BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 29 ВЕРЕСНЯ 2000 року |

Розбір польотів

Після безрезультатного штурму ключових осіб у паливно-енергетичному комплексі секретар РНБО Євген Марчук узявся за "вищі" сфери

АВІАКРИЗА

Світлана КАРАБАНОВА, Ліліана ЗЕНІНА

Вчора на своєму засіданні Рада національної безпеки та оборони України визнала незадовільною ситуацію в авіатранспорті та в авіапромисловості й запропонувала Кабінету Міністрів України розробити Державну програму розвитку авіакомплексу України до 2015 року.

Як повідомила прес-служба Президента, вітчизняний транспортний і промисловий авіаційні комплекси – одні з найбільших боржників із обов’язкових платежів до держбюджету. Як наслідок Україна стрімко втрачає свої позиції на ринках авіаперевезень і авіаційної техніки.

Катастрофічне становище в авіаційному комплексі стало “найважливішим аргументом” для розгляду цієї проблеми на засіданні Ради національної безпеки та оборони України, заявив секретар Ради національної безпеки та оборони Євген Марчук. Він зазначив, що “держава багато в чому втратила механізми впливу й управління авіацією, що призвело до серйозної дезорганізації”.

На його думку, в авіаційній галузі відсутнє ефективне використання державного майна. Нині поза межами України перебуває 25 різних літаків, переданих державними підприємствами в оренду комерційним фірмам. У більшості випадків договори оренди була укладені на шкоду інтересам держави. Тільки щодо одного літака, переданого в оренду в Нігерії, збитки склали $500 тис. Дія договорів оренди, укладених у 1992-1994 роках, уже закінчилась, однак літаки в Україну не повернені. При цьому умови оренди були сформульовані так, що “дозволяють оскаржувати приналежність цих транспортних засобів Україні”. До того ж, зараз для перевезень господарських вантажів використовують літаки військово-транспортної авіації, а це шкодить міжнародному іміджу України, який і без того зіпсований...

В Україні й досі відсутні авіаційно-рятувальна та пошукова служби, аеропорти міжнародного класу. А це призводить до втрати позицій на ринках авіаперевезень і авіаційної техніки. З цього приводу Леонід Кучма звернув увагу правоохоронних органів на існування протиправних явищ в авіаційній галузі, підкресливши необхідність вжити заходів щодо їх ліквідації.

Як з’ясувалося, за останні роки в авіації різко скоротився обсяг авіаперевезень, частка яких у загальному обсязі пасажирського потоку не перевищує 0,02%. З понад сотні аеропортів в Україні діє менше як половина. У 17 разів скоротилася кількість аеропортів, що мають природне покриття. Нині їх тільки 19. Останнім часом в Україні були реконструйовані тільки 2 злітно-посадочні смуги. За 10 років державні авіакомпанії не придбали жодного нового літака: “Українські державні авіакомпанії володіють фізично зношеним і морально застарілим парком літаків”, – наголосив Євген Марчук.
Не обминули увагою на засіданні РНБО і провал вантажного літака АН-70 у тендері на європейський транспортний літак середнього класу. Причому якщо досі вважали, що причиною відмови європейців були внутрішньополітичні й економічні інтереси країн Євросоюзу, то Євген Кирилович однозначно констатував, що причини поразки АН-70 суто внутріукраїнські. Серйозного удару іміджу проекту завдала загибель одного з апаратів АН-70, а також відсутність серійного виробництва літака, що ускладнило його вихід на світовий ринок.
Щодо нормативної бази, то з 4 тисяч актів, необхідних для регулювання діяльності цивільної авіації, в Україні розроблено тільки 70. Отже, слід урегулювати “непросту проблему” залучення іноземних партнерів для закупівлі та лізингу сучасних літаків. Необхідно також внести корективи в тарифну політику, що неминуче призведе до зіткнення інтересів комерційних структур у цій галузі.

Наразі невідомо, які наслідки спричинить такий радикальний характер засідання РНБО щодо авіації (мабуть, передовсім слід чекати кадрових ротацій), як і те, які причини підштовхнули секретаря РНБО взятися за таку запущену галузь. Не хотілося би так вважати, але цілком можливо, що і тут, як і з ситуацією щодо критики справ у ПЕК, економічні інтереси сильних світу ввійшли в суперечність між собою.

POSTUP - ПОСТУП
№161 (605),
29 ВЕРЕСНЯ 2000 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Бажання руху
·Ампурація голови

ПОГЛЯД
·Обнадійливі новини про гарячу воду
·Клани в законі
·Місто-бордель

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Сенчук повернувся!
·Засудженим - соціальну адаптацію
·ЖЕКи - під контролем мера
·КІЛЬКА СЛІВ
·Робота не завершиться вчасно
·Область готується до зими
·"Світ" повертає героїв

НАША СТОЛИЦЯ
·АРХІВАРІУС
·Міська рада на грані хаосу
·З візка - і на коня

ПОСТУП З КРАЮ
·Російський слід у спробі перевороту в Україні
·Діти лейтенанта Шмідта
·Розбір польотів
·Осінь. Час нагнітати масовий психоз

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Комуністи на служби в мафії
·Сухарто уник суду
·Палац для імператора Путіна
·Ватикан та Пекін не поділили історії
·Переворот в історії мистецтва

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Валютна істерія фінішує в серпні
·ОПЕК ставить Заходу ультиматум
·Сьогодні кращий, ніж учора
·СВІТ

ТЕЛЕПРОСТІР
·Олександр Богуцький: Багатьох наших політиків краще взагалі по телевізору не показувати

АРТ-ПОСТУП
·Книга, яка нам потрібна
·Нагірні, Леви: історія одного врятованого архіву
·Музичне свято в Стрию
·ДЗИГА
·САНТИМЕНТ
·ЛІКНЕП

ОЛІМПІЙСЬКИЙ ПОСТУП
·Молдавські олімпійці залишаються в Австралії
·А австралійка загубила медаль
·Андрій Котельник уже у фіналі
·Олімпійські трагедії зірок
·Сіднейська Олімпіада стане стимулом для туристів

СПОРТ-ПОСТУП
·Донеччани знову за старе,
·Кукабара, Сидней, Коала, Кенгуру...

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Аффлек і Деймон дарують мільйон
·U2 випустили новий відеокліп