BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 19-25 ЖОВТНЯ 2000 року |

Тамплієри прийшли до Києва

Заборонений в XIII ст. орден відкриває в Україні свою штаб-квартиру

АНТИК

Ольга ЯЦЕНКО

Інформація про те, що в Україні діє Орден тамплієрів, з’явилася на інформаційному веб-сайті www.part.org.ua. Саме тут було розміщено звернення “Союзу православних громадян України”, в якому говориться, що цей Орден “розташований на території Свято-Троїцького чоловічого монастиря, в кількох метрах від Собору”. Зрозуміло, що православні обурені таким сусідством, адже “тепер під виглядом благодійності, – йдеться у зверненні, – будуть здійснюватися культові обряди нечестивих, які готують світ до приходу самого диявола”.

Як повідомили “Поступ” у Державному комітеті у справах релігії, Орден тамплієрів не реєструвався у них як релігійна організація. Завідувач відділу з питань релігії Київської міської адміністрації Андрій Ткачук сказав, що їхній відділ теж не реєстрував Орден тамплієрів як релігійну організацію, але їхній офіс і справді розміщений в одному з приміщень на території Києво-Печерської Лаври і діє як громадська організація.

Але, як би там не було, сучасні київські тамплієри зберегли всі атрибути середньовічного ордену: біло-чорний прапор і восьмикінечний хрест. Тому важко говорити про діяльність, якою займатиметься ця організація. Очевидно одне – що з огляду на ремонтні роботи, які провадить ця інституція, вона й справді може дозволити собі займатися благодійною діяльністю. Орден не скидається на бідний. А що стосується доброї волі всіх православних, які мали б виступити проти такого сусідства і перебування Ордену на території православного монастиря, то це можна назвати свободою віросповідання. Адже кожна церква і секта має на меті залучити якнайбільше віруючих у своє лоно, а держава зайвий раз може прозвітувати перед європейськими екуменічними організаціями про злагоду і порозуміння, які існують між релігійними громадами в Україні. І як добрий приклад назвати присутність Ордену тамплієрів на території Києво-Печерської Лаври.

Довідка “Поступу”: В епоху хрестових походів з’явився “Орден лицарів Храму Соломона”, або, як його називають інакше, Орден тамплієрів. “Бідне лицарство Христове і Храму Соломонового” було створене в 1118-1119 рр. групою французьких лицарів на чолі з Хуго де Пейнсом. По-французьки храм – “тампль” (temple), звідси й назва Ордену. За задумом його творців, Орден повинен був оберігати Гріб Господній від паломників, які кинулися в Палестину після перемоги хрестоносців. З часом Орден накопичив великі кошти і скарби. А ще пізніше його діяльність перестала подобатися клерикалам, бо за своєю суттю він уже не нагадував чернече згромадження, а була радше воєнізованою організацією, яку звинувачували в єресі. У 1312 році Папа Римський Климент V підписав буллу, яка скасувала Орден тамплієрів. Найбільше симпатизували тамплієрам масони, які вважають себе їхніми послідовниками і стверджують, що тамплієри ніколи не переставали існувати. Також вважається, що після знищення Ордену багато тамплієрів переховувалися в Шотландії і вступили в союз вільних мулярів, з яких невдовзі й виникнуло таємне товариство франкмасонів.

POSTUP - ПОСТУП
№172 (616),
19-25 ЖОВТНЯ 2000 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Львів провалюється крізь землю?

ПОГЛЯД
·Іван ГУБКА: "Я готовий піти з посади"
·Від розвалу до побудови
·Скажи мені, хто твій ворог...

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Держава не повинна втручатись у справи Церкви
·Львів святкує у столиці
·Контрабанда антикваріату
·КІЛЬКА СЛІВ
·Атакують віруси "Москва" і "Панама"
·Під хрестом

ПОСТУП З КРАЮ
·Бюджетний момент істини у парламенті
·Кому вигідна "справа Жердицького"?
·Тамплієри прийшли до Києва

ПОСТУП У СВІТ
·Ґор - знову попереду
·Еліан став символом
·Югославія може поменшати
·Ще один перший крок до миру
·СВІТООГЛЯД

СПЕЦІАЛЬНА ТЕМА ПОСТУПУ
·Львів провалюється крізь землю?
·Петро Гребенюк: Провали на вулицях загрожують життю львів'ян

ІНТЕРВ'Ю У ПОСТУПІ
·Володимир Швець: Не може існувати місто без стратегії

РЕПОРТАЖ ПОСТУПУ
·Революція братерства

РЕВ'Ю ПОСТУПУ
·REVJU
·КЛУБ КОМІСАРА БОНЦЯ

АРТ-ПОСТУП У СВІТ
·Король усної літератури
·Лауреат із літератури - художник
·Досконала й автентична курка
·Картину Матісса повернуто законним спадкоємцям
·Queen у балеті

СПОРТ-ПОСТУП
·Проблеми великого "Манчестера"
·Найшвидше футбольне вилучення
·Роздуми з приводу довершеності
·Нарешті ми дочекалися перемоги від "Шахтаря"!
·Стартували ХІ параолімпійські ігри
·Чемпіон не готовий до матчу?

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Кастельбажак захопився анімацією
·гороскоп на 19-25 жовтня