BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 17-18 ЖОВТНЯ 2000 року |

Которович в гостях у сторічної ювілярки

ІНТИМ

Марафон святкування сотої річниці від дня народження Львівської опери вийшов на фінішну пряму. До гала-концерту залишилися лічені дні. А тим часом іменинниця далі отримує поздоровлення.
Так, нещодавно зі 100-річчям Львівську оперу вітали прославлені “Київські солісти” під керунком лауреата премії ім. Т. Шевченка, народного артиста України Богодара Которовича. І хоча у цей час чи не всі львівські прихильники камерної музики були захоплені міжнародним музичним фестивалем “Контрасти” й оперна зала була наполовину порожньою, та все ж присутні залишилися вельми задоволеними. Концерт мав великий успіх. Музиканти тішили слухачів високопрофесійним виконанням творів Ф. Мендельсона, П. Чайковського, Й.-С. Баха та інших. А родзинкою концерту стало виконання найновішого твору Є. Станковича “Quid pro guo” для фортепіано у супроводі струнних. Власне, це була його українська прем’єра, партію фортепіано якої виконала одна з найяскравіших представниць молодої генерації піаністів України Євгенія Басалаєва.
Проте не обійшлося й без прикрості. З певних причин “Київські солісти” відмовилися виконати Перший концерт Дмитра Шостаковича, який передбачався програмою.
С. Р.

Органна музика в поетичній інтерпретації
КОНКУРС

Мережева “Західноукраїнська мистецька спілка” від 10 жовтня до 20 листопада оголошує літературний конкурс на тему “Органна музика в поетичній інтерпретації”.

На конкурс приймають по 1 поезії українською мовою (до 400 слів). Пропозиції надсилати на адресу: Львів-6, а/с 11056 або на мережеву адресу konkurs@lviv/uar/net www.ukrart.lviv.ua. Визначення переможців 25 листопада. Повідомлення і нагородження переможців 21-30 листопада 2000 року. Нагороди: за перше місце 80 відсотків призового фонду і диплом переможця конкурсу, за друге – дві премії по 10 відсотків призового фонду і дипломи лауреатів. Призовий фонд станом на 10.10.2000 р. становив 300 грн. Він збільшується завдяки намірам конкретних осіб внести свої кошти для нагородження переможців. Імена меценатів залишаються в архіві спілки разом з творами переможців. Довідки – за тел. 74-62-64. Охочі також можуть надсилати свої твори на вказану тему з приміткою “Поза конкурсом”. Ці поезії журі розглядатиме нарівні з іншими, однак їхні автори не претендуватимуть на матеріальну винагороду. Усі права на публікації присланих творів залишаються за авторами.

Народна творчість Галичини
ЛЯПСУС

Те, що трапилося під час одного з концертів музичного фестивалю “Контрасти”, цілком могло б слугувати підставою для міжнародного скандалу.

Але, на щастя, обійшлося без обміну дипломатичними нотами протесту. Усе вдалося перевести на жарт. Хоч сором від таких “дотепів” ще й досі обпікає львів’ян, які з якогось дива побачили на філармонійній сцені виступ польських музикантів із славетної “Sinfonia Varsovia” не під емблемою фестивалю, який запросив їх до Львова, – що було б цілком логічно виправдано, – а під блямбою “Народна творчість Галичини”! Можливо, поляки не обурилися тільки тому, що через незнання мови не змогли належно оцінити нашу приязнь, виявлену в такий химерний спосіб. А взагалі-то в подібних випадках і в цивілізованих державах головний винуватець таких “дотепних” декорацій, а саме директор філармонії, мусив би подавати у відставку. Наступного ж дня.

POSTUP - ПОСТУП
№171 (615),
17-18 ЖОВТНЯ 2000 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·На цвинтарі мало не побилися
·Театральний феєрверк над Львовом

ПОГЛЯД
·Львівське пиво - всьому світу
·Гаряча вода була вчора
·Розпочався опалювальний сезон
·У ногах правди немає

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Відлуння цвинтарного інциденту
·Під Покровом Богородиці
·Перемишлянщина святкувала у Львові
·КІЛЬКА СЛІВ
·Львівський мер - об"єкт критики для всіх і для кожного
·Республіканці передумали знімати Василя Куйбіду
·Міліція занепокоєна

НАША СТОЛИЦЯ
·АРХІВАРІУС
·Львівські соціалісти: ліві та ще лівіші
·Намісник і "мерседеси"

ПОСТУП З КРАЮ
·Міліція знає убивць Щербаня й Аліка Грека
·Змінимо Конституцію і виборчу систему
·Кучма і Путін знову домовилися
·Ющенко "підкорився традиції"

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Переговори, які не мають права на поразку
·Сатисфакція президента Лукашенки
·Грузія віддаляється від Москви
·Емансипація в Іноземному легіоні
·Лиха вода залила Альпи

МЕДІА У ПОСТУПІ
·Слово, як засіб убивства

АРТ-ПОСТУП
·Которович в гостях у сторічної ювілярки
·Органна музика в поетичній інтерпретації
·Народна творчість Галичини
·"Контрастний" концерт Львівського камерного

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Chevron i Texaco відтепер разом
·ОРТ поділять на чотирнадцятьох
·СВІТ

СПОРТ-ПОСТУП
·"Карпати" таки дотиснули "Сталь"
·Володимир Кличко помстився за брата
·Парадокси європейської осені
·Каспаров-Крамник- 2:3
·Дві перемоги за рахунок класу

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Йоші Ямамото презентував "похоронну" колекцію
·Дует дизайнерів Viktor&Rolf перетворив показ у мюзикл