BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 13 ЖОВТНЯ 2000 року |

Кучма написав черговий бестселер

НЕТЛІННЕ

Ліліана ЗЕНІНА

Всім, хто вважає, що наш нинішній (і вчорашній, і позавчорашній) Президент Леонід Данилович Кучма не вміє робити нічого іншого, крім як керувати державою, довелось учора спіймати ще одного облизня. Найвпливовіший державець і відомий ракетобудівник видав на-гора черговий літературний бестселер. Учора в Українському домі презентували свіжовидану книгу Леоніда Даниловича “Вірю в український народ”. Як стверджують джерела, що розповсюдили цю інформацію, презентований учора літературний труд Президента України – це своєрідний підсумок пережитого, осмислення нової реальності, роздуми про майбутнє. Словом, справжнісінький тобі філософський есей.

У новій книзі Президент стверджує (а тому сумніватись у цьому негоже), що незабаром рушієм української духовної та економічної стратегії стануть духовність, інтелектуальність (не плутати з інтелектом) і “справжні людські цінності”. Зокрема, автор статті у газеті “Хрещатик”, анонсуючи таку небуденну подію, як презентація книги самого Леоніда Кучми, вважає, що в цьому творі Президент “висловив настрої всього новітнього суспільства”.
Єдина прикрість у всій цій епохально-пафосній події – сам автор (він же Президент) не зміг бути присутнім на презентації власного твору, позаяк перебував із офіційним візитом в Узбекистані. А тому книгу презентував радник Президента Валерій Смолій.

А загалом, гадаємо, що не варто далі коментувати цю подію, яка говорить сама за себе, а тим паче – коментувати зміст нового видання. Впевнені, що справжні шанувальники літературних шедеврів (до їхнього числа належить більшість читачів нашої газети) вже найближчим часом насолоджуватимуться новим чтивом від Президента й гідно оцінять його мистецьку та ідейну вартість.

Хотілося би трохи зупинитися на художньому, чи то пак літературному таланті нашого нинішнього голови держави. У принципі, історія знає безліч прикладів поєднання літераторства та політики. І ми, українці, тут аж ніяк не пасемо задніх. Окрім цілої низки дрібніших публікацій, Леонід Кучма вже ввійшов в історію новітньої української літератури кількома епохальними творами. У пам’яті літературних гурманів іще свіжі спогади про книгу Леоніда Даниловича передвиборного періоду “Про найголовніше”. На відміну від нинішньої, підсумкової, попередня книга актуального Президента мала мемуарний характер. “Не від хорошого життя я одного разу сказав, – писав тоді Президент, – з парламентської трибуни: “Дорогі депутати, визначтеся, будь ласка, чого ви хочете. Ви мені скажіть, що треба будувати, – і я побудую”. Ясності у виробленні позиції Верховної Ради не додалось і до сьогодні”. Цікаво, що ж тоді вже п’ятий рік будує Леонід Данилович, якщо і досі йому не сказали, що будувати?..

Але відвертість нашого Президента, яку він демонстрував у попередній книзі, заслуговує на абсолютне схвалення. Сподіваємося, що і нинішня книга теж наскрізь просякнута притаманною нашому керманичеві відвертістю і безпосередністю.

P. S. Кучма Леонід Данилович, Президент України, за останні 10 років опублікував 273 роботи на суспільно-політичну проблематику (сюди входять також звернення, інтерв’ю, виступи Президента України), з них 34 – до обрання на посаду Президента України.

POSTUP - ПОСТУП
№169 (613),
13 ЖОВТНЯ 2000 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Папа таки приїде в Україну
·У Львові проголошено опозицію

ПОГЛЯД
·Любомир Гузар: Владики повинні бути ближче до людей
·РЕФЕРЕНДУМ
·Напучування Юнони

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Бюджет на наступний рік
·"Львівобленерго" співчуває
·Міські приповідки
·КІЛЬКА СЛІВ
·"Водоканал" обіцяє знизити ціни

НАША СТОЛИЦЯ
·АРХІВАРІУС
·Безпартійність чи політизованість?
·Порушення депутатської рівноваги
·Зміни, зумовлені ринком

ПОСТУП З КРАЮ
·Нацбанкові дали раду
·Кучма написав черговий бестселер
·Ціна честі й гідності
·Кучма знову на Сході

ПОСТУП У СВІТ
·Нобелівську премію літератури отримав Гао Шиндзян
·Війна нервів між кандидатами
·У другому телераунді кращим був Буш
·Палестинці спалили тіла двох ізраїльтян
·За фото можуть покарати тюрмою

ГУРМАНСТВО У ПОСТУПІ
·Kochkunst - мистецтво Кохів

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·"Нобель" за дослідження поведінки споживачів
·Великий енергетичний розпродаж
·СВІТ

АРТ-ПОСТУП
·КАРИКАТУРА
·БЕТМЕН У ЛЬВОВІ
·Гість "Контрастів" Джон Руссо: "Це був гарний діалог..."
·"Новий псалом Господеві..."

АВТО-ПОСТУП
·Автомобільна мафія
·Машина - це не розкіш, а шлях до... ДАІ

СПОРТ-ПОСТУП
·Збірна Норвегії мало не залишилася без тренера
·"Політехнік-Монада" хоче бути у трійці

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Легенда епохи, що минула