BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 4 ЛИСТОПАДА 2000 року |

...а кому нині добре?

На жаль, доволі часто чуємо: "Та отруївся чимось",- хоча здебільшого не розуміємо і не уявляємо, які симптоми отруєння

Безумовно, клінічна картина є досить різною при різних видах отруєнь, але найчастіше ми маємо справу саме з харчовими отруєннями. Тож спробуємо для себе більш точно уявити, як усе це виглядає, і що нам потрібно робити в таких випадках. Отже, отруєння – це патологічний стан, зумовлений дією отрути на організм. Причинами отруєння можуть бути, насамперед, недоброякісні харчові продукти. Також треба пам’ятати про улюблені грибочки, які часто призводять до біди. Але передовсім з’ясуємо, як правильно диференціювати отруєння стосовно інших хвороб із подібними симптомами?

Перш за все, треба пам’ятати, що харчові отруєння розпочинаються швидко – через декілька годин після вживання їжі. Один із перших проявів – нудота, яка виникає разом із слабістю. Також є відчуття розпирання і біль в епігастріальній ділянці (в “ямці”). Змінює ці симптоми сильна блювота, яка приносить хворому тимчасове полегшення (на 20-30хв).

Також часто можемо спостерігати поєднання блювоти з проносом, який має переймоподібний характер (сильний біль). Наявні також у стільці домішки слизу. І все це супроводжується підвищеною температурою та слабістю. Так ось, знаючи всі симптоми гострого отруєння, невідкладна допомога має бути такою: максимально швидке виведення отрути з організму. Для цього достатньо зробити хоча б добре відоме промивання шлунка (“два пальці в рот”). Намагайтесь випити якомога більше води і “віддати” її назад. Можна також зробити клізму та прийняти послаблюючі. Наступне: вивести з організму залишки отрути. Цю процедуру проводять у лікарні за допомогою антидотів.

Але при харчовому отруєнні в домашніх умовах не зашкодить вживання звичайних сорбентів, наприклад, відомого усім активованого вугілля. Але замість ликнути двічі на день по 1-2 пігулки, краще робити щось інше. Активоване вугілля потрібно заживати з таким розрахунком (одномоментно) дорослому 35-40т., дитині 20-30т., і тільки так можна досягнути бажаного ефекту при гострому харчовому отруєнні. А як випити 35-40т.? Для цього потрібно взяти “ступку” і подрібнити таблетки, потім залити їх невеликою кількістю води і випити. Таким чином отрута сорбується на поверхні активованого вугілля і виводиться з організму. Також можна заживати й інші адсорбуючі препарати, наприклад: альмагель, білу глину, насіння льону і т.д. Також після отруєння радять утриматися від вживання їжі протягом 1-2 днів. У цей період хворий може пити негарячий чай. Надалі дієту поступово розширюють. З харчовим отруєнням зрозуміло, а як бути з алкогольним, яке трапляється часто і є досить небезпечним для життя людини. Тож потрібно пам’ятати, що алкогольне отруєння виникає не обов’язково від вживання надмірної кількості алкоголю, воно можливе і при незначного об’єму “рідини”. В юридичній практиці з цього приводу навіть існує таке визначення як патологічне сп’яніння. Тому не намагайтесь людині, яка лежить, завжди кидати: “п’янь болотна”. Розпізнати це не важко. У такої людини спостерігають такі симптоми: спочатку зіниці залишаються вузькими, реакція на світло позитивна, як і рогівковий рефлекс. При більш глибокій інтоксикації ці симптоми змінюються на протилежні – зіниці звужені і зникають рефлекси. Невідкладна допомога (обов’язково викличіть швидку!) полягає у промиванні шлунка та нейтралізації продуктів розпаду алкоголю. І в таких випадках життя “п’яного” може залежати від вас.

POSTUP - ПОСТУП
№182 (626),
4 ЛИСТОПАДА 2000 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Шахи вітають нового чемпіона
·У Червонограді почався страйк шахтарів

ПОГЛЯД
·Самбір опинився в епіцентрі міжнародного скандалу
·Василь Логін: За кількістю виданих закордонних паспортів Львівська область займає друге-третє місце в Україні
·Чи мертвим, чи живим...

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Щедра рада
·У Львові розпочалися масові відімкнення електроенергії
·У місті з"явився Центральний район
·КІЛЬКА СЛІВ
·Львівська Опера змінюється на очах
·Начальники ЖЕКів підуть по квартирах

ПОСТУП З КРАЮ
·Авторське право переживе свого власника на 70 років
·Зінченка звинуватили у валуєвщині
·Президент пішов проти уряду
·Україна стрімко втрачає економічну свободу

ПОСТУП У СВІТ
·Депутати Бундестагу - наркомани?
·У Росії з"явився музей Путіна
·Повінь у Великобританії
·Бушу підклали "свиню"
·Офіцер ФСБ утік до Лондона
·Президенту Естраді загрожує імпічмент
·СВІТООГЛЯД
·У трагедії винні пілоти

ЗДОРОВИЙ ПОСТУП
·...а кому нині добре?
·Скільки коштує хворіти?
·РІЗНЕ

ІНТЕРВ"Ю В ПОСТУПІ
·Білл Еванс: "Справді великі музиканти відставляють своє его в куточок, коли роблять музику"

АРТ-ПОСТУП У СВІТ
·АРТ-СВІТ
·Божевільний Божий клоун
·АРТ-СВІТ
·Знайшли найдавніше судно на планеті

ДУХОВНИЙ ПОСТУП
·Греко-католики, латинники і православні в Україні: хто є хто?

ОСОБИСТІСТЬ У ПОСТУПІ
·Катерина Зарицька: життя в ув"язненні

СПОРТ-ПОСТУП
·На троні - Володимир Крамник!
·У Бразилії триває футбольний скандал
·Жінки гратимуть в американський футбол
·СПОРТ-БЛІЦ
·Фанати врятували "Ейрдрі" від банкрутства

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Майже музичні новини