BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 17-18 ЖОВТНЯ 2000 року |

Львівські соціалісти: ліві та ще лівіші

ЧВАРИ

Тетяна НАГОРНА

“Львівська обласна організація Соціалістичної партії України налаштована на конструктивну співпрацю з керівними органами і зможе успішно працювати, втілюючи в життя програму партії, дотримуючись нової редакції Статуту”, – заявив цієї суботи перший секретар політради СПУ Йосип Вінський після того, як його львівські колеги без жодних вагань легко і невимушено обрали собі нове керівництво. Щоправда, ця “легкість і невимушеність” були забезпечені відсутністю на позачерговій звітно-виборчій конференції ЛОО СПУ членів розпущеного місяць тому обкому, яких просто не допустили в залу, де вона відбувалася.

“На партійній конференції немає чого робити людям, які до цієї партії не належать”, – відрізав Вінський і пояснив, що коли політрада розпустила львівський обком, його перший секретар Олександр Покровський разом зі своїми прихильниками не виконав рішення партії, тобто не передав печатки і відмовився звільнити приміщення. “Вони поставили себе поза партією, а тому всіх їх львівський міський пленум ще 25 вересня виключив із лав СПУ”, – повідомив Вінський. Нагадаємо, що конфлікт опального нині екс-обкому львівських соціалістів із київською верхівкою партії розпочався ще навесні цього року, коли Покровський не надто схвально відгукнувся про нову редакцію Статуту СПУ, фактично звинувативши керівництво у недостатній лівизні й заграванні з правими силами. Тоді – на черговій звітно-виборчій конференції, що відбулася 25 березня у Львові, – Олександра Покровського ледве переобрали на посаду голови ЛОО СПУ, попередньо взявши із нього обіцянку змінити свої “методи роботи”. Та, очевидно, Покровський змінюватися не надто поспішав, бо вже 16 вересня політрада розпустила його обком і в екстреному порядку призначила дату позачергової конференції, в якості голови оргкомітету якої до міста приїздить Юрій Луценко. “Робота обкому, керованого Покровським, украй погана. Жодного зростання партії не спостерігається: за рік часу до ЛОО СПУ прийшли тільки 12 нових членів. В області немає кому висловити нашу позицію, внаслідок чого ми мали саме такі результати президентських виборів, а згодом і референдуму”, – так, спілкуючись із пресою, вмотивовує рішучий крок партії Луценко. А самого Покровського і “групи товаришів”, очевидно, стосувалися інші його слова: “Вони займалися проголошенням ідеологічних гасел замість роботи над розбудовою партії, стали на позиції крайнього марксизму-ленінізму. Очевидно, що в партію потрапили люди, які не поділяють її ідей. Це люди, які самі по собі є комуністами...”.

Беручи до уваги тезу, наведену вище, й доплюсовуючи до неї й справді неприховану симпатію Покровського до партії Симоненка, можна було б передбачити, що лави обласної організації КПУ вже дуже скоро поповняться: до неї приєднається “гнаний і голодний” соціалістичний екс-обком. Однак, як повідомив “Поступу” Володимир Матрохін, виключені зі СПУ ще сподіваються поновитися в рідній партії. “Ми надіслали скаргу до голови партії Олександра Мороза та у контрольну комісію СПУ і сподіваємося, що правда переможе – й нас поновлять у партії,” – говорить Матрохін. Та в очікуванні справедливості дарма часу ніхто не гаяв: буквально тиждень тому групка виключених із партії соціалістів скликала установчі збори нової організації – Спілки наукового соціалізму ім. Івана Франка. “Це не політична партія, це – організація культурологічного плану, яка займатиметься популяризацією соціалістичних ідей, що ґрунтуються на працях Франка і Лесі Українки”, – пояснює Матрохін.

А тим часом повернімося до львівської СПУ. Побавившись у вищенаведений спосіб старого керівництва, партія обирає нове, на яке Києвом покладається завдання послідовно втілювати в життя нову програму СПУ, себто ставати “на державницькі позиції й перетворюватися на партію-патріота”. “Зміна кадрів завжди тягне за собою нові методи, а це означатиме й нові результати…”, – переконаний Вінський. Проте ми дозволимо собі засумніватися в цьому. Тих, хто став зараз до керма львівської СПУ, назвати “новою командою” важко, адже обком поспіль обраний із людей, які до цього часу працювали в міськкомі партії, й очолив її голова міської організації Євген Таліпов, ініціатив якого, за нашою інформацією, всередині партії ніхто й ніколи не “затискав”. То про які нові методи й нові результати йдеться? Може, хіба про більшу поступливість місцевого лідера лідерам всеукраїнським.

ТИМ ЧАСОМ...
15 жовтня відбувся об’єднаний пленум Львівського обкому та міськкому КПУ за підсумками роботи комісії ЦК КПУ, яка перевіряла діяльність Львівського обкому на підставі листа членів міськкому.
У листі народний депутат України, перший секретар Львівського обкому КПУ Олександр Голуб звинувачувався у порушенні принципів партійного керівництва, привласненні грошей, виділених на проведення виборчої кампанії, а також у використанні партійного транспорту в особистих цілях.
Комісія ЦК не виявила порушень у діяльності Олександра Голуба. На знак незгоди з результатами роботи комісії перший секретар Львівського міськкому КПУ Любов Орлова заявила про свій вихід із лав КПУ, мотивуючи це тим, що у керівництва партії та рядових комуністів цілі різні.

POSTUP - ПОСТУП
№171 (615),
17-18 ЖОВТНЯ 2000 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·На цвинтарі мало не побилися
·Театральний феєрверк над Львовом

ПОГЛЯД
·Львівське пиво - всьому світу
·Гаряча вода була вчора
·Розпочався опалювальний сезон
·У ногах правди немає

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Відлуння цвинтарного інциденту
·Під Покровом Богородиці
·Перемишлянщина святкувала у Львові
·КІЛЬКА СЛІВ
·Львівський мер - об"єкт критики для всіх і для кожного
·Республіканці передумали знімати Василя Куйбіду
·Міліція занепокоєна

НАША СТОЛИЦЯ
·АРХІВАРІУС
·Львівські соціалісти: ліві та ще лівіші
·Намісник і "мерседеси"

ПОСТУП З КРАЮ
·Міліція знає убивць Щербаня й Аліка Грека
·Змінимо Конституцію і виборчу систему
·Кучма і Путін знову домовилися
·Ющенко "підкорився традиції"

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Переговори, які не мають права на поразку
·Сатисфакція президента Лукашенки
·Грузія віддаляється від Москви
·Емансипація в Іноземному легіоні
·Лиха вода залила Альпи

МЕДІА У ПОСТУПІ
·Слово, як засіб убивства

АРТ-ПОСТУП
·Которович в гостях у сторічної ювілярки
·Органна музика в поетичній інтерпретації
·Народна творчість Галичини
·"Контрастний" концерт Львівського камерного

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Chevron i Texaco відтепер разом
·ОРТ поділять на чотирнадцятьох
·СВІТ

СПОРТ-ПОСТУП
·"Карпати" таки дотиснули "Сталь"
·Володимир Кличко помстився за брата
·Парадокси європейської осені
·Каспаров-Крамник- 2:3
·Дві перемоги за рахунок класу

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Йоші Ямамото презентував "похоронну" колекцію
·Дует дизайнерів Viktor&Rolf перетворив показ у мюзикл