BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 17-18 ЖОВТНЯ 2000 року |

Намісник і "мерседеси"

Степан Сенчук натякає на те, що скандальна публікація "Експресу" біла замовною

Василь СКРІБА

Резонансна стаття в “Експресі” “Звідки ж беруться губернаторські “мерседеси”?” наробила-таки галасу у Львівській облдержадміністрації. Намісник Степан Сенчук був змушений публічно – на прес-конференції – її прокоментувати.

У статті, нагадаю, йшлося про результати перевірки, яку влітку здійснювала у Львівській облдержадміністрації комісія Головного контрольно-ревізійного управління України. Мета перевірки полягала в тому, аби встановити, чи законно було придбано службові автомобілі керівництва області. Посилаючись на дані з доповідної записки за підписом голови Головного КРУ Миколи Каленського, скерованої до Кабміну, “Експрес” пише, що при купівлі двох іномарок (“Мерседес
S 500” та “Форд-Гелаксі”) таки було допущено порушення. Зокрема, в публікації стверджується, що придбання цих автомобілів здійснювалося без дозволу Міністерства фінансів України.

Реакція голови Львівської облдержадміністрації Степана Сенчука на опубліковану в “Експресі” статтю була такою:
– Якщо ви дуже серйозно проаналізуєте ту статтю і порівняєте її з тими статтями, які писалися про Кірпу (Георгій Кірпа, генеральний директор “Укрзалізниці”. – В. С.) – то виявите, що це однією і тією ж рукою ведено, тому там є дуже багато спорідненого. Якщо ви прочитаєте уважно ту статтю, там констатується, що дійсно є акт ревізії про купівлю таких автомобілів. Тільки пишуть, що без погодження. А на всі автомобілі, які були закуплені, є погодження Міністерства фінансів. Дійсно, автомобілів, які використовуються сьогодні в обласній адміністрації, а також головними управліннями обласної адміністрації, є понад 12. Це всі бачать, ніхто цього не приховує.

Сьогодні, щоби вимагати роботу від підрозділів влади, ця влада повинна принаймні мати можливість спілкуватися з людьми і виїздити на місця – туди, де треба проводити певну роботу. Тому сьогодні не можна – я завжди про це говорю – не можна гордитися, коли йде керівник і хвалиться перед своїми робітниками, що в нього мешти подерті. То ти такий керівник! Не можна гордитися, що сьогодні за управлінням культури рахується машина, а її взагалі не було. Про яку культуру, про які проведення певних акцій ми можемо говорити? Хіба це сьогодні є величезною заслугою влади, якщо та з 1999 року придбала тільки 2 автомобілі? Сьогодні комерційні структури, інші організації придбали набагато більше. Якою буде тоді ефективність такої влади, кому така влада потрібна? Людям? Напевно, що ні. Це – те, що стосується двох автомобілів. Це – нормальна річ, бо вже немає жодної області, де б голова адміністрації чи керівники не мали марки такого класу. Ми ці автомобілі придбали після того, як ми розрахувалися з нашими людьми за всіма соціальними виплатами. І до сьогодні ми жодних боргів не маємо. Одна-єдина Львівська область не має за жодною статтею жодної заборгованості. Тому ми закупили ці автомобілі, там правильно пишуть, за кошти, які акумулювалися від відрахування підприємствами валюти. Це позабюджетні кошти. Ми не порушували законодавство чи бюджетну резолюцію. Ті автомобілі купувалися з дозволу Мінфіну, з грошей, які ми закладали в обласний бюджет.

Віктор Павлик, автор статті “Звідки ж беруться губернаторські “мерседеси”?”, був здивований заявою Сенчука, що на купівлю автомобілів був дозвіл Мінфіну. “Принаймні на час придбання автомобілів його не було, – каже він. – Як є зараз, я не знаю. Можливо, Мінфін уже заднім числом дав цей дозвіл. Я не буду нічого стверджувати. Проте видно (зі слів Сенчука. – В.С.), що всі факти, наведені в моєму матеріалі, відповідають дійсності. Єдине, це те,що він сказав, що дозвіл Мінфіну все-таки є. Зі свого боку, я стверджую, що на час придбання автомобілів, як і на той момент, коли здійснювалась перевірка, його не було. Якраз перевірка це і виявила”.

Головний редактор газети “Експрес” Ігор Починок вважає, що не все так просто, бо у разі, якщо дозвіл Мінфіну був, то чому на час перевірки він не був представлений? “Мабуть, не тому, що він був. Мабуть, усе-таки проблема якась існувала”, – твердить він.

Редакція газети “Експрес”, за словами Ігоря Починка, підготує інформаційний запит і попросить, аби копію “примарного” дозволу показали журналістам.

На натяки губернатора, що згадана стаття є замовленою і, таким чином, хтось хоче його дискредитувати, головний редактор “Експресу” відповідає так: “Не виключено, що хтось зробив йому погану послугу, придбавши для нього автомобіль, і замість нього підписав ці папери на їх придбання. Це хороша позиція, що от – “хтось”. Ну, але ж в автомобілях їздить він, а не “хтось”. Позиція цікава, звичайно, але ж ідеться про конкретний факт зловживань. І якщо хтось допоміг цей факт викрити чи прояснити цю ситуацію, дякувати треба цьому “хтось”.

POSTUP - ПОСТУП
№171 (615),
17-18 ЖОВТНЯ 2000 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·На цвинтарі мало не побилися
·Театральний феєрверк над Львовом

ПОГЛЯД
·Львівське пиво - всьому світу
·Гаряча вода була вчора
·Розпочався опалювальний сезон
·У ногах правди немає

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Відлуння цвинтарного інциденту
·Під Покровом Богородиці
·Перемишлянщина святкувала у Львові
·КІЛЬКА СЛІВ
·Львівський мер - об"єкт критики для всіх і для кожного
·Республіканці передумали знімати Василя Куйбіду
·Міліція занепокоєна

НАША СТОЛИЦЯ
·АРХІВАРІУС
·Львівські соціалісти: ліві та ще лівіші
·Намісник і "мерседеси"

ПОСТУП З КРАЮ
·Міліція знає убивць Щербаня й Аліка Грека
·Змінимо Конституцію і виборчу систему
·Кучма і Путін знову домовилися
·Ющенко "підкорився традиції"

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Переговори, які не мають права на поразку
·Сатисфакція президента Лукашенки
·Грузія віддаляється від Москви
·Емансипація в Іноземному легіоні
·Лиха вода залила Альпи

МЕДІА У ПОСТУПІ
·Слово, як засіб убивства

АРТ-ПОСТУП
·Которович в гостях у сторічної ювілярки
·Органна музика в поетичній інтерпретації
·Народна творчість Галичини
·"Контрастний" концерт Львівського камерного

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Chevron i Texaco відтепер разом
·ОРТ поділять на чотирнадцятьох
·СВІТ

СПОРТ-ПОСТУП
·"Карпати" таки дотиснули "Сталь"
·Володимир Кличко помстився за брата
·Парадокси європейської осені
·Каспаров-Крамник- 2:3
·Дві перемоги за рахунок класу

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Йоші Ямамото презентував "похоронну" колекцію
·Дует дизайнерів Viktor&Rolf перетворив показ у мюзикл

 

Лучшие рецензии на книги на персональном сайте Романа Калугин. |