BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 17-18 ЖОВТНЯ 2000 року |

СВІТ

ПРОГНОЗ ДЛЯ ЕКОНОМІКИ США. Експерти National Association of Business Economics (NABE) переглянули свій попередній прогноз розвитку економіки США у бік збільшення. Темпи приросту ВВП країни в 2000 році, на їх думку, становитимуть 5,2% (проти 4,9% у попередньому прогнозі). Це буде найвищим показником за останні 16 років. Основними стимулами до прискорення зростання американської економіки є стабільне зростання експорту й бум виробничих капіталовкладень. Експерти вважають, що Федеральна резервна система США зможе запобігти загрозі підвищення інфляції. У 2001 році процентні ставки можуть бути знижені. Згідно з прогнозом NABE, інфляція, розрахована на підставі індексу споживчих цін, у 2000 році становитиме 3,3% (3% за попереднім прогнозом), а в 2001 році її темпи сповільняться до 2,7%. Швидке зростання продуктивності праці, яке спостерігалося в США упродовж останніх років, на думку експертів, триватиме. На відміну від голови ФРС Грінспена, який стурбований зростанням дефіциту торгового балансу США, експерти NABE вважають, що зовнішньоторговий дефіцит не є серйозною перешкодою для стабільного економічного розвитку країни.

НАЙБІЛЬШИЙ СКАНДИНАВСЬКИЙ БАНК СТАВ ІЩЕ БІЛЬШИМ. Скандинавський банк Nordic Baltic Holding купив норвезький банк Christiania Bank ASA за 27 млрд. норвезьких крон (2,9 млрд. доларів). Норвезький уряд продає свій пакет акцій Christiania Bank ASA в розмірі 35% за ціною 49 норвезьких крон за акцію. Активи об’єднаного банку становитимуть 190 млрд. крон. Банк матиме 9,7 млн. клієнтів, 1,8 млн. з яких використовують Інтернет-сервіс банків. Великі європейські банки можуть зацікавитися купівлею Nordic Baltic Holding, прагнучи отримати більший вплив на скандинавському ринку, зазначає Bloomberg.

БРИТАНІЯ – НАЙПРИВАБЛИВІША ДЛЯ ІНВЕСТОРІВ. Великобританія, як і раніше, є однією з найпривабливіших країн для закордонних інвесторів. За даними компанії Dun & Bradstreet, кількість іноземних компаній на території Великобританії на липень 2000 року становила 28777 – проти 25802 у липні 1999 року. Збільшення кількості іноземних фірм, на думку експертів, свідчить про те, що, незважаючи на відносно високий курс фунта стерлінга, Британія наразі не відчуває серйозних ускладнень через те, що перебуває за межами єврозони. Понад чверть іноземних компаній, які працюють у Великобританії, – американські. Однак кількість фірм США зростала тут відносно повільно – приблизно на 4% на рік. Європейські компанії суттєво розширили свою присутність на англійському ринку. Так, кількість французьких фірм збільшилася майже на 1/3, німецьких – на 23%. Кількість японських компаній торік скоротилася на 9%.

РИНОК ПЕРЕСИТИВСЯ КОМП’ЮТЕРАМИ. На світовому ринку персональних комп’ютерів спостерігається сповільнення темпів зростання, зумовлене насиченням попиту. Деякі оглядачі порівнюють ринок комп’ютерів з автомобільним, на якому насичення настає, коли всі бажаючі придбати автомобіль уже його мають. Підтвердженням цієї тенденції є підсумки діяльності компанії Dell – другого за величиною світового виробника комп’ютерів. Оборот компанії за другий квартал 2000 року порівняно з аналогічним періодом 1999 року збільшився на 25%, що було найнижчим показником за останні 5 років. За оцінкою американської фірми Bancorp Piper Jaffray, світовий обсяг продажу персональних комп’ютерів збільшився торік на 22%, однак за підсумками 2000 року цей показник становитиме лише 17%, а в 2001 році знизиться до 8%.

POSTUP - ПОСТУП
№171 (615),
17-18 ЖОВТНЯ 2000 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·На цвинтарі мало не побилися
·Театральний феєрверк над Львовом

ПОГЛЯД
·Львівське пиво - всьому світу
·Гаряча вода була вчора
·Розпочався опалювальний сезон
·У ногах правди немає

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Відлуння цвинтарного інциденту
·Під Покровом Богородиці
·Перемишлянщина святкувала у Львові
·КІЛЬКА СЛІВ
·Львівський мер - об"єкт критики для всіх і для кожного
·Республіканці передумали знімати Василя Куйбіду
·Міліція занепокоєна

НАША СТОЛИЦЯ
·АРХІВАРІУС
·Львівські соціалісти: ліві та ще лівіші
·Намісник і "мерседеси"

ПОСТУП З КРАЮ
·Міліція знає убивць Щербаня й Аліка Грека
·Змінимо Конституцію і виборчу систему
·Кучма і Путін знову домовилися
·Ющенко "підкорився традиції"

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Переговори, які не мають права на поразку
·Сатисфакція президента Лукашенки
·Грузія віддаляється від Москви
·Емансипація в Іноземному легіоні
·Лиха вода залила Альпи

МЕДІА У ПОСТУПІ
·Слово, як засіб убивства

АРТ-ПОСТУП
·Которович в гостях у сторічної ювілярки
·Органна музика в поетичній інтерпретації
·Народна творчість Галичини
·"Контрастний" концерт Львівського камерного

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Chevron i Texaco відтепер разом
·ОРТ поділять на чотирнадцятьох
·СВІТ

СПОРТ-ПОСТУП
·"Карпати" таки дотиснули "Сталь"
·Володимир Кличко помстився за брата
·Парадокси європейської осені
·Каспаров-Крамник- 2:3
·Дві перемоги за рахунок класу

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Йоші Ямамото презентував "похоронну" колекцію
·Дует дизайнерів Viktor&Rolf перетворив показ у мюзикл