| Головна сторінка | INDEX 17-18 ЖОВТНЯ 2000 року |

Чемпіонат України з футболу. Вища ліга. 11-й тур.
“Карпати” (Львів) – “Сталь” (Алчевськ) – 2:1 (0:0)
Львів. Стадіон “Україна”. 3000 глядачів. Суддя: Вадим Шельменко (Київ)
“Карпати”: Стронцицький – Павлюх, Вільчинський, Назаров – Вовчук (Тимчишин), Єсип (Швед), Хома, Закотюк – Шаран, Покладок (Маковей)
Голи: 0:1 Лопаткін, 47', 1:1 Маковей, 68', 2:1 Швед, 89'

Ніхто з львівських уболівальників і гадки не мав, що аутсайдер української першості, алчевська “Сталь”, принесе господарям стільки клопотів. Тим більше, що “Карпати” у домашніх матчах ще не втратили жодного очка і пропустили тільки один гол, та й той – із пенальті.

На жаль, 15 жовтня нечисленні вболівальники, які виявили бажання подивитися цей рядовий, як на перший погляд, матч, були неприємно вражені на початку другого тайму, коли нікому не відомий Лопаткін відкрив рахунок. Та почнемо все за порядком. Господарі, звичайно, з перших хвилин були активнішими. Однак перша більш-менш небезпечна ситуація виникла аж на 25-й хвилині, коли дальній удар Покладка прийняла на себе поперечина. Ще одну непогану нагоду відкрити рахунок мав Назаров, проте на місці був голкіпер гостей Ногін. Між цими двома епізодами захисники “Карпат” “проспали” контрвипад гостей, під час якого лише ціною порушення правил Вільчинський зміг зупинити того ж Лопаткіна. Та удар Дудника був неточним. Запам’ятався небезпечними кутовими Шаран. Ну ось, здається, і все про перший тайм.

Другий тайм вийшов значно цікавішим. Господарі його розпочали, немов сонні мухи. Цим відразу скористалися гості, і Лопаткін відкрив рахунок. Та навіть цей гол не надто насторожив вболівальників, адже до закінчення матчу ще залишалося понад 40 хвилин. Час ішов, а господарі так і не змогли створити коло воріт гостей нічого путнього. Розуміючи, що справи кепські, головний тренер господарів Левко Броварський випустив на поле відразу двох нападників – Шведа та Маковея. Як виявилося, саме ці заміни вирішили долю матчу. Спершу Маковей виявився спритнішим за всіх і зрівняв рахунок. А коли вже здавалося, що матч так і завершиться нічиєю, Швед після штрафного, який пробивав Шаран, приніс “Карпатам” перемогу. Звичайно, добре те, що добре закінчується. Але ж так грати не можна! Хоча цілком ймовірно, що на гру обох команд вплинула чергова перерва у чемпіонаті. І якщо на команду з Алчевська вона мала позитивний вплив, то на львів’ян – негативний. Тепер у “Карпат” попереду дуже важкий виїзд у Донецьк, де треба буде протистояти “Шахтарю”.

Результати решти матчів: “Дніпро” (Дніпропетровськ) – “Кривбас” (Кривий Ріг) – 1:0 (Зубченко, 60'). Дивна команда у Дніпропетровську. Мабуть, ніхто не може зрозуміти, як ці хлопці сьогодні перебувають у стані лідерів. До старту ніхто й гадки не мав, що “Дніпро” буде лідером. “Ворскла” (Полтава) – “Нива” (Тернопіль) – 1:0 (Омельчук, 28' з пенальті). Здійснилося! Команда з Полтави таки здобула першу перемогу. Але невідомо, чи це допоможе “Ворсклі” залишитися у вищій лізі. “Металург” (Донецьк) – ЦСКА (Київ) – 1:1 (Коваленко, 14' – Кирлик, 45'), “Таврія” (Сімферополь) – “Металург” (Маріуполь) – 1:1 (Кислов, 16' – Малокуцько, 80').