незабаром можливо буде пройти без ускладнень, а от з іншого боку Галицький ринок сягає вулиці Івана Франка, і, якщо не вживати заходів, скоро з’єднається зі Стрийським ринком.
Керівник відділу торгівлі міськради Ярослав Пелиховський вважає, що попередженнями лише про те, що не можна торгувати на вулицях, нічого не доб’єшся. “Існує окремий структурний підрозділ УВС по боротьбі з вуличною торгівлею, так звана екологічна міліція, вони й повинні навести порядок. Все впорядкувати можна протягом тижня, просто міліціонери, що наразі патрулюють територію навколо Галицького ринку, добрі знайомі всіх торгівців і їм самим вигідно, щоб ситуація, яка склалася, тривала й надалі”.
А наразі маємо те, що маємо. Існування стихійних ринків залежить перш за все від нас із вами, адже, якщо не буде попиту на такий продукт, не виникатиме й пропозиції.
|
|