BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 22 ВЕРЕСНЯ 2000 року |

Парламент наплював на журналістів

Міліція вважає, що у справі Гонгадзе немає політичного підгрунтя

ШОК

Дмитро ЯЦЕНКО

Учора о 10.30 близько 50 парламентських журналістів провідних ЗМІ України покинули на знак протесту ложу преси у Верховній Раді. Таким чином представники мас-медіа відреагували на неефективність дій правоохоронних органів щодо розслідування обставин зникнення журналіста Георгія Гонгадзе.

Акція протесту продовжилася на вулиці – три вози і 14 машин з журналістами з 14 областей України з гаслами “Не дамо розтоптати незалежну пресу!” і з фотографіями журналіста Георгія Гонгадзе проїхали (і пройшли) повз будівлю Верховної Ради. А голова Національної спілки журналістів України Ігор Лубченко, який теж брав участь у пікетуванні парламенту, заявив, що ця акція “показує депутатам, що в журналістів все ще залишився віз проблем”.

Однак Верховна Рада не підтримала головну вимогу журналістів – щодо встановлення верхньої межі моральних компенсацій у позовах до ЗМІ на рівні 150 неоподатковуваних мінімумів. За зміни проголосували лише 189 депутатів (необхідний мінімум – 226 голосів). Парламентарії також не підтримали пропозицію спікера Івана Плюща про спрямування законопроекту на повторне перше читання. Як повідомляє “Інтерфакс-Україна”, обидві пропозиції не підтримали члени фракцій КПУ, “Солідарності” та “Лівий центр”. До речі, парламентська більшість тішилася, що налічує 270 депутатів. Коментарі, як кажуть, зайві...

Незважаючи на гучний резонанс і від акції “Похід свободи”, і від зникнення Георгія Гонгадзе, схоже, що влада поступово бере реванш: як заявив перший заступник міністра внутрішніх справ Микола Джига, міліція відкидає політичні мотиви у справі зникнення Гонгадзе. Поважний міліціонер тепер назвав інші версії слідства: злочин, нещасливий випадок або зникнення з власної ініціативи, а отже, припущеннями про злочин на ґрунті професійної чи політичної діяльності органи займатися не будуть. Незважаючи на порушення справи про умисне вбивство, Микола Джига заявив, що приводів для цього немає, як і немає підстав припускати причетність спецслужб до зникнення журналіста. Коментуючи слова заступника міністра, дружина Георгія Гонгадзе Мирослава назвала версії правоохоронців абсурдними.

Тим часом Верховна Рада проголосувала за створення тимчасової слідчої комісії з вивчення стану розслідування кримінальних справ про зникнення журналіста Георгія Гонгадзе та відомого рухівця Михайла Бойчишина, вбивств народних депутатів Євгена Щербаня і Вадима Гетьмана, замаху на життя депутата Володимира Бортника. Крім того, парламентарії вирішили заслухати на сьогоднішньому ранковому засіданні інформацію міністра внутрішніх справ Юрія Кравченка і Генерального прокурора Михайла Потебенька про хід розслідування обставин зникнення журналіста Георгія Гонгадзе. Щоб не виникнула ситуація, коли “щуку кинули у річку”, парламентські журналісти підготували звернення до спікера Івана Плюща з вимогою, щоби до складу комісії не входили депутати, яких Гонгадзе неодноразово згадував у своїх критичних матеріалах. “Ми вимагаємо, щоби головою слідчої комісії було призначено людину, якій довіряють журналісти і яка має вищу юридичну освіту. Це депутат Олександр Лавринович”, – сказано в документі. Журналісти сподіваються, що депутати не використовуватимуть долю Гонгадзе як привід для з’ясування стосунків між собою чи з представниками силових структур, а також заради політичних дивідендів.

POSTUP - ПОСТУП
№157 (601),
22 ВЕРЕСНЯ 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Терористи зганьбили британську розвідку
·Парламент наплював на журналістів

ПОГЛЯД
·Переворот партійного значення
·Російська ідея в українській медицині
·Кан кан
·Легенд Львова виявилося замало

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·"Ісус" знов у Львові
·Стріляли в сина начальника слідства
·КІЛЬКА СЛІВ
·Літр бензину з десяти потрібних не доливають
·Націоналізм як чпосіб мислення
·Срібні скарби електричок
·АРХІВАРІУС

НАША СТОЛИЦЯ
·"Базіви"
·Дума про парламент

ПОСТУП З КРАЮ
·Регіони знову невдоволені бюджетом
·Праві не довіряють одне одному
·Журналісти захищатимуть себе самі
·СВІТООГЛЯД

ПОСТУП У СВІТ
·"Німецькі неонацисти" з російськими обличчями
·У Сочі захоалено заручників
·Справу Whitewater закрито
·Лідерів НАТО засуджено до 20 років
·КРАЙ

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·Словаччина не піде проти України
·До тюрми - за приховування правди
·За металобрухт - до цюпи
·СВІТ

АРТ-ПОСТУП
·Львівське жіноцтво в портретах - до столиці
·Кожного разу вперше. Іпостасі Євгена Лисика
·"Концерт - це вистава"
·Тріумф легендарного Маестро

ЗІРКИ У ПОСТУПІ
·Патрісія Каас: "Так, я хочу мати дитину. І Філіпп теж"
·Барбара Стрейзанд прощається зі сценою

ОЛІМПІЙСЬКИЙ ПОСТУП
·Полісмени хочуть їсти
·І спекулянти теж...
·Нову Зеландію пограбували
·Лише одне "срібло" за вчоращній день
·Кувейтцям забороняють дивитись Олімпіаду
·На Олімпійський вогонь знову напали
·З "Пепсі" на Олімпіаду не пускають
·Самаранч вирішив провести власний футбольний чемпіонат

СПОРТ-ПОСТУП
·Тріумф "Шахтаря" був так близько..
·Друга ліга - дві перемоги
·Перек залишає Сидней

POST-ФАКТУМ
·КАЛЕНДАР
·Скандали минулі, теперішні й майбутні