BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 29 ВЕРЕСНЯ 2000 року |

Ампурація голови

Міський референдум про зміну влади у Львові стає дедалі реальнішим

ПОСЛІДОВНО

Тетяна НАГОРНА

Ініціативна група, створена 17 вересня зборами громадян, які прагнуть поміняти владу у Львові шляхом референдуму, вже подала в мерію всі необхідні документи, і тепер, згідно з чинним законодавством, у 14-денний термін, себто до 9 жовтня, вона має бути офіційно зареєстрована або ж отримати аргументовану відмову.

Керівники політичних організацій, що входять у КРУПОЛ (це близько десяти партій — переважно праворадикального напрямку), які виступили ініціаторами міського референдуму, вважають, що правда на їх боці. “Умови, за яких стає можливим проведення місцевого чи всеукраїнського референдуму, дуже чітко регламентовані законодавством. Усі ці умови нами наразі дотримані, і якщо львівське чиновництво відмовить у реєстрації ініціативної групи, то піде відвертий кримінал”, — заявив голова УНА-УНСО Андрій Шкіль.

Нагадаємо, що 17 вересня 227 львів’ян, незадоволених діяльністю мера Василя Куйбіди й міської ради в цілому, визначили чотири пункти, які сподіваються втілити через загальноміський референдум. Нагадаємо зміст цих пунктів: 1) припинення повноважень Василя Куйбіди; 2) припинення повноважень депутатів нинішньої міської ради; 3) скасування останнього рішення міської ради “Про польські військові поховання на Личаківському цвинтарі”; 4) повернення тарифів на громадський транспорт і комунальні послуги до рівня березня 2000 року.

Тоді ж невдоволені створили ініціативну групу з проведення міського референдуму в складі 15 осіб.

До речі, неозброєнним оком помітно, що львівські праворадикали скористалися досвідом своїх антагоністів -- комуністів. Під час підготовки всеукраїнського референдуму про зміни до Конституції весною комуністи намагалися реалізувати ідею альтернативного референдуму, де одним із питань теж було зниження плати за комунальні послуги. Популізм, так би мовити, двигун політики...

Для послідовного втілення задуму поміняти місцеву владу законним шляхом ініціаторам після реєстрації залишиться всього лише зібрати 56 тисяч підписів (10% від загальної кількості виборців Львова), а потім почекати, коли у призначений термін уже більшість львів’ян прийде на дільниці й скаже своє вагоме “так”. Принаймі організатори референдуму вважають, що іншої відповіді мешканці міста не дадуть. “Нам не потрібно рекламувати цей референдум, не потрібно підкуповувати голоси, бо стан справ у господарці нашого міста говорить сам за себе, він змусить львів’ян підтримати нашу ініціативу.
Необхідні 56 тисяч підписів ми зберемо легко. Так само легко запропонуємо львів’янам людей для обрання в міську раду — і когось одного на посаду міського голови”, — переконаний Андрій Шкіль, який безапеляційно стверджує, що гірших депутатів бути просто не може.

Те саме стосується й посади мера, на яку КРУПОЛ, за словами Шкіля, без жодних труднощів узгодить спільну кандидатуру. “Час нероби й безгосподарника пройшов. Був Куйбіда, який не дав собі ради з господаркою міста й навіть не намагався цього зробити; а тепер прийде людина, яка не буде влазити у політику й займатися інтриганством, а просто забезпечить усім нам нормальні умови проживання”, — твердить Шкіль.

Щоправда, лідер місцевих правих радикалів категорично відмовився назвати прізвище можливого наступника Куйбіди. Тож не виключено, що узгоджена кандидатура бодай від тих партій, що входять у КРУПОЛ, існує лише в їхній уяві...

POSTUP - ПОСТУП
№161 (605),
29 ВЕРЕСНЯ 2000 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Бажання руху
·Ампурація голови

ПОГЛЯД
·Обнадійливі новини про гарячу воду
·Клани в законі
·Місто-бордель

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Сенчук повернувся!
·Засудженим - соціальну адаптацію
·ЖЕКи - під контролем мера
·КІЛЬКА СЛІВ
·Робота не завершиться вчасно
·Область готується до зими
·"Світ" повертає героїв

НАША СТОЛИЦЯ
·АРХІВАРІУС
·Міська рада на грані хаосу
·З візка - і на коня

ПОСТУП З КРАЮ
·Російський слід у спробі перевороту в Україні
·Діти лейтенанта Шмідта
·Розбір польотів
·Осінь. Час нагнітати масовий психоз

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Комуністи на служби в мафії
·Сухарто уник суду
·Палац для імператора Путіна
·Ватикан та Пекін не поділили історії
·Переворот в історії мистецтва

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Валютна істерія фінішує в серпні
·ОПЕК ставить Заходу ультиматум
·Сьогодні кращий, ніж учора
·СВІТ

ТЕЛЕПРОСТІР
·Олександр Богуцький: Багатьох наших політиків краще взагалі по телевізору не показувати

АРТ-ПОСТУП
·Книга, яка нам потрібна
·Нагірні, Леви: історія одного врятованого архіву
·Музичне свято в Стрию
·ДЗИГА
·САНТИМЕНТ
·ЛІКНЕП

ОЛІМПІЙСЬКИЙ ПОСТУП
·Молдавські олімпійці залишаються в Австралії
·А австралійка загубила медаль
·Андрій Котельник уже у фіналі
·Олімпійські трагедії зірок
·Сіднейська Олімпіада стане стимулом для туристів

СПОРТ-ПОСТУП
·Донеччани знову за старе,
·Кукабара, Сидней, Коала, Кенгуру...

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Аффлек і Деймон дарують мільйон
·U2 випустили новий відеокліп