Ізраільсько-палестинська бійня
БЛИЗЬКИЙ СХІД
Катерина РИБОРАК
На п’ятий день заворушень палестино-ізраїльська угода, підписана на рівні вищих поліційних чинів і скерована на припинення цієї бійні, розсипалась як картяний будинок. Похорони палестинців переросли в нові протести і зіткнення з ізраїльтянами, які для цього почали застосовувати важку зброю. Після того, як солдати Ізраїлю були зустрінуті вже не камінням доведених до відчаю підлітків, а пострілами снайперів, що засіли на дахах будинків та в розвалинах, євреї вдались до послуг протитанкових ракет, танкових залпів і повітряної підтримки – гелікоптерів.
У цей самий час палестинське радіо звернулось з незвичним посланням на івриті до ізраїльських солдатів: “Кров наших дітей така ж червона, як і ваших.” Уперше палестинське повстання вийшло за межі Західного берегу та Сектора Газу і перекинулось на арабські міста, сягнуло Назарета та зони, контрольованої євреями. Сила повстання в межах ізраїльського кордону і його масштаби викликали занепокоєння серед єврейських поліційних чинів. Число жертв, відколи ізраїльтяни почали штурмувати арабську святиню в центрі старого Єрусалима, тобто від п’ятниці, сягнуло 36 осіб.
“Повстання, яке розпочалось за допомогою диявола і ангела”, – так називають його ізраїльські та палестинські офіційні особи. Дияволом є Аарон Шарон, який своїм провокаційним візитом викликав першу хвилю ненависті. Ангелом є дванадцятирічний хлопчик Мухаммед аль Дюрах, вбивство якого ізраїльськими солдатами було документально знято французьким телеоператором. Плівку, де вбивають невинну дитину, було показано по телебаченню. Вона мала ефект вибуху бомби. Похорон, коли тіло чергової жертви ізраїльського вбивства замотане в палестинський прапор опускають в могилу, перетворився в черговий вибух спонтанної ненависті проти ізраїльтян. Знову жертви, знову похорони, знову новий вибух насилля. Палестинці, доведені до відчаю своїм безсиллям та повним провалом мирного процесу, уже не в змозі контролювати такий величезний потік людської ненависті.
|
|