BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення




Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 17-18 ЖОВТНЯ 2000 року |

Розпочався опалювальний сезон

Відсутність тепла загрожує навіть тим, хто за нього справно платить

ЕНЕРГЕТИКА

Іванка ПОПОВИЧ

Учора голова Львівської облдержадміністрації Степан Сенчук підписав розпорядження про початок опалювального сезону у Львівській області на 2000-
2001 рр. Але, незважаючи на підпис першої особи області, львів’яни мають шанс відчути тепло радіаторів у своїх помешканнях лише тоді, коли середньодобова температура на дворі упродовж трьох діб не перевищуватиме +80 С. Хоча, з огляду на останні прогнози синоптиків, які нас попереджують про різке похолодання, довго на це чекати не доведеться.

Ще за тиждень до розпорядження голови засідала комісія з питань надзвичайних ситуацій, яку очолював перший заступник голови Львівської облдержадміністрації Ярослав Гадзало. Як повідомила прес-служба Львівської облдержадміністрації, усі керівники підприємств та організацій, дотичних до проблем опалювального сезону, загалом підтвердили, що Львівщина готова до цього найскладнішого в році періоду і, на їх думку, якісь особливі проблеми не повинні виникнути. Але, враховуючи сумний досвід минулих років, члени комісії уточнили плани дій із ліквідації надзвичайних ситуацій, цілком можливих у зимовий період. Зокрема, уточнюється перелік об’єктів першочергового відключення при обмеженні електро- та газопостачання, а також розробляються необхідні графіки переведення підприємств на резервні види палива при обмеженій подачі газу та електроенергії.

До 30 жовтня управління житлово-комунального господарства облдержадміністрації спільно з ВАТ “Львівобленерго” повинні визначити мінімальні необхідні потужності електроенергії для забезпечення роботи котелень на випадок їх знеструмлення від автономної пересувної електростанції, а також розробити схеми підключень автономних джерел живлення інших об’єктів життєзабезпечення. До кінця жовтня буде перевірено готовність до опалювального сезону котелень підприємств, які опалюють житлові масиви. Управлінню вугільної промисловості та паливно-енергетичного комплексу, Акціонерному господарству “Львівобленерго”, ВАТ “Львівгаз” доручено контролювати енергопостачання об’єктів життєзабезпечення та потенційно небезпечних підприємств, не допускаючи їх відключення.

У п’ятницю, 13 жовтня, відбулася селекторна нарада під керівництвом в. о. заступника голови ОДА з питань паливно-енергетичного комплексу Леоніда Мельника за участю всіх керівників районів, водоканалів та теплокомуненерго області. На ній було обговорено найбільш проблемне питання – газозабезпечення Львова, Дрогобича, Трускавця та Борислава. Занепокоєння викликає те, що для котелень відомчого характеру досі не вирішено питання постачання газу, оскільки лише підписано контракти про його поставку, проте досі за нього не оплачено (і таких котелень на Львівщині є понад 150).

“У п’ятницю відбулася генеральна репетиція щодо запуску котелень області, – коментує ситуацію Леонід Мельник. – Відбулося наповнення системи, перевірка трас та випробування на ТЕЦ-1, а від її повноцінної роботи залежать не мало не багато, а 30% мешканців Львова. На запуск її у роботу необхідно принаймні сім днів. Що ж стосується забезпечення котелень Львова на осінньо-зимовий період газом, то нещодавно до Києва виїжджали представники департаменту інженерного господарства Львова на чолі з паном Новікевичем та керівництвом “Львівгазу” у торговий дім НАК “Нафтогазукраїни” для укладення договору на поставку природного газу для котелень відомчого характеру, а цими днями за нього необхідно заплатити.”

“На сьогодні дуже жорстко стоїть питання неплатежів за газ, – пояснює проблеми, пов’язані з опалювальним сезоном, заступник міського голови Львова Олександр Сендега. – Для закупівлі газу необхідно робити попередню проплату за нього, такою є ситуація є по всій державі. Тому якщо мешканці не будуть стовідсотково проплачувати за опалення, то не буде грошей, щоби закупити газ для наступного місяця. Система теплопостачання налагоджена так, що відключити конкретно лише того, хто не платить, неможливо, тому якщо весь будинок платить менше 70% необхідної суми, тепло подаватися не буде. Необхідно розглядати окремо кожен конкретний випадок. Зараз опалювальний сезон розпочнеться нормально, і на жовтень місяць уже домовлено за постачання газу, яке буде проплачено, а от коли температура повітря на вулиці стане близько десяти градусів морозу, то знадобиться 5-7 млн. грн. у місяць попередньої проплати для закупівлі газу.”

POSTUP - ПОСТУП
№171 (615),
17-18 ЖОВТНЯ 2000 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·На цвинтарі мало не побилися
·Театральний феєрверк над Львовом

ПОГЛЯД
·Львівське пиво - всьому світу
·Гаряча вода була вчора
·Розпочався опалювальний сезон
·У ногах правди немає

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Відлуння цвинтарного інциденту
·Під Покровом Богородиці
·Перемишлянщина святкувала у Львові
·КІЛЬКА СЛІВ
·Львівський мер - об"єкт критики для всіх і для кожного
·Республіканці передумали знімати Василя Куйбіду
·Міліція занепокоєна

НАША СТОЛИЦЯ
·АРХІВАРІУС
·Львівські соціалісти: ліві та ще лівіші
·Намісник і "мерседеси"

ПОСТУП З КРАЮ
·Міліція знає убивць Щербаня й Аліка Грека
·Змінимо Конституцію і виборчу систему
·Кучма і Путін знову домовилися
·Ющенко "підкорився традиції"

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Переговори, які не мають права на поразку
·Сатисфакція президента Лукашенки
·Грузія віддаляється від Москви
·Емансипація в Іноземному легіоні
·Лиха вода залила Альпи

МЕДІА У ПОСТУПІ
·Слово, як засіб убивства

АРТ-ПОСТУП
·Которович в гостях у сторічної ювілярки
·Органна музика в поетичній інтерпретації
·Народна творчість Галичини
·"Контрастний" концерт Львівського камерного

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Chevron i Texaco відтепер разом
·ОРТ поділять на чотирнадцятьох
·СВІТ

СПОРТ-ПОСТУП
·"Карпати" таки дотиснули "Сталь"
·Володимир Кличко помстився за брата
·Парадокси європейської осені
·Каспаров-Крамник- 2:3
·Дві перемоги за рахунок класу

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Йоші Ямамото презентував "похоронну" колекцію
·Дует дизайнерів Viktor&Rolf перетворив показ у мюзикл