BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 29 ВЕРЕСНЯ 2000 року |

Міська рада на грані хаосу

За півтора року до закінчення каденції депутати Львівської міськради знову починають ділити посади

АМБІЦІЇ

Вікторія ПРИХІД

Учора на черговому засіданні сесії Львівської міської ради “розірвалася бомба” (саме так цю подію називали в кулуарах деякі депутати). На голосування була винесена ухвала про внесення змін до ухвали “Про утворення постійних комісій Львівської міської ради”. Незважаючи на прогнози більшості спостерігачів про те, що ухвала буде провалена (бодай з огляду на інстинкт самозбереження депутатів), народні обранці все ж підтримали побажання мера мінімальною необхідною кількістю голосів.

“У кінці минулого року певна депутатська група звернулася до міського голови з проханнями внести зміни до цієї ухвали, – розповідав Василь Куйбіда. – В силу різних причин розгляд цього питання постійно переносився, та й мало хто вірив, що наприкінці каденції комусь захочеться “бавитися” в реформування постійних депутатських комісій. Тим більше, коли між фракціями існує певне розуміння, яке скорочення числа комісій може порушити”. Однак мер, за нашою інформацією, зробив певні кроки до того, аби зацікавити деяких депутатів у перетасуванні комісій, і таки добився свого.

Нагадаємо, що з десяти постійних депутатських комісій Василь Куйбіда запропонував зробити сім. На думку мера, треба було об’єднати комісію муніципального майна під головуванням Юрія Барана (Рух) з комісією економічної політики, очолювану Андрієм Садовим (ПРП). Прикметно, що останній був не просто проти, але й напередодні сесії запропонував створити ще дві комісії – контрольно-ревізійну та комісію з туризму. Натомість Юрій Баран був задоволений, коментуючи кореспонденту “Поступу” злиття двох комісій. За його словами, свого часу комісія економічної політики перебрала значну частину повноважень, які раніше були закріплені за комісією муніципального майна.
Тепер Юрій Баран, вочевидь, має надію очолити об’єднану комісію – і таким чином відновити свої повноваження.

Ще одне нововведення – створення гуманітарного блоку шляхом об’єднання комісій з культури, освіти, охорони здоров’я, дозвілля, молоді та соціального захисту – було ухвалене без особливого спротиву. 46 депутатів (усього їх 90) проголосували “за”, відтак ухвалу прийнято. Тепер будуть вибирати нових голів комісій, і навіть важко собі уявити, якого напруження може сягнути з’ясування стосунків, підігріте кар’єрними амбіціями багатьох народних обранців.

Про ставлення до цієї ситуації ми розпитали кількох депутатів. Ось що вони думають:

Богдан Бедрило, голова постійної комісії міської ради з питань фінансів та планування бюджету:

Я голосував “за”, бо вважаю, що слід чекати змін на краще. Зміни час від часу назрівають, і не треба їх боятися. Ця ухвала більш чітко структурує управління. Вважаю, виконком і депутатський корпус будуть за таких умов краще працювати.

Володимир Гірняк, наймолодший депутат міської ради:

Вважаю, що реорганізовувати постійні депутатські комісії за останні півтора року буде досить складно, оскільки депутати, які стільки пропрацювали в цих комісіях, уже вникнули в роботу. Відповідно, тепер їм треба звикати до нових умов, оптимізм їх відчутно зменшиться, та й виникне багато нових технічних питань: обрання голів постійних комісій, саме створення комісій.

А думку про те, що чим більше людей у постійній комісії, тим ефективнішою є її робота, я піддаю сумніву. Бо й досвід інших міст України, і європейський досвід говорять, що в комісіях взагалі є по 5-7 чоловік, і люди мають право працювати у двох, трьох комісіях, тоді робота є значно ефективнішою. Реорганізація комісій дасть досить негативний ефект.

Ми зараз узагалі можемо опинитися в цейтноті, оскільки не зможемо обрати голів: скажімо, Руху може не підійти наша кандидатура, чи навпаки – ПРП не сподобається їхня і т. д. Тобто буде дуже складно компонувати роботу. Але Василь Степанович наполягав на вирішенні цієї проблеми, тобто відповідальність за той стан справ нестиме і він.

Юрій Баран, голова комісії муніципального майна:

Комісія проголосувала за реорганізовування.

А що стосується комісій охорони здоров’я і освіти, то всі вони потребують коштів. Я вважаю, що коли це буде одна комісія, то їхні голови вже якось між собою ці питання погодять, і не треба буде всіх їх виносити на сесію міської ради.

Микола Бандрівський, секретар комісії культури:

Мені прикро, що голова вдається до таких заходів, а саме – тиску на депутатський корпус. Спочатку він викликав до себе комісії, мав із ними розмови, там приймалися попередні голосування. Я утримувався від цих рішень, тому совість моя чиста. Як член Руху я проголосував зараз за цю ухвалу, але як людина я бачу, що це призведе до ще більшого хаосу в гуманітарній роботі міста. Уявіть собі, що значить комісія з 25 чоловік, в якій вирішуються справи медицини, освіти, культури, дозвілля, молоді. І все це має впасти на одну особу – голову комісії. Це нонсенс. Головний аргумент Куйбіди – підпорядкувати кількість комісій кількості департаментів. Але чому б не піти протилежним шляхом? Наприклад, упорядкувати департамент гуманітарної політики, розділяючи його на структури. Я поділяю також думку багатьох моїх колег: на переправі коней не міняють. Вживатися зараз у нове русло буде дуже важко, і це позначиться на роботі.

А крім того, весь світ іде шляхом спеціалізації. Не можна все вкупі звалювати в один казан. Результат відомий: не буде винних, не буде відповідальних, це ще радянський спосіб...

POSTUP - ПОСТУП
№161 (605),
29 ВЕРЕСНЯ 2000 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Бажання руху
·Ампурація голови

ПОГЛЯД
·Обнадійливі новини про гарячу воду
·Клани в законі
·Місто-бордель

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Сенчук повернувся!
·Засудженим - соціальну адаптацію
·ЖЕКи - під контролем мера
·КІЛЬКА СЛІВ
·Робота не завершиться вчасно
·Область готується до зими
·"Світ" повертає героїв

НАША СТОЛИЦЯ
·АРХІВАРІУС
·Міська рада на грані хаосу
·З візка - і на коня

ПОСТУП З КРАЮ
·Російський слід у спробі перевороту в Україні
·Діти лейтенанта Шмідта
·Розбір польотів
·Осінь. Час нагнітати масовий психоз

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Комуністи на служби в мафії
·Сухарто уник суду
·Палац для імператора Путіна
·Ватикан та Пекін не поділили історії
·Переворот в історії мистецтва

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Валютна істерія фінішує в серпні
·ОПЕК ставить Заходу ультиматум
·Сьогодні кращий, ніж учора
·СВІТ

ТЕЛЕПРОСТІР
·Олександр Богуцький: Багатьох наших політиків краще взагалі по телевізору не показувати

АРТ-ПОСТУП
·Книга, яка нам потрібна
·Нагірні, Леви: історія одного врятованого архіву
·Музичне свято в Стрию
·ДЗИГА
·САНТИМЕНТ
·ЛІКНЕП

ОЛІМПІЙСЬКИЙ ПОСТУП
·Молдавські олімпійці залишаються в Австралії
·А австралійка загубила медаль
·Андрій Котельник уже у фіналі
·Олімпійські трагедії зірок
·Сіднейська Олімпіада стане стимулом для туристів

СПОРТ-ПОСТУП
·Донеччани знову за старе,
·Кукабара, Сидней, Коала, Кенгуру...

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Аффлек і Деймон дарують мільйон
·U2 випустили новий відеокліп