BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 22 ВЕРЕСНЯ 2000 року |

Журналісти захищатимуть себе самі

Провідні українські журналісти виступили за створення організації, здатної захистити їхні права під час виконання професійної діяльності. Як повідомив журналіст студії “1+1” Данило Яневський, зараз Україна переживає “момент істини”: “Річ не в іменах журналістів, які зазнають переслідувань, а в політичному режимі, що існує в країні”. Колега зниклого Георгія Гонгадзе — головний редактор “Української правди” Олена Притула розкритикувала дії міліції з розслідування справи. Вона додала, що в неї викликають сумніви “побутові версії” правоохоронців, підкресливши, що її — як головного редактора Інтернет-видання і людину, яка володіє інформацією, — правоохоронці досі не допитували. Учасники прес-конференції вкотре зазначили, що в Україні відсутня реальна свобода слова, а українські чиновники, на відміну від чиновників західних європейських країн, ігнорують журналістські звернення.

У більшості — новий координатор

У четвер на загальних зборах у сесійному залі Верховної Ради України парламентська більшість обрала новим координатором більшості лідера фракції Народно-демократичної партії Олександра Карпова. Згідно з положенням, затвердженим більшістю, координатор обирається на одну сесію (на попередній, нагадаємо, більшість очолював Леонід Кравчук). Лідер фракції Народного Руху України Геннадій Удовенко привітав Олександра Карпова з обранням, а також висловив думку, що присутність членів Компартії в сесійному залі на загальних зборах більшості свідчить про те, що в цієї фракції є велика зацікавленість в діяльності більшості. Новий координатор теж висловив упевненість у поповненні парламентської більшості найближчим часом, і підкреслив, що сьогодні до більшості входить 271 депутат.

Науковці хочуть хліба

Близько 500 працівників Національної Академії наук України пікетували учора Кабінет Міністрів з вимогою підвищити зарплату в 2,5-3 рази, а також негайно погасити заборгованість. Як повідомив голова Київського регіонального комітету профспілкових працівників НАНУ Анатолій Москаленко, у проекті бюджету на 2001 рік не передбачені заходи для виконання указу Президента України щодо додаткової підтримки Національної Академії наук України. На сьогодні, за словами учасників акції, середня зарплата працівників НАНУ — 226 гривень, у той час як професор Українського національного університету отримує зарплату в 800 гривень. Крім того, за останні 10 років спостерігається тенденція щорічного зменшення бюджетного фінансування науки: з 1990 по 1992 роки — від 3,07% до 0,7% валового національного продукту, а з 1997 по 1999 роки — від 0,5% до 0,22% ВВП.

На військових нападають

У ніч на четвер невідомий чоловік скоїв напад на чергового по розквартированій в Миколаєві частині Внутрішніх військ МВС Євгена Фадєєва з метою захоплення табельної зброї — пістолета Макарова. Як повідомив прес-центр Внутрішніх військ, нападник у масці з панчохи був озброєний газовим балончиком і удавкою. Внаслідок інциденту Євген Фадєєв зазнав струсу мозку. Під час сутички поранений офіцер застосував зброю на поразку і смертельно поранив нападника, який помер на місці. Наразі особистість злочинця встановлюється. Військова прокуратура Миколаївського гарнізону і прокуратура Центрального району Миколаєва визнали застосування зброї правомірним, а командувач ВВ Володимир Полазнюк звернувся до міністра внутрішніх справ України Юрія Кравченка з клопотанням про заохочення Євгена Фадєєва. За інформацією прес-центру ВВ МВС, стан здоров’я офіцера задовільний, він перебуває на лікуванні у військовому госпіталі.
Інформація агентства
“Інтерфакс Україна”

POSTUP - ПОСТУП
№157 (601),
22 ВЕРЕСНЯ 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Терористи зганьбили британську розвідку
·Парламент наплював на журналістів

ПОГЛЯД
·Переворот партійного значення
·Російська ідея в українській медицині
·Кан кан
·Легенд Львова виявилося замало

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·"Ісус" знов у Львові
·Стріляли в сина начальника слідства
·КІЛЬКА СЛІВ
·Літр бензину з десяти потрібних не доливають
·Націоналізм як чпосіб мислення
·Срібні скарби електричок
·АРХІВАРІУС

НАША СТОЛИЦЯ
·"Базіви"
·Дума про парламент

ПОСТУП З КРАЮ
·Регіони знову невдоволені бюджетом
·Праві не довіряють одне одному
·Журналісти захищатимуть себе самі
·СВІТООГЛЯД

ПОСТУП У СВІТ
·"Німецькі неонацисти" з російськими обличчями
·У Сочі захоалено заручників
·Справу Whitewater закрито
·Лідерів НАТО засуджено до 20 років
·КРАЙ

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·Словаччина не піде проти України
·До тюрми - за приховування правди
·За металобрухт - до цюпи
·СВІТ

АРТ-ПОСТУП
·Львівське жіноцтво в портретах - до столиці
·Кожного разу вперше. Іпостасі Євгена Лисика
·"Концерт - це вистава"
·Тріумф легендарного Маестро

ЗІРКИ У ПОСТУПІ
·Патрісія Каас: "Так, я хочу мати дитину. І Філіпп теж"
·Барбара Стрейзанд прощається зі сценою

ОЛІМПІЙСЬКИЙ ПОСТУП
·Полісмени хочуть їсти
·І спекулянти теж...
·Нову Зеландію пограбували
·Лише одне "срібло" за вчоращній день
·Кувейтцям забороняють дивитись Олімпіаду
·На Олімпійський вогонь знову напали
·З "Пепсі" на Олімпіаду не пускають
·Самаранч вирішив провести власний футбольний чемпіонат

СПОРТ-ПОСТУП
·Тріумф "Шахтаря" був так близько..
·Друга ліга - дві перемоги
·Перек залишає Сидней

POST-ФАКТУМ
·КАЛЕНДАР
·Скандали минулі, теперішні й майбутні