BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 22 ВЕРЕСНЯ 2000 року |

СВІТ

У США – ДЕФІЦИТ ГАЗУ. Видобуток газу в США не встигає за попитом. Як пише Wall Street Journal, для задоволення попиту на природний газ потрібно один-два роки. Обсяги запасів газу в сховищах сьогодні на 15% нижчі, ніж були у цей же час рік тому, і на 10% нижчі від середніх рівнів для цього сезону за останні п’ять років. Багато аналітиків, економістів (а особливо – трейдерів на ринках) вважають, що країні загрожує серйозна нестача газу. Ціни на нафту досягли рекордних за останні 10 років показників. Ціни на газ також швидко зростають через побоювання, що взимку може забракнути цього енергоносія. Незважаючи на це, Американська асоціація газопромисловців (AGA) обіцяє населенню безперебійне постачання газу протягом зими. Однак навіть у цьому випадку жителі Середнього Заходу заплатять за опалювання на 40% більше, ніж у 1999 році. Але якщо зима буде холодною, можливі проблеми, масштаб яких оцінити зараз досить складно.

А В ІРАНІ – НАДЛИШОК. У зв’язку з відкриттям кількох великих родовищ газу Іран збирається активізувати пошуки маршрутів його транспортування в Європу. Найкоротшим і найбільш вигідним маршрутом експорту газу Іран вважає вірменський. Зараз у Єревані готуються оголосити тендер на підготовку технічно-економічного обґрунтування газопроводу Іран – Вірменія – Чорне море. Між урядовими колами Вірменії та Ірану вже досягнуто відповідні домовленості. Розглядаючи Євросоюз як одну з зацікавлених сторін проекту, іранці зазначають, що будівництво газопроводу через Вірменію може вирішити і проблему експорту газу з Прикаспійського регіону в Європу. За попередніми даними, спорудження газопроводу Іран – Вірменія оцінюється в 120 млн. дол. (будівництво 110-кілометрової ділянки на іранській території та 360-кілометрової – у Вірменії). Обсяг щорічного експорту газу на цій гілці повинен становити 1 млрд. куб. м.

FORD ХОЧЕ ВИКУПИТИ HERTZ. Американська компанія Ford Motor Co. запропонувала 597 млн. дол. за 18,5% акцій найбільшої в світі компанії з прокату автомобілів Hertz Corp. Ford уже володіє 81,5% акцій Hertz. Ринкова капіталізація Hertz Corp. – 2,6 млрд. дол. Компанія має представництва в 140 країнах світу. Чистий прибуток компанії за підсумками першого півріччя 2000 року становив 160 млн. дол., інформує CNN.

VOLVO ПЛАНУЄ ПОЗБУТИСЯ SCANIA. Шведська компанія Volvo веде переговори про продаж своєї частки в компанії Scania німецькій автомобільній компанії Volkswagen. Продавши у 1999 році відділення з виробництва легкових автомобілів, компанія зосередилася на виробництві вантажівок. Volvo контролює 45,5% Scania. Volkswagen, у свою чергу, планує збільшити свою частку в компанії Scania.
АЛЬЯНС DISNEY З ІГРАШКАМИ. Американська медіа-компанія Walt Disney і друга у світі за величиною іграшкова компанія Hasbro уклали багаторічний стратегічний альянс. Договір передбачає взаємне використання ліцензованих продуктів компаній. За умовами договору Hasbro отримує право розробляти іграшки, використовуючи героїв фільмів Disney. У свою чергу, Disney використовуватиме бренди Hasbro у своїх тематичних парках.

КАЗАХСТАН МАЄ 47 БАНКІВ. Капітал банківської системи Казахстану сьогодні становить 570 млн. дол., активи – понад 3 млрд. дол. Про це повідомив голова Національного банку Республіки Казахстан Григорій Марченко. За його словами, зараз у Казахстані нараховується 47 банків, 20 із яких контролюються іноземним капіталом. У 1993 році в Казахстані було 230 банків. Глава нацбанку зазначив, що банківська система країни планує впровадження консолідованого контролю за промисловими конгломератами.

POSTUP - ПОСТУП
№157 (601),
22 ВЕРЕСНЯ 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Терористи зганьбили британську розвідку
·Парламент наплював на журналістів

ПОГЛЯД
·Переворот партійного значення
·Російська ідея в українській медицині
·Кан кан
·Легенд Львова виявилося замало

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·"Ісус" знов у Львові
·Стріляли в сина начальника слідства
·КІЛЬКА СЛІВ
·Літр бензину з десяти потрібних не доливають
·Націоналізм як чпосіб мислення
·Срібні скарби електричок
·АРХІВАРІУС

НАША СТОЛИЦЯ
·"Базіви"
·Дума про парламент

ПОСТУП З КРАЮ
·Регіони знову невдоволені бюджетом
·Праві не довіряють одне одному
·Журналісти захищатимуть себе самі
·СВІТООГЛЯД

ПОСТУП У СВІТ
·"Німецькі неонацисти" з російськими обличчями
·У Сочі захоалено заручників
·Справу Whitewater закрито
·Лідерів НАТО засуджено до 20 років
·КРАЙ

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·Словаччина не піде проти України
·До тюрми - за приховування правди
·За металобрухт - до цюпи
·СВІТ

АРТ-ПОСТУП
·Львівське жіноцтво в портретах - до столиці
·Кожного разу вперше. Іпостасі Євгена Лисика
·"Концерт - це вистава"
·Тріумф легендарного Маестро

ЗІРКИ У ПОСТУПІ
·Патрісія Каас: "Так, я хочу мати дитину. І Філіпп теж"
·Барбара Стрейзанд прощається зі сценою

ОЛІМПІЙСЬКИЙ ПОСТУП
·Полісмени хочуть їсти
·І спекулянти теж...
·Нову Зеландію пограбували
·Лише одне "срібло" за вчоращній день
·Кувейтцям забороняють дивитись Олімпіаду
·На Олімпійський вогонь знову напали
·З "Пепсі" на Олімпіаду не пускають
·Самаранч вирішив провести власний футбольний чемпіонат

СПОРТ-ПОСТУП
·Тріумф "Шахтаря" був так близько..
·Друга ліга - дві перемоги
·Перек залишає Сидней

POST-ФАКТУМ
·КАЛЕНДАР
·Скандали минулі, теперішні й майбутні