BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 23-24 ВЕРЕСНЯ 2000 року |

СВІТООГЛЯД

Кіднепери здалися без бою

Терористи, які в четвер захопили в заручники групу будівельників у селищі Лазаревське неподалік від Сочі (чит. попереднє число “Поступу”), звільнили вчора зранку всіх заручників і здалися владі. Заступник міністра внутрішніх справ Росії Володимир Козлов на вчорашній прес-конференції заявив, що захоплення заручників було, скоріше за все, інсценованим. Але виникає логічне запитання: чи передбачені були в сценарії втечі з ламанням ніг та пораненнями? А може, втікачі були мазохістами?

Нагадаємо, що спершу злочинці вимагали 30 мільйонів доларів і звільнення з російських тюрем усіх в’язнів-чеченців. Потім вони додали до своїх вимог зустріч із президентом Путіним і гелікоптер.

День без автомобіля

Мешканці восьми сотень міст світу взяли вчора участь в акції “День без автомобіля”. Уперше ця акція була оголошена два роки тому – на підтримку використання велосипедів і електричних видів транспорту. Цього року вона стала також однією з форм протесту проти високих цін на пальне.

У Таїланді прем’єр-міністр Чуан Лікпаї приїхав учора на роботу на велосипеді. Торік в акції “День без автомобіля” взяли участь понад 22 мільйони осіб у Франції, Італії й Швейцарії. За попередніми підрахунками, до цьогорічної акції долучилось 60 мільйонів бажаючих.

Фідель Кастро мириться зі США

Кубинський лідер Фідель Кастро заявив, що його країна готова до примирення зі Сполученими Штатами Америки, незважаючи на різницю в ідеологічних принципах. Нагадаємо, що на “Саміті тисячоліття”, який на початку місяця проходив у Нью-Йорку, президент США Білл Клінтон і Фідель Кастро вперше в історії потиснули один одному руки.

“Ми готові до примирення зі США, але це залежить не тільки від нас”, – сказав Кастро в інтерв’ю катарській телестанції “Аль-Джазіра”. “Куба хоче жити у мирі з усім світом, незалежно від політичних і релігійних переконань”, – заявив кубинський президент.

У цей же час Вашингтон вирішив надати притулок кубинським біженцям, які у вівторок утекли з “Острова свободи” на літаку Ан-2. Літак зазнав аварії і впав у море. На борту перебували 15 осіб, дев’ять із них вдалося врятувати.

Жорстоке сіамське рішення

Сіамські близнюки, вік яких становить шість тижнів, будуть розділені хірургічним шляхом. При цьому одна із сестер-близнюків загине, щоби друга змогла вижити. Таке рішення – всупереч бажанню батьків – ухвалив у п’ятницю британський суд. Рішення суду не влаштовує батьків дівчаток, бо вони є католиками. А навмисне позбавлення життя людини суперечить біоетичному вченню ватиканських богословів.

Найдавніший європейський малюнок

Група палеонтологів виявила в Італії фрагменти найдавнішого європейського живопису. У печері Фумане, що на північному сході країни і недалеко від Верони, вчені знайшли фрагменти каміння зі збереженими на них зображеннями. На одному з каменів намальована якась тварина. За попередніми оцінками палеонтологів, зображенню щонайменше 35 тисяч років.

За словами професора Лучао Сальцані, який керував експедицією, йдеться про унікальну знахідку, тому що дотепер учені були впевнені, що в Італії неможливо знайти сліди печерного живопису через відсутність умов, необхідних для його збереження. Ці зображення збереглися через те, що камені свого часу відкололися від стін печери і згодом покрились землею. Печера, про яку мова, використовувалася неандертальцями для проживання ще понад 100 тисяч років тому.

POSTUP - ПОСТУП
№158 (602),
23-24 ВЕРЕСНЯ 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·В Україні готувався державний переворот
·Сенчук заблокував рахунки міської ради

ПОГЛЯД
·Міна сповільненої дії
·Дуля в кишені
·Депутати не знають, що і думати

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·У Башкирію - ЛАЗами
·У воді - нафта, у харчах - нітрати з пестицидами...
·П"ять років "зони" за субсидії
·КІЛЬКА СЛІВ
·Львів здобуває звання кримінальної столиці
·Поштові скрині тепер чиїсь

ПОСТУП З КРАЮ
·Фракції не перестають перегруповуватися
·Візовий шлагбаум до Румунії
·До нас їдуть тисячі хасидів
·Кравченку загрожувала відставка

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Югославія - в напруженому очікуванні
·Забавки європейських монстрів
·Скандал на Єлисейських полях

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·ЕКОНОВИНИ
·Битва за бюджет-2001 буде як ніколи жорстокою
·Консультантів і аудиторів змушують розлучатися
·400 найбагатших американців

ПОСТУП В ІСТОРІЮ
·Україна понад усе!
·Замах на Пілсудського під Львівською ратушою

АРТ-ПОСТУП
·Менгір на честь Художника
·Ксенофобія проти Музики

АВТО-ПОСТУП
·Славні львівські автогоншики
·АВТОНОВИНИ

НЕРУХОМІСТЬ У ПОСТУПІ
·Ви придбали приміщення для бізнесу. Що далі?

СПОРТ-ПОСТУП
·У Львові відбулися змагання з дуатлону
·Триває український парад срібних нагород
·Ідею Самаранча розкритикували
·Поезію на Олімпіаді не шанують

POST-ФАКТУМ
·КАЛЕНДАР
·Яким буде мужчина нового тисячоліття?