BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 26-27 ВЕРЕСНЯ 2000 року |

Хто придумав путч?

Як стверджує СБУ, за спробою перевороту стояли військові пенсіонери

ТЕАТР АБСУРДУ

Дмитро ЯЦЕНКО

У справі про державний переворот нарешті з’явилися нові подробиці. Учора під кінець дня стало відомо, що Служба безпеки України порушила кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого статтею 56-1 Кримінального кодексу України (дії, спрямовані на насильницьке повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади), щодо трьох осіб. Про це повідомив у понеділок на брифінгу в Києві заступник начальника управління СБУ в Чернігівській області Іван Кононов. За його словами, затримано двох – Юрія Петровського, що підозрюється як організатор, і жителя Чернігівської області Булахова. Третій чоловік, що фігурує у справі, є громадянином Росії і перебуває за межами України.

Кримінальну справу було порушено 21 вересня. Усі підозрювані у причетності до злочину є членами Всеукраїнського союзу радянських офіцерів або Українського союзу радянських офіцерів. Як повідомив І. Кононов, усі затримані психічно нормальні й не перебувають на обліку в неврологічному диспансері. Фінансова база організації з’ясовується. За даними СБУ, до складу так званої “Реввійськради” входило 18 осіб. Чисельність т. з. “Червоної гвардії” встановлюється. На сьогодні поки що немає даних про те, чи вели затримані агітаційну роботу у військах, хоч вони й “прагнули” це робити, сказав І. Кононов. Він також не відповів на запитання, чи була вилучена зброя, зазначивши, що така інформація може зашкодити слідству.

Учасники прес-конференції показали журналістам листівки, які нібито готувалися затриманими, а також карту, на якій були нанесені лінії руху бойових груп, місця можливого зіткнення з військами.

На представленій журналістам листівці зображено герб Української Радянської Соціалістичної Республіки (Русь). У ній, зокрема, йдеться про те, що влада повертається трудовому народу в формі Рад, відновлюється дія Конституції УРСР у редакції 1977 року. Пропонується зафіксувати, що виконавча влада підконтрольна і підзвітна Радам народних депутатів, ліквідуються управлінські структури президентської влади, скасовується “неправова і неконституційна заборона” діяльності Компартії, а парторганізаціям передається майно, незаконно вилучене у партії. В іншій листівці міститься заклик “До зброї, співвітчизники!”

І все ж – навіть після оприлюднення таких аж надто, як для спецслужби, детальних фактів – більшість людей скептично ставиться до цього блискучого розвінчування органами безпеки антидержавників-заколотників. Найбільше ж усіх здивувало те, що Президент Кучма про замах на державний устрій теж дізнався з телевізійних повідомлень, і лише після цього мав розмову з головою СБУ Леонідом Деркачем.

Недовіру до заяви СБУ висловили й деякі політики. Зокрема, скептично висловився перший заступник голови Верховної Ради й об’єднаний соціал-демократ Віктор Медведчук: “Говорити про те, що декілька людей можуть захопити владу в Україні збройним шляхом, – просто несерйозно. Державній владі в країні нічого зараз не загрожує, в тому числі й такі спроби, про які говориться в повідомленні СБУ”. Інший заступник спікера та один із лідерів парламентської групи “Відродження регіонів” Степан Гавриш вважає, що заява посадовців Служби безпеки України має дестабілізаційний характер.

У попередньому числі “Поступ” висунув припущення, що таким чином голова СБУ Леонід Деркач заявляє про себе перед майбутньою прем’єріадою, адже ще минулого року він розглядався як один із наступників Валерія Пустовойтенка. Усе це відбувається на тлі посилення чуток про відставку Президента Леоніда Кучми та про “російський варіант” передачі влади від Президента до прем’єра. Тому не виключено, що останні події є наслідком нервового зриву в багатьох претендентів на найвищу державну посаду, вони поступово перетворюються у справжню війну олігархів.

Проте перший заступник начальника управління департаменту захисту державної безпеки СБУ України Віталій Циганок відкинув версію про те, що інформація про факт викриття “путчистів” має пропагандистський характер і вигідна СБУ. За його словами, “з усіх матеріалів, які представлені і будуть представлені, такого питання виникати не може”. Зрештою, було б дивно, якщо б есбеушний посадовець сказав щось інше.

POSTUP - ПОСТУП
№159 (603),
26-27 ВЕРЕСНЯ 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Нам погрожують мішками з грішми
·Забави у війну для багатих

ПОГЛЯД
·"Кіна" не буде?
·Нейтральна смуга

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Львівське м"ясо без кордонів
·Постабортний синдром
·Комфорт клієнта - вище за все
·КІЛЬКА СЛІВ
·Лук"яненківці проти шандрюківців
·З львівської школи - в німецький вуз

НАША АКЦІЯ ЗА НАШІ ПРАВА
·Чиста правда про владу
·Ігор Марчак: Без гарячої води Львів виживе
·З Вашингтона до Львова

ПОСТУП З КРАЮ
·Медведчук не визнає своєї вини у справі Стуса
·Хто придумав путч?
·Гонгадзе бачили наступного дня після зникнення
·"Зеніт" і "Сатана" летять у космос

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·"Наше радіо" вигнали і з Молдови
·Утеча перуанського тирана
·Шустер пережив реінкарнацію
·Безрезультатні югославські вибори

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Туркменбаши зрадив Тимошенко
·МВФ попередив Східну Європу
·Світові банки спільно реанімуватимуть євро
·СВІТ

АРТ-ПОСТУП
·"Індустріальна реальність" - реальність свободи

ПОСТУП В МАЙБУТНЄ
·Наступає епоха модерного Середньовіччя

ОЛІМПІЙСЬКИЙ ПОСТУП
·Шахісти теж хочуть в олімпійську сім"ю
·Такий безмедальний десятий день
·Представниці найдавнішої професії - в захваті
·Австралійські акули обідають серфінгістами
·Після Олімпіади - в місіонерки

СПОРТ-ПОСТУП
·"Ферарі" повертає собі лідерство
·Львівський екіпаж став чемпіоном України
·Англійське перемир"я та німецькі побоїща
·"Сокіл" з Кубка вилетів, а ФК "Львів" іде далі

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Основний інстинкт