BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 22 ВЕРЕСНЯ 2000 року |

СВІТООГЛЯД

Звинувачено азербайджанського журналіста

Прокуратура Азербайджану висунула редактору опозиційної газети “Єни Мусават” Рауфові Аріфоглу звинувачення в закликах до зміни державного ладу насильницьким шляхом. Раніше журналісту, заарештованому 22 серпня, уже були висунуті звинувачення в незаконному зберіганні вогнепальної зброї та організації викрадення літака. Прокуратура Азербайджану підтверджує, що Аріфоглу був пов’язаний із терористом Мехті Гусейнли, що намагався захопити літак, який здійснював рейс за маршрутом Нахічевань-Баку. Адвокати заарештованого заявляють, що всі ці обвинувачення не мають під собою жодних підстав.

Провал конференції з роззброєння

Без яких-небудь конкретних результатів у четвер у Женеві завершилася чергова сесія конференції ООН з роззброєння. Її учасники знову не змогли визначити умов і тем майбутніх міжнародних переговорів щодо скорочення озброєнь. Як повідомив голова конференції, болгарський дипломат Петро Драганов, делегації з 66 країн висувають найсуперечливіші пропозиції, не погоджуються на жодні поступки. Зокрема, Росія та Китай вимагають розпочати переговори про обмеження гонки озброєнь у космосі, а країни Заходу хотіли б зробити головною темою майбутніх переговорів проблему поширення радіоактивних матеріалів, придатних для виготовлення ядерної зброї. Драганов висловив надію, що сесія конференції ООН з роззброєння, яка розпочнеться в січні 2001 року, відбудеться конструктивніше.

Страждання кубинських утікачів

Досі залишається нез’ясованою доля дев’яти кубинців, врятованих 19 вересня американською пошуковою бригадою з літака, який впав у море. Відомо лишень, що їх відвезли в один зі шпиталів Маямі. Як правило, кубинським біженцям, які досягли американської території, дається право просити політичного притулку. Глава кубинського дипломатичного представництва в США Фернандо Ремирес зажадав видачі біженців, стверджуючи, що укравши літак, вони вчинили злочин і повинні бути віддані під суд. Зараз суть звинувачень вивчають співробітники ФБР. Представники кубинської діаспори Маямі вимагають надати біженцям право “вільного життя”, заради якого вони пішли на такий ризик.

Вашингтон скасує санкції

США висловили готовність скасувати санкції щодо Югославії у випадку перемоги кандидата від опозиції на майбутніх президентських виборах. З такою заявою виступив офіційний представник американського Держдепартаменту. Вашингтон висловив надію на те, що опозиція зуміє домогтися перемоги. Проте більшість політиків США сумніваються в тому, що Слободан Мілошевич визнає результати виборів.

Знову теракт в Іспанії

В Іспанії вчинено чергове політичне убивство. Вчора в передмісті Барселони був застрелений Хосе Луїс Руїс Касадо – член правлячої Народної партії Каталонії. Влада покладає відповідальність за злочин на організацію баскських сепаратистів ЕТА. З 1968 року баски ведуть збройну боротьбу за незалежність. Тільки за останній рік внаслідок терактів, організованих ЕТА, загинуло 12 осіб.

Захищаючи права,
застрелив поліцая

До дванадцяти з половиною років в’язниці засудив суд водія автобуса з німецького міста Гале. Злочинець застрелив із пістолета одного поліцая і важко поранив другого. Це відбулося після того, як правоохоронці зафіксували радаром значне перевищення швидкості автомобіля зловмисника. Убивця заявив, що стріляв із страху загубити водійські права і роботу. Прокуратура вимагала суворішого покарання, проте суд повірив заяві обвинувачуваного, що він не хотів убивати, а тільки бажав забрати плівку з показами радара.

POSTUP - ПОСТУП
№157 (601),
22 ВЕРЕСНЯ 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Терористи зганьбили британську розвідку
·Парламент наплював на журналістів

ПОГЛЯД
·Переворот партійного значення
·Російська ідея в українській медицині
·Кан кан
·Легенд Львова виявилося замало

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·"Ісус" знов у Львові
·Стріляли в сина начальника слідства
·КІЛЬКА СЛІВ
·Літр бензину з десяти потрібних не доливають
·Націоналізм як чпосіб мислення
·Срібні скарби електричок
·АРХІВАРІУС

НАША СТОЛИЦЯ
·"Базіви"
·Дума про парламент

ПОСТУП З КРАЮ
·Регіони знову невдоволені бюджетом
·Праві не довіряють одне одному
·Журналісти захищатимуть себе самі
·СВІТООГЛЯД

ПОСТУП У СВІТ
·"Німецькі неонацисти" з російськими обличчями
·У Сочі захоалено заручників
·Справу Whitewater закрито
·Лідерів НАТО засуджено до 20 років
·КРАЙ

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·Словаччина не піде проти України
·До тюрми - за приховування правди
·За металобрухт - до цюпи
·СВІТ

АРТ-ПОСТУП
·Львівське жіноцтво в портретах - до столиці
·Кожного разу вперше. Іпостасі Євгена Лисика
·"Концерт - це вистава"
·Тріумф легендарного Маестро

ЗІРКИ У ПОСТУПІ
·Патрісія Каас: "Так, я хочу мати дитину. І Філіпп теж"
·Барбара Стрейзанд прощається зі сценою

ОЛІМПІЙСЬКИЙ ПОСТУП
·Полісмени хочуть їсти
·І спекулянти теж...
·Нову Зеландію пограбували
·Лише одне "срібло" за вчоращній день
·Кувейтцям забороняють дивитись Олімпіаду
·На Олімпійський вогонь знову напали
·З "Пепсі" на Олімпіаду не пускають
·Самаранч вирішив провести власний футбольний чемпіонат

СПОРТ-ПОСТУП
·Тріумф "Шахтаря" був так близько..
·Друга ліга - дві перемоги
·Перек залишає Сидней

POST-ФАКТУМ
·КАЛЕНДАР
·Скандали минулі, теперішні й майбутні