BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 22 ВЕРЕСНЯ 2000 року |

Кан кан

А.Г.

Сторінка машинопису з паперів А.Г. (надруковано через інтервал із незначними граматичними помилками, які я дозволив собі виправити):

“Населення Львова – львів’яни. Але після війни (очевидно, А.Г. мав на увазі Другу світову. – В.Н.) львів’ян у Львові майже не залишилося. Українці-русини частково емігрували на Захід, частково були вивезені на Схід, поляки поїхали до соціалістичної Польщі, галицьке жидівство було знищене вимуштруваним німецьким вояцтвом в час окупації. Повоєнний Львів наповнився прибульцями з довколишньої Галичини і переможцями зі Сходу українського і неукраїнського походження. Їхні діти стали знову вважати себе львів’янами. Гарно. Та деякі теперішні львів’яни – теж не зі Львова. Отже, це щось таке, як любов. Можеш народитися в Алма-Аті, приїхати до Львова, полюбити у свій спосіб Львів – і стаєш львів’янином. За що ж любити Львів?

За те, що у Львові – найкраща літературна українська мова, якою володіють навіть і львів’яни-неукраїнці. У Львові живе кілька тисяч художників і літераторів, і майже кожен з них мав персональну виставку чи бодай одну публікацію. У Львові – один з найкращих у Європі цвинтарів, на якому львів’яни ховають найкращих львів’ян. Оперний театр у Львові – кращий за київський, стоїть на замурованій річці, що значно поліпшує його акустику. Кожний львів’янин знає як мінімум три мови, а дехто вільно володіє грекою та латиною. Греко-католицька віра – основна віра львів’ян – поєднує в собі все краще від грецької і від латинської вір. Хоча загалом львів’яни – багатоконфесійні, полікультурні і надзвичайно толерантні. Улюблене слово львів’янина – перепрошую! Улюблене питання: “Прошу?”. Улюблений вставний зворот – “прошу я вас”. Львів’яни не вживають поганих слів, лише бажають одне одному, щоб якнайчастіше в житті трафлявся добрий шляк (шлях?). Львів’яни дуже гостинні, люблять допомагати ближнім, радіють успіхам суперників, не заздрісні, радо і без відсотків позичають гроші в борг і не вимагають повернення. Львів’яни люблять читати мудрі книжки, віддають перевагу українській і галицькій класиці, кожний другий може напам’ять прочитати поему Франка “Мойсей” і всі разом проспівати “Вічний революцьонер”, сприймають і модерне мистецтво, якщо у ньому є хоч трохи патріотизму. Ніхто зі справжніх львів’ян не читає журналу “Натали” та газети “Факты”. Та найбільше львів’яни люблять дітей і стареньких. Пологові будинки у Львові – найкращі у Центральній Європі (куруються Народним Рушенням України). Дошкільні дитячі заклади – оази веселощів і здоров’я (куруються партією “Редька”). Завдяки далекоглядній опіці політичних провідників у Львові народжується щоразу більше дітей, а середній вік галичанина невпинно зростає. (Думаю, що А.Г. мав на увазі середню тривалість життя – В.Н.). Що вже говорити про молодь? Кожна талановита дитина – без копійки батьківських заощаджень – може вступити до будь-якого з вищих навчальних закладів міста і отримувати, крім пристойних знань, ще й пристойну стипендію. Стараннями мерії учні і студенти підручниками забезпечуються безкоштовно. Усі випускники мають змогу вибирати місце праці за фахом і або ж безліч пропозицій продовжувати освіту в університетах Європи та Америки, звідки вони, збагачені інтелектуально, неодмінно повертаються на батьківщину. У Львові практично відсутня злочинність, традиційно – багато гарних дівчат і жінок, серед яких – жодної повії. У Львові немає жебраків. Туристи приїздять сюди не за сумнівними і дешевими розвагами, а за духовним збагаченням. Дехто з них залишається у Львові навічно.

Львів – це чимале місто на березі Галицького моря. У щойно збудований порт “Південний” прибувають каравели зі всього світу. Львівські козацькі чайки здійснюють рейди до Царгорода і Нового Світу, привозячи звідти усе нові дивовижі. Нещодавно привезли турка, який співав староукраїнською у стилі реп “Послання до єпископів” афонського монаха Івана з Судової Вишні.
У Львові живуть десять лауреатів Нобелівської премії (а десять уже не живуть), переважно фізиків і ліриків.

Деякі з львів’ян таємно плекають надію на відновлення монархії, якщо не Австро-Угорської, то бодай Австро-Галицької, та мусять віддавати свої голоси за діючого президента, щоб не допустити комуністів до державного керма...
І все-таки я покидаю це місто-Едем, бо мушу офірувати свої молоді літа на благо східних українських братів, усе ще задурманених постколоніальними міфами!”
А.Г.

Наведений уривок із паперів А.Г. – один із багатьох, присвячених Львову і, сказати б, галичанству. Щоправда, уривки ці не систематизовано, не пронумеровано, їх перемішано з паперами іншого тематичного спрямування, отож, я мусив їх виловлювати з папки А.Г., аж поки не збагнув, що ці записи було укладено в певній послідовності, яку я міг і не помітити. Та справу було зроблено, тому, якщо і була якась композиційна єдність, то я її безповоротно зруйнував, адже сторінки не було пронумеровано. А.Г. писав досить вправно, та його фантазії відлітали деколи так далеко від грішної землі, що було неясно – свідчення це забавляння чи прогресуючого психічного захворювання.

У філармонії Фестивальний Оркестр Львова (ФОЛ) на чолі з диригентом зі Швейцарії Ґунгардом Маттесом давав концерт, складений із кількох увертюр до популярних опер. Я вирішив скористатися можливістю очистити свій слух якісною музикою і відлетіти у світ звуків, де наших проблем принаймні не видно. ФОЛ звучав цілком пристойно. Швейцарець звертався до публіки англійською, яка нагадувала німецьку, переповнений львів’янами зал усе розумів без перекладу і плескав від душі після кожної увертюри, особливо на закінчення, коли ФОЛ виконав знаменитий (на жаль, без танцювального супроводу) канкан: тата-тататата-тата//тататата-тата-тататата і т. д. Біс!
Віктор НЕБОРАК

POSTUP - ПОСТУП
№157 (601),
22 ВЕРЕСНЯ 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Терористи зганьбили британську розвідку
·Парламент наплював на журналістів

ПОГЛЯД
·Переворот партійного значення
·Російська ідея в українській медицині
·Кан кан
·Легенд Львова виявилося замало

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·"Ісус" знов у Львові
·Стріляли в сина начальника слідства
·КІЛЬКА СЛІВ
·Літр бензину з десяти потрібних не доливають
·Націоналізм як чпосіб мислення
·Срібні скарби електричок
·АРХІВАРІУС

НАША СТОЛИЦЯ
·"Базіви"
·Дума про парламент

ПОСТУП З КРАЮ
·Регіони знову невдоволені бюджетом
·Праві не довіряють одне одному
·Журналісти захищатимуть себе самі
·СВІТООГЛЯД

ПОСТУП У СВІТ
·"Німецькі неонацисти" з російськими обличчями
·У Сочі захоалено заручників
·Справу Whitewater закрито
·Лідерів НАТО засуджено до 20 років
·КРАЙ

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·Словаччина не піде проти України
·До тюрми - за приховування правди
·За металобрухт - до цюпи
·СВІТ

АРТ-ПОСТУП
·Львівське жіноцтво в портретах - до столиці
·Кожного разу вперше. Іпостасі Євгена Лисика
·"Концерт - це вистава"
·Тріумф легендарного Маестро

ЗІРКИ У ПОСТУПІ
·Патрісія Каас: "Так, я хочу мати дитину. І Філіпп теж"
·Барбара Стрейзанд прощається зі сценою

ОЛІМПІЙСЬКИЙ ПОСТУП
·Полісмени хочуть їсти
·І спекулянти теж...
·Нову Зеландію пограбували
·Лише одне "срібло" за вчоращній день
·Кувейтцям забороняють дивитись Олімпіаду
·На Олімпійський вогонь знову напали
·З "Пепсі" на Олімпіаду не пускають
·Самаранч вирішив провести власний футбольний чемпіонат

СПОРТ-ПОСТУП
·Тріумф "Шахтаря" був так близько..
·Друга ліга - дві перемоги
·Перек залишає Сидней

POST-ФАКТУМ
·КАЛЕНДАР
·Скандали минулі, теперішні й майбутні