BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 29 ВЕРЕСНЯ 2000 року |

Олександр Богуцький: Багатьох наших політиків краще взагалі по телевізору не показувати

– Олександре, успіх постійно супроводжує тебе в житті. Чи можна сподіватися, що так само успіх супроводжуватиме канал ICTV?

– Важко сказати, бо в житті ти сам маєш змогу будувати алгоритм усього, що відбувається з тобою, певним чином моделювати, будувати плани і пробувати їх реалізувати. Це система, в якій загалом є один компонент, тобто ти, – і зовнішнє середовище. У системі канал і зовнішнє середовище набагато більше компонентів і складових. І найперше з них – це внутрішній сенс цього каналу і його зовнішня презентація – як телепродукція. І мені здається, що тут усе буде залежати від того, як ми зможемо реалізувати ідеї, які будуть для нас визначальними – ближчими до нас, цікавішими (хороший кінопоказ, цікаві телепрограми).

У даній ситуації дуже багато буде залежати від внутрішнього настрою людей, які працюють на телеканалі. Тому що маємо дві складові серед них: люди, які працюють 9, 8, 7 років (ICTV є найстаршим телеканалом України), це люди, як правило, старшого віку, і абсолютно, не скажу агресивно, але абсолютно оптимістично-максималістськи налаштовані молоді люди, які приходять зараз на телеканал, дуже багато з них мають 22 - 23 роки, тобто це молодь уже навіть у порівнянні з нами.

– Отже, ми чекаємо великого оновлення каналу?

– Оновлення вже відбулося. 18 вересня ми змінили все, що можна було змінити на телеканалі, тобто змінили повністю програму, змінили повністю сітку, змінили логотип каналу, головні кольори каналу, ввели новини. Тобто 99% ефірного простору змінено. Повернули Миколу на телеканал (був такий дуже хороший хлопець, який вів “Миколину погоду”, але нова “Миколина погода” виглядає зовсім по-іншому), зі старого ICTV залишився Володимир Гуцул – ведучий “Економічного вісника”, теж дуже хороший ведучий. Фактично від попереднього ефіру ICTV нічого не залишилося.

– А яка мережа поширення ICTV?

– ICTV є не тільки найдавнішим каналом (йому 9 років), а є й практично національним каналом (ICTV не здійснює мовлення тільки в Рівненській, Сумській і Житомирській областях). Загалом потенційна аудиторія телеканалу складає 20 мільйонів осіб, а загальне покриття території України, в порівнянні з географічною площею, – 46%.

– В Україні дуже бракує музичних програм. Наскільки ICTV буде музичним каналом?

– Була дуже складна дискусія про те, наскільки музичним має бути канал. Йдеться не лише про те, що ICTV – це був канал, на якому виходила програма “Хіт-парад “Території А”, і не тому, що я максимально близький до музичного середовища. У цій дискусії вирішальним стало визначення головної цільової аудиторії каналу, яку ми для себе визначили як молоді сім’ї віком до 40 років. І такий настрій телеканалу визначив певне обмеження в музиці, яка буде присутня на каналі: музика буде вранці і ввечері, тоді, коли, теоретично, молодь дивиться телеканал. Це визначило також загальні складові тематичних музичних програм на каналі: це буде хіт-парад і музична інформаційна програма загального розвитку, можливо, ще буде програма “М-файли”, яка міститиме цікаву музичну інформацію. Хіт-парад, який ми придумали, вже веде Кузьма з групи “Скрябін”.

– Це супер!

– Правильно, супер веде, мені дуже подобається. А всі інші програми будуть створюватися “Таврійськими іграми”, їх вестимуть нові обличчя для музики. Таким чином, музика буде, але її не буде забагато. Ми багато говорили про окремий національний музичний канал. І хоча це ще не на часі, загалом така думка дуже імпонує. Треба сказати, що від моєї з’яви на телеканалі ICTV не звучало жодної російської пісні.

– Отже, ICTV тепер стане справжнім українським каналом?

– Ну, він і був завжди українським, тому що американці – перші засновники ICTV – мали дуже чіткі пріоритети і мали своє бачення, як має розвиватися національний телепростір будь-якої країни. Багато фільмів (якщо не 90%) дублювали саме українською, мультфільми дублювали українською. Якраз підхід американців був дуже виваженим, і він мені завжди імпонував. Інша справа, що ці фільми були не найновіші. Ще одна дуже важлива традиція американців – уся продукція, яку транслювало ICTV, була ліцензійною, завжди була дуже акуратна позиція щодо авторських прав. І ця позиція нами буде тільки збережена і продовжена. Навіть якщо ми говоримо про українську музику, то, на відміну від попередньої трансляції музичного матеріалу на ICTV, у сьогоднішніх умовах за кожним кліпом на ICTV є реальна письмова згода власників прав на цей кліп. Таким чином, я вважаю, що ми наближаємося до більш європейської моделі побудови телеканалу.

– Якщо взяти, наприклад, канал “1+1”, то в них чітко простежується політика культивування конкретних осіб на телебаченні. Чи будуть у вас такі культові ведучі?

– Загалом, звичайно, але якщо говорити про періодичність, то насамперед важливо відпрацювати загальну модель телеканалу. Скажімо, стабільна робота телеканалу, наприклад, після перших трьох місяців, дозволить виділити людей, які творитимуть обличчя каналу. До речі, якщо говорити про “1+1”, то загальновідомою є історія, що люди, які є основою промоції, – це, по суті, ті ж засновники телеканалу, тобто це ті люди, які ще п’ять років тому засновували телеканал. По-іншому й бути не може, ми ж говоримо зараз про команду людей, яких запрошують для того, щоб побудувати модель телекомпанії. І тому я вважаю, що на етапі побудови значно важливішим є командний настрій, настрій, у якому кожен буде вболівати за кінцевий результат, а не зірковий настрій команди зірок. Для мене, як керівника, пріоритетом є командний настрій – хай це значно складніше, але ми все-таки вболіваємо за те, щоб люди ставилися до цього як до своєї улюбленої праці.

– А як буде з авторськими програмами?

– Віталій Портніков, знаменитий український журналіст, який працює в Москві, буде мати програму “День сьомий”, яка виходитиме в неділю. Це буде дуже хороша програма, тому що для неї працює троє, на мій погляд, найкращих молодих журналістів, вихованців Могилянки (Києво-Могилянська академія – М.С.), які пройшли школу СТБ. Дебют цієї програми – найближчої неділі. Залишилася програма “На самом дєлє” – відверто гостра програма, додалася “Миколина погода”, “Новини”, програма “Спорт”, “Економічний вісник”, як мінімум чотири музичні програми, – загалом ми запустили 12 програм.

– Який відсоток політики на каналі?

– Що стосується політики, то загальне моє бажання – обмежити її присутність максимально, і мені поки що важко говорити, наскільки нам це вдалося. Але ось у новинах я бачу тільки ті новини, які реально мають значення для життя простих людей. Тому що це показування політиків для їхньої внутрішньої сатисфакції, для того, щоб вони себе побачили по телевізору, мені зовсім не імпонує. Крім того, багатьох наших політиків краще взагалі по телевізору не показувати, тим паче не давати їм говорити.
Розмовляла Мар’яна САВКА

POSTUP - ПОСТУП
№161 (605),
29 ВЕРЕСНЯ 2000 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Бажання руху
·Ампурація голови

ПОГЛЯД
·Обнадійливі новини про гарячу воду
·Клани в законі
·Місто-бордель

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Сенчук повернувся!
·Засудженим - соціальну адаптацію
·ЖЕКи - під контролем мера
·КІЛЬКА СЛІВ
·Робота не завершиться вчасно
·Область готується до зими
·"Світ" повертає героїв

НАША СТОЛИЦЯ
·АРХІВАРІУС
·Міська рада на грані хаосу
·З візка - і на коня

ПОСТУП З КРАЮ
·Російський слід у спробі перевороту в Україні
·Діти лейтенанта Шмідта
·Розбір польотів
·Осінь. Час нагнітати масовий психоз

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Комуністи на служби в мафії
·Сухарто уник суду
·Палац для імператора Путіна
·Ватикан та Пекін не поділили історії
·Переворот в історії мистецтва

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Валютна істерія фінішує в серпні
·ОПЕК ставить Заходу ультиматум
·Сьогодні кращий, ніж учора
·СВІТ

ТЕЛЕПРОСТІР
·Олександр Богуцький: Багатьох наших політиків краще взагалі по телевізору не показувати

АРТ-ПОСТУП
·Книга, яка нам потрібна
·Нагірні, Леви: історія одного врятованого архіву
·Музичне свято в Стрию
·ДЗИГА
·САНТИМЕНТ
·ЛІКНЕП

ОЛІМПІЙСЬКИЙ ПОСТУП
·Молдавські олімпійці залишаються в Австралії
·А австралійка загубила медаль
·Андрій Котельник уже у фіналі
·Олімпійські трагедії зірок
·Сіднейська Олімпіада стане стимулом для туристів

СПОРТ-ПОСТУП
·Донеччани знову за старе,
·Кукабара, Сидней, Коала, Кенгуру...

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Аффлек і Деймон дарують мільйон
·U2 випустили новий відеокліп