BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 29 ВЕРЕСНЯ 2000 року |

Клани в законі

Генерал Білас переконаний, що люди в погонах ніколи не будуть відстоювати інтереси суспільства

СИЛА

Тетяна НАГОРНА

“Два роки тому я очолював робочу групу, яка займалася перевіркою правоохоронних органів Львівщини. За результатами її роботи ми скликали засідання Комітету ВРУ з боротьби із організованою злочинністю, бо стан справ у області й справді був дуже поганий. Згодом провели ще одну перевірку, яка навела нас на думку, що втручатися треба негайно. І саме тоді міністр внутрішніх справ зняв з посади начальника обласного управління МВС Михайла Янковського і призначив Валерія Строгого. Чи стало від того краще, я не відслідковував. Як депутат Верховної Ради я роблю висновки зі звернень громадян: львівська міліція і далі не зважає на права й інтереси громадян, вона далі ставиться до мешканців як до своїх васалів”, – сказав Іван Білас, голова Комітету ВРУ з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, коментуючи попередню оцінку Комітету з організованою злочинністю і корупцією (нагадаємо, що роботу львівських міліціонерів було визнано вкрай поганою).

Зрештою, генерал Білас як людина, яка (цитуємо його власне визначення) “на своїй посаді не лобіює, а контролює діяльність міліціонерів, “есбеушників”, митників” і т. д., визнав, що львівські правоохоронці нічим не відрізняються від тих, які працюють в інших областях України. Відстежуючи вчинки керівництва всіх силових структур країни, Білас зробив висновок, що всі вони вважають свої відомства державами в державі. “Якщо хтось назвав ієрархію Міністерства внутрішніх справ або ж іншу силову структуру кланом, то, безперечно, ці слова мають під собою ґрунт”, – говорить Білас. Як доказ він наводить свіжий приклад із викриттям групи, що збиралася здійснити державний переворот. На його думку, приховування інформації про цих людей яскраво ілюструє ситуацію, що склалася: Україна опинилася на межі суб’єктивної диктатури силовиків на свідомість громадськості. А той факт, що чисельність працівників МВС на 120 тисяч перевищує кількість Збройних сил України, переконливо доводить авторитарність діючого режиму.

Єдиний вихід, за словами Біласа, – у цілковитій реорганізації. Очолюваний ним Комітет нині працює над законопроектами, якраз і покликаними її провести. Йдеться про проекти Закону “Про загальну структуру та чисельність МВС України”, Закону “Про державний департамент національної поліції” та закону про прокуратуру. Згідно з ними боротьбою зі злочинністю та розшуково-оперативною роботою займатиметься національна поліція, а громадський порядок захищатиме міліція муніципалітету. “Міський голова сам мусить визначати криміногенний стан у місті – й сам мусить вирішувати, скільки і яких правоохоронців йому треба для забезпечення спокою та порядку”, – вважає Білас.

Відійде у минуле й ДАІ, яку Комітет пропонує замінити Службою дорожної безпеки. “Не може так бути, щоби інспектор зупиняв вас, нишпорив у машині, дізнавався, хто з вами їде, – а наприкінці ще й накладав штраф. На дорозі повинні стояти люди, які допомагають усім учасникам руху й забезпечують їх безпеку”, – переконаний депутат. Нонсенсом він вважає відділ віз та реєстрацій, адже його діяльність – залишки від Союзу.

І ще один, чи не найважливіший висновок, зроблений, мабуть, на підставі власної діяльності: генерал переконаний, що очолювати силові структури мусять цивільні особи, бо “люди в погонах ніколи не будуть відстоювати інтереси суспільства, вони завжди й усюди вигороджуватимуть відомства”.

POSTUP - ПОСТУП
№161 (605),
29 ВЕРЕСНЯ 2000 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Бажання руху
·Ампурація голови

ПОГЛЯД
·Обнадійливі новини про гарячу воду
·Клани в законі
·Місто-бордель

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Сенчук повернувся!
·Засудженим - соціальну адаптацію
·ЖЕКи - під контролем мера
·КІЛЬКА СЛІВ
·Робота не завершиться вчасно
·Область готується до зими
·"Світ" повертає героїв

НАША СТОЛИЦЯ
·АРХІВАРІУС
·Міська рада на грані хаосу
·З візка - і на коня

ПОСТУП З КРАЮ
·Російський слід у спробі перевороту в Україні
·Діти лейтенанта Шмідта
·Розбір польотів
·Осінь. Час нагнітати масовий психоз

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Комуністи на служби в мафії
·Сухарто уник суду
·Палац для імператора Путіна
·Ватикан та Пекін не поділили історії
·Переворот в історії мистецтва

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Валютна істерія фінішує в серпні
·ОПЕК ставить Заходу ультиматум
·Сьогодні кращий, ніж учора
·СВІТ

ТЕЛЕПРОСТІР
·Олександр Богуцький: Багатьох наших політиків краще взагалі по телевізору не показувати

АРТ-ПОСТУП
·Книга, яка нам потрібна
·Нагірні, Леви: історія одного врятованого архіву
·Музичне свято в Стрию
·ДЗИГА
·САНТИМЕНТ
·ЛІКНЕП

ОЛІМПІЙСЬКИЙ ПОСТУП
·Молдавські олімпійці залишаються в Австралії
·А австралійка загубила медаль
·Андрій Котельник уже у фіналі
·Олімпійські трагедії зірок
·Сіднейська Олімпіада стане стимулом для туристів

СПОРТ-ПОСТУП
·Донеччани знову за старе,
·Кукабара, Сидней, Коала, Кенгуру...

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Аффлек і Деймон дарують мільйон
·U2 випустили новий відеокліп